Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérlőként kiveszek egy...

Ha albérlőként kiveszek egy albérletet szerződéssel, akkor azt megtudhatom valahogy, hogy a tulajdonos bejelentette és adózik a bevétel után?

Figyelt kérdés

nov. 25. 23:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Van ennek bármi jelentősége számodra?
nov. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem, és nem is tartozik rád, csak rá és az államra (annak képviseletében a NAV-ra).
nov. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Tipikus gennylàda albèrlő lehetsz,aki az utolsó 2 hónapot nem fizetnè ki mert ott a 2 havi kaució.

Ezzel akarod valószínű betojatni

nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%

Bár #3 nem a legszebben fejezte ki magát, de én is pontosan erre gondoltam. Érdekes módon minden bérlő csak valamilyen vélt vagy valós sérelem, vagy konfliktushelyzet után akar jó állampolgár lenni, és kezd érdeklődni a bérbeadás utáni adózás felől...

Ezt egyébként már azért sem értem, mert haszna az nem származhat belőle semmi a bérlőnek, ezt neked is írom, kérdező. A tulajt esetleg megbüntetik, de attól téged még kirak (vagy ha eddig nem akart, akkor a bejelentésed után már biztosan), illetve ugyanúgy ki kell fizetned az esetleges elmaradásodat.

#2 voltam.

nov. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%
Tök egyszerű, valamilyen elismervényt kapnod kell a havidíj mozgásról. Ha semmilyen fecni sincs, amit a nav elfogad a bevallás alátámasztásához, akkor valószínűleg nincs bejelentve ez a havi bevételi forrás.
nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

3as vagyok.

Ezért adom ki külföldinek a lakàsomat.

Soha nem volt mèg gond abból,hogy nem akart fizetni ,alkudozott

,szàmlàt kèrt stb.

Ahhoz semmi köze,hogy van -e adózàs vagy nincs...

nov. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%

Én csak olyan lakást berelek, ahol számlát adnak a bérleti díjról.

Az ügyeskedő senkiháziak nem érdekelnek.

nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Az olcsó és jó albérletek nincsenek bejelentve. Mert ha be lennének, nem lennének olcsók.
nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
7# szálaadás nem is működik, ahhoz vállalkozást, adószámot kell csináltatni. Kiadásnál nincs ilyen, nem is kell.
nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Elég az adóbevallásan szerepeltetni a bevételt, de a nav nem nyomoz senki után.
nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!