Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sok ingatlan tulajdonos miért...

Sok ingatlan tulajdonos miért nem akar szerződést kötni albérlet kiadáskor?

Figyelt kérdés

Sok lakást megnéztünk és sajnos csak rosszat tapasztaltunk.

A legtöbb esetben a beszélgetés végén derült csak, hogy egyik sem akar szerződést kötni.

Mi pl. ahhoz is ragaszkodunk, hogy utaljuk a pénzt,(ezt több okból is akartuk), de szintén el lett utasítva a kérésünk.

De de a saját döntéseihez ragaszkodik a tulajdonos.


Nagyon nehéz normális tulajt, lakást és elfogadható árral rendelkező, kiadó lakást találni.

Én nem fizetek senkinek feketén, hogy az én pénzemből jobban éljen!



#Rossz tulajok.
2023. nov. 20. 11:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk szerintem ez már nem annyira jellemző, hogy mindenféle papír nélkül kiadnának tulajdonosok lakást.

De ha nincs is szerződés, és ragaszkodik a tulaj a készpénzes fizetéshez, a minimum, hogy a pénz átadásáról készül átvételi elismervény. Nagyon meggondolatlan, és naiv az a bérlő, aki csak úgy puszira átad egy idegen embernek több 100 ezer forintot (kaució, lakbér), és arról semmiféle utólagos bizonyításra szolgáló dokumentum sem készül. Ha egy tulajdonos ebbe nem hajlandó belemenni, nem szabad tőle lakást kivenni, mert csak a baj lesz vele.

2023. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

##11-essel teljesen egyetértek.

Mondjuk azt sem értem, ha nincs szerződés, akkor a kaucióról sem ad semmilyen papírt?

Nekem is van kiadó ingatlanom, de csakis szerződéssel adom ki. Van amelyiket közjegyzőivel, van amelyiket csak magánokirattal.

Valaki írta előrébb, hogy miért kéri kp-ban a díjat. Éni is így teszek, ugyanezen okokból. Meg talán még azért is, mert így nem kell a könyvelésnél még az átutalás papírjait is eltenni.

Az elején viszont valaki elég nagyot tévedett a 9% adóval. 15 az a 9, de legalább mást már nem kell fizetni utána.

2023. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

En megertem a kp-t.


Hanyszor trukkoztek mar,h atultalktak,de nem erkezett meg. A bankban meg nem lattak a megetkezett osszeget es sokszor mehettem be kerdezgetni. Nem kaptam sms ertesitest az erkezo penzrol pedig be van allitva.


Sokmindent keszpenzert vehetek. A kivet draga. Piac,jofogas hasznaltcikkek,a gyereknek zsebpenz,borravalo,futarnak kp.

2023. nov. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

Mert nem adóznak

Mert így csomo koltssgek radverhetnek. Pl jobb helyeken tulaj allja a javitasok koltseget ha pl elromlik a mosogep. Szerzodes nelkul siman mondhatja h te csinaltasd meg

2023. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
5/14 A nav csak alapos gyanú,vagy bűncselekmény esetén figyelheti a pénzmozgásokat.Vagy ti azt hiszitek hogy a hazai kb 20 millió bankszámlát 0-24 lesik?Erre sem jogi lehetőség,sem kapacitás nincs.
dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!