Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Köteles vagyok csak azért...

Köteles vagyok csak azért magasabb lakbért fizetni mert egyszer szóba jött levelezés közben?

Figyelt kérdés

A bérbeadó emelni akart amibe én belementem volna, azonban más módosításokat is szeretett volna amik nekem előnytelenek voltak. Változtatni nem akart ezért én felmondtam a szerződést. Most elküldte a következő havi fizetnivalót és hirtelen magasabb a lakbér. Szóvá tettem, de állítása szerint mivel mi ezt megbeszéltük ezért ennyit kell fizetni és még ráadásul azonnali felmondással élve 30 nap múlva mehetek is el.

Köteles vagyok az emelt lakbért kifizetni mert egyszer beleegyeztem, de nem írtunk szerződésmódosítást és végül a szerződést is felmondtam?



nov. 12. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Csak arra vagytok kötelesek mind a ketten, amiről írásos megállapodás van.
nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés, mi állt a "levelezésben", ha beleegyeztél, hogy novembertöl X összeggel magasabb a lakbér, akkor igen, köteles vagy ennyit fizetni, mert ezt elfogadtad. E

Annak semmi jelentösége, ha utána felmondasz, másrészt egy azonnali felmondás csak akkor érvényes, ha valami súlyos probléma merült fel, az, hogy neked nem tetszik, amit a tulajdonos szeretne, nem ok erre. A felmondási idöt vagy letöltöd vagy sem, de erre az idöszakra is fizetni kell a lakbért.

nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy fizetni kell a felmondási idő alatt is, azonban mivel a szerződésmódosításban írottak nekem nemfeleltek meg, így nem írtam alá hanem közöltem hogy felmondom a szerződést. Amennyire én tudom nem lesz valami hivatalos csak azért mert leírtam egy email-ben, erre találták ki a szerződésmódosítást.
nov. 12. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy előttem írták.

Ha nem csak beszélgettetek valamiről hanem azt levelezésben le is írtad, akkor igen, az emelt díj az érvényes. Ha nem volt leírva akkor az érvényes ami az írott szerződésetekben van.

Meg persze attól is függ mi van leírva. ha azt írtad le, hogy elfogadod HA ez meg az is módosul majd a szerződésben, akkor nem a bérleti díj emeléséről szól, hanem a szerződés módosításába egyeztél bele és akkor kellene magasabb díjat fizetned ha azt módosítva már alá is írtátok volna.

Szóval a lényeg, azt kell fizetned amiről írás van. Ha sehol nem lett leírva hogy elfogadod a magasabb díjat minden változás nélkül novembertől, ráadásul fel is mondtál amiatt mert nem történtek meg a kért változások, akkor nem kell magasabb díjat fizetned. Ellenben a felmondási időd valóban onnan indul amikor ezt közölted.

nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Az első miért lett lepontozva, amikor ugyanazt mondta mint a 4-es?
nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert az elsö NEM ugyabazt mondta, a válasza csak egy odadobott mondat, minden kifejtés nélkül.
nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha írtatok új szerződést, rendesen aláírással min. 2 példányban VAGY a régi szerződést módosítottátok ÉS mindketten aláírtátok min. 2 példányban, akkor a bérbeadó emelhet. (emailben elektronikus aláírással)


Enélkül a tulaj csak át akar verni...

nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!