Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fél éve nem kérnek tőlünk rezsit?

Fél éve nem kérnek tőlünk rezsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok...nemsoká fél éve hogy kivettünk egy albérletet viszont.. nem válaszalnak ha írunk nekik, kezd elromlani minden. A kazánunkból csöpög a víz, és mindig leesik a mutató.a légkondit takaríttatni kéne és még sorolhatnám. Nem lett letisztázva egy csomó minden ami miatt ki vagyok akadva...


A lényeg: csak lakbért fizetünk és közös költséget, de rezsit még mindig nem küldtek. A legelején arra fogták hogy nullás minden óra ami már akkor fura volt, de azóta várjuk a választ, azt mondták hogy majd küldik

Fogalmunk sincs mennyi lesz de jó lenne ha nem karácsony körül kapnánk meg egy összegben. A szerződés szegés részükről több ponton is megtörtént, el szeretnénk költözni de akkor nem kapunk vissza egy ft ot sem, ha 1 év előtt lelépünk.

Ilyenkor esetleg mit lehet tenni? Sajnos eddig nem fotóztuk az órát ami nagy hiba, de innentől fogjuk.!

Illetve együtt kellene mindig- szerődés alapján



nov. 16. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Rátok fogják verni a kamatot is, valszeg arra játszanak. rezsi+kamat+kötbér+ügyvédi-végrehajtói költség


Könnyen lehet, hogy az órákat is megbuherálták, kezdjetek el egy jó ügyvédet keresni.

nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

"de jó lenne ha nem karácsony körül kapnánk meg egy összegben"


Mondjuk hogy ezt elkerüljem, én akkor is mindig félretettem a lakbért/rezsiösszeget, ha éppen nem jöttek érte vagy nem kérték el. Nálam volt, de tudtam, hogy az nem az én pénzem így nem fáj amikor oda kell adni.

nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

"Nem lett letisztázva egy csomó minden ami miatt ki vagyok akadva..."

Nem kellett volna kivenni, ha már az elején nem voltál elégedett.

Olyan lakást (bérbeadót) kellett volna választani, aki szolgáltat.

Most annyit tudsz, hogy elmész és keresel másikat.

Még az is lehet, hogy 15 vagy 45 000 Ft-tal több ott a bérleti díj, ahol végül megkapod a pénzedért, ami jár és végső soron így olcsóbban jössz ki.

nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj volt gyorsan döntenünk, mert engem kb. kitagadott anyukám kedves párja. Nem, nem tudtam volna hozzá költözni akkor nem lenne ez a kérdés sem.

Be volt rendezve a ház, csodaszép volt és már csak ide kellett jönnünk ,kevés lakbér..

Nekem nem tetszett a mérete és az elrendezése de barátom erősködött mert ennél jobbat tényleg nem láttunk azon a héten, vagyis de. Csak mielőtt odaköltözhettünk volna közölték hogy bocsi mégsem lesz a tiétek, bőrönd közben nálunk.

Most meg jön az, hogy ha elköltözünk innen nem jár vissza a kaució ami nélkül alapból nem tudnank máshova menni. Főbérlő nem válaszol mi itt vagyunk kérdésekkel, és 2-es válaszoló ezzel nem tudom mi a probléma. Vannak akik nem tudnak annyit félretenni, hogy mégcsak azt sem tudja körülbelül mennyit tegyen félre így nyílván többet kell.. ha meg mégis több lesz a végösszeg nézünk mint hal a szatyorban főleg ünnepekkor, erre gondoltam

nov. 17. 08:09
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Kevés lakbér, hát akkor annyit is kapsz érte cserébe. A drágább sokszor olcsóbb.:)

Most ha te kihívsz egy cirkóst, aki 40 000-ért reseteli neked a kazánt, akkor mennyivel jobb, hogy 120-at fizettél egy hónapra, mintha 135 lenne, és soha ilyen költséged, problémád nem lenne?

Fellapozhatod a hazsnélati utasítást és rájöhetsz magad, mit kell csinálni vele, de a tulaj lehet rutinból tudná, hiszen az övé.

nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

"ha elköltözünk innen nem jár vissza a kaució"

Jáőrni visszajár, mivel ő szegett szerződést, nem ti.

nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes lenne utána számolni mert ha nem fizettek rezsit és megtartja a kauciót lehet ugyanott vagytok mintha fizetnétek rezsit és visszaadná kauciót.

Ha ennyire ki vagytok centizve anyagilag érdemes lenne olcsóbb albit nézni.

nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

A lakastorveny szerint a karbantartas a berlo feladsta es kootsege. Tegat tudztittasd ki a legjondit.

A futest is javittasd. Gondolom mukodo allapotban vetted at.

nov. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, mekkora a ház, de ha nem fizettek rezsit fél éve, a végén még kijön belőle a kaució. Én minél előbb írnék a tulajnak a fentiekre hivatkozva, hogy szerződésszegés miatt meg szeretnétek szüntetni az ottlakást. Ha meg nem adja vissza a kauciót, szemétség, nem szemétség, én még ott laknék egy darabig (rezsi fizetése nélkül), amíg össze nem jön kb annyi, amennyi a kaució volt. Sok sikert ahhoz, hogy kirakjon titeket, pláne a téli moratórium alatt. Persze perelhet is, de az többe kerülne neki, mint visszaadni a kauciót, amit ráadásul a végén egyébént is vissza kéne adnia (mondjuk az valószínűleg egy külön per lenne, szóval talán mégsem). Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy nemfizető bérlőt kb lehetetlen kirakni, de ebben az esetben ezt teljesen jogosnak érzem. A lényeg, hogy írj egy korrekt levelet, a rezsiszámlákat kérd el, ha csak a fogyasztást mutatják, számold ki, hogy mennyi az annyi, és akkor látni fogod, hol tartotok rezsielmaradással a kaucióhoz képest.


Ha bármi olyasmivel próbálkozik, hogy elzár valamit, vagy nem tudom, lekapcsoltatja a villanyt, az törvénybe ütköző, mert amíg ti vagytok a bérlők, ti birtokoljátok a lakást. Viszont ha ilyen történik, akkor sajnos nem tudom, kihez kell fordulni.

dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg megjavíttathatjáok, amit tényleg nagyon sürgősen meg kell, számlát elteszitek, elkülditek, és közlite, hogy akkor ennyivel kevesebb lakbért fizettek a következő hónapban, mert ez az ő költsége egyébként.
dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!