Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet amit én bérelek...

Albérlet amit én bérelek kiadhatom másnak? Többi lent

Figyelt kérdés

Bocsi, tudatlan vagyok.

Szóval, ha én kibérlek egy albérletet a főbérlőtől akkor kiadhatom másnak a lakást? Azon van hasznom? Vagy ez a lakás kiadás hogy működik?

Meg kell vennem a lakást hogy ki tudjam adni?

Mi ennek a menete? Köszönöm aki türelmesen leírja a menetét.



2023. nov. 4. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Kinézel egy lakást. Megegyezel a tulajjal.

Kifizeted.

Amikor már a neveden van, akkor meghirdeted albérlőnek.

Ha van jelentkező, szerződsz vele, és havonta beszeded az albérleti díjat.

Ennyi!

Ha te veszel ki albérletet, akkor a szerződésben külön pontban benne lesz, hogy nem adhatod ki!!!

És ezt célszerű betartani...

2023. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor valamennyi pénzt fizetnem kell nekem vagy az albérlőnek a főbérlő felé?
2023. nov. 4. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Mindketten fizettek.
2023. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

A tulajdonos adhatja ki a lakást bérlőnek, mert az övé.

A bérleti szerződésben benne van általában, hogy hányan bérlik tőle ezt a lakást.

Ha mást is be akarsz engedni a lakásba akkor ahhoz a tulajdonosnak is kell a hozzájárulása, hiszen akkor az ő lakásában laknak többen, ő fog bérleti díjat szedni attól a lakótól IS.

Ha nem így teszel akkor az szerződés szegés és kitehet a bérlakásból.

Van olyan, hogy valaki kivesz egy lakást és megegyezik a tulajdonossal, hogy majd keres maga mellé még lakótársakat. Ilyen esetben a tulajt csak az érdekli, hogy a bérleti díj és a rezsi ki legyen fizetve, neki mindegy, hogy azt az az 1 ember fizeti vagy még másik 5 akit szerez az akivel szerződött. Ebben az esetben lehet "kiadni" még másoknak is a lakást és ha ezen hasznot tud valaki szerezni, akkor az az övé. Vagy a tulaj kiadja egy irodának a lakását, neki csak a fix bérleti díj kell, meg hogy fizesse ki valaki a rezsit - a bérlője - az iroda meg mindig kiadja valakinek a lakást. Ezek azonban a szerződésben benne vannak. Ha a szerződésed szerint nincs erre lehetőséged, akkor nem adhatod ki te még valaki másnak is a lakást.

2023. nov. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval, ha én kibérlek egy albérletet a főbérlőtől"

Te a tulajtól bérled a lakást.

Ha pedig tovább bérbe adod, akkor te leszel a főbérlő és neked lesz albérlőd.

A tulajjal kell megbeszélni és szerződésbe foglalni hogy beleegyezik-e hogy bérbe adhasd.

De onnantól a te felelősséged kb minden a lakással kapcsolatban. Ja és neked kell adózni az albérlőktől beszedett pénz után.

2023. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon jellemző ez a fajta tovább-bérlés (azért nem is helyesen használjuk ma már a berögzült főbérlő-albérlő szavakat, mert ez régen nem azt jelentette, hogy a tulaj adja bérbe a lakást 1 vagy néhány magánszemélynek). Nem szoktak beleegyezni, hogy tovább lehessen bérbeadni a lakást, miért is tennék, mi hasznuk származna belőle? Max. olyat tudok elképzelni, hogy valakinek van több lakása befektetési céllal, és nem akar mindegyikkel külön vacakolni, de akkor meg nem egy ismeretlen magánszemélyt fognak ezzel megbízni, hanem egy erre szakosodott céget. Sőt, általában ki van kötve, hogy tilos másnak kiadni, mást odaengedni stb.
2023. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen van rá lehetőség, de csak akkor ha a tulajdonos is beleegyezik.

Kollégám így csinálta évekig, és így gyorsabban vissza tudta fizetni a hitelét.

nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!