Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sok ingatlan tulajdonos miért...

Sok ingatlan tulajdonos miért nem akar szerződést kötni albérlet kiadáskor?

Figyelt kérdés

Sok lakást megnéztünk és sajnos csak rosszat tapasztaltunk.

A legtöbb esetben a beszélgetés végén derült csak, hogy egyik sem akar szerződést kötni.

Mi pl. ahhoz is ragaszkodunk, hogy utaljuk a pénzt,(ezt több okból is akartuk), de szintén el lett utasítva a kérésünk.

De de a saját döntéseihez ragaszkodik a tulajdonos.


Nagyon nehéz normális tulajt, lakást és elfogadható árral rendelkező, kiadó lakást találni.

Én nem fizetek senkinek feketén, hogy az én pénzemből jobban éljen!



#Rossz tulajok.
nov. 20. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Mert ha nem fizetsz akkor nem tud kirakni, akár évekig is.


"nem fizetek senkinek feketén, hogy az én pénzemből jobban éljen!"


Neked semmi közöd hozzá hogy ki hogyan adózik a bevételei után. A szerződés és az adózás két külön dolog.

Pont az ilyen düddinke albérlők és a rossz jogi szabályozás miatt nem adom a lakásom albérlőknek, inkább üresen áll.

nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Az adóelkerülés miatt. Ha van szerződés van bizonyíték is, hogy neki jövedelme keletkezett. Ha nem fizet adót utána, egy bármilyen indokból elinduló adóhatósági vizsgálat során - pl. egy nézeteltérés miatt az albérlője feljelenti - csak rosszul járhat.

Sokat kockáztat az ilyen bérbeadó. Ha van szerződés és közjegyzői okirat, a nem fizető bérlő ügye gördülékenyebben oldható meg. Szabályos papírok nélkül valóban pereskedhet évekig.

nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Az albérlet után fizetendő adó nagyon alacsony, csak 9%. Emiatt minden tulajdonos fizeti inkább az adókat.


"Szabályos papírok nélkül valóban pereskedhet évekig."


Pont hogyha nincs szerződés akkor ki tud rakni bármikor.

Ha van szerződés, akkor minimum fél év a per utána pedig egy másik perc a pénz miatt. Kinek van erre idegzete?


"közjegyzői okirat"


Közjegyzői szándéknyilatkozat nagyon drága.

nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Lassan 30 éve adok ki lakást, de kizárólag szerződéssel. Kezdetektől fogva adózok utána. Egyik bérlőm anno fenyegetőzött, hogy rámküldi az (akkor még APEH-t, ) mondtam, bátran. Meglepődött, mikor megtudta, hogy adózom utána, ő viszont kereshetett új bérleményt. Azóta közjegyzői okirattal adom ki, amit természetesen én fizetek. Viszont mindig kp-ban kérem a bérleti díjat, ennek két oka van, így kevesebb kp-t kell felvennem a havi kiadásokra, másrészt havonta egyszer ránézek az ingatlanra, mivel anno megbíztam a bérlőben, és csak kiköltözéskor vettem észre a károkat. Amelyek tízszer annyiba kerültek, mint a kaució.
nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Na vajon miért.

Kp-nak nincs nyoma, tehát a NAV nem látja a folyamatos utalásokat a számlaszámon.

Ha nincs szerződés, még azt is rádfoghatná a tulaj, hogy illegális lakásfoglaló vagy és még te szívod meg, ha neked állna feljebb.

Nem fizet adót, plusz gondol egyet kib*x az albérletéből is. Ha esetleg nem vagy fogékony a kiköltözésre majd meggyőz a rendőrséggel vagy pár széparcú legénnyel.

nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Eröszakos kiköltöztetésnél pont nagyobb szivás ha nincs szerződés, még perelni se tudja szerződés nélkül.
nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

"Pont hogyha nincs szerződés akkor ki tud rakni bármikor."


Hogyan?

Először is zsarolható, hogy a bérlő feldobja a NAV-nál.

Másrészt meg van kulcsa a lakáshoz, nem úgy tört be oda, akkor miért menne el? Ha a bérbeadó verőlegényeket hív, ő hívja a rendőrséget.

A bérbeadó sokkal többet kockáztat, mint a bérlő. Most arról ne is beszéljünk, ha a bérlő sem úri gyerek, és ha a viszony elmérgesedik, leamortizálja a lakást. Azt utána perelheti a tulaj, ha be bírja bizonyítani, hogy előtte nem olyan volt.

nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

7/


Mivel tudja a bérlő zsarolni?

A tulajdonos annyit mond, hogy ingyen beengedte őket jófejségből 1 hétre, mert megszánta őket. A bérlő nem tudja bizonyítani ennek az ellentetjét, csak annyit tud felmutatni, hogy ott lakik valóban a tulajdonos lakásába, viszont erről semmilyen hivatalos papírja nincs ami bizonyítaná, hogy ezt jogszerűen alkalmazza.


Szerződés nélkül vagdalózni a NAV felé sajnos jogilag teljesen hülyeség, és csak a bérlő szívja meg. Kicsit próbálj meg racionálisan gondolkozni, ne ilyen feldobom a navnál meg ilyen hülye szövegekkel jönni.


Szerinted, ha betörnek a lakásodba és azt mondaná a rabló, hogy hát én itt lakok csak nincs meg a szerződés a tulajjal, akkor mondja a rendőrség, hogy jaa, az más köszönjük, akkor nem történt jogsértés.


Kicsit gondolkozz már, mert rossz ezt reggel olvasni, hogy vannak akik ennyire nincsenek tisztában az alap jogi dolgokkal sem.

nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

"Szerinted, ha betörnek a lakásodba és azt mondaná a rabló...."


Ez hülyeség, ott a kulcs a kezében, amivel bement. Az ajtón meg nincsen rongálás nyoma.

nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Erre mondja azt a tulajdonos, hogy jófejségből beengedte őket a lakásába ellenszolgáltatás, jav. nélkül.

Aztán jön azzal a dumával, hogy az ígéret ellenére azóta nem akarják elhagyni az ingatlanát.


Senkinek se szokott ilyen cécó hiányozni, inkább lelép a bérlő és elkönyveli tanulópénznek, hogy gyökér volt a tulajdonos plusz szerződés nélkül nem szabad belemenni ilyenbe.


Nézd meg általában az ilyen lakásfoglaló emberek mekkora prolik, nekik van idegrendszerük az egész cécóhoz, mert agyilag is zoknik.

nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!