Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tartózkodási hely bejelentése,...

Tyety kérdése:

Tartózkodási hely bejelentése, ha a tulajdonos nem járul hozzá és a bérleti szerződést nem írta alá tanú, csak mi ketten?

Figyelt kérdés

Szegeden van a lakóhelyem, Budapestre költöztem és a tulaj ellenzi azt, hogy bejelentsem ezt a címet tartózkodásiként. Az indok az volt, hogy akkor 5 évig nekem jogom lesz itt lakni és nem tehet ki. Szerintem ez süket duma, csak nem adózik a bérbeadás után. Ha bejelentkezem a tudta nélkül, akkor ő kap valamilyen értesítést? A bérleti szerződést aláírtuk (de az édesanyjáé a lakás és ő írta alá, hiába volt itt az anyja is), de nem írta alá tanú.

Főként azért szeretném ezt elintézni, hogy ne kelljen hazajárnom a háziorvoshoz bármilyen betegség esetén. Valamilyen ötlet, hogy mit tehetek, vagy csak hagyjam a fenébe?



2015. ápr. 19. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Gyanus, hogy az a szerzodes nem ervenyes, ez lesz a nagyobb problemad, nem a bejelentkezes. Egyszer csak gondol egyet es szol, hogy holnaputanig ki kene koltozni, kaucio persze uszott mindenfele mondvacsinalt indok miatt.
2015. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

besétálsz az okmányirodába, kitöltöd a lakcímbejelentőt és bemutatod a szerződést...


amúgy 3 munkanapod van törvény szerint a valós tartózkodási helyed bejelentésére

2015. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szerintetek érdemes lenne-e megemlítenem neki, hogy tanúkkal hitelesítsük a szerződést? Mert igazából elég gyorsan költöztem, megnéztem a lakást, rámondtam az igent - mindezt este 6kor - és azonnal be is költöztem. Eddig nagyon rendes volt, bútorozott, felszerelt a lakás, ha valami nem volt és szóltam, rövid időn belül hozott (pl. tükör, a fürdőszobába, porszívó, ruhaszárító).

Más részről, ha bejelentkezem, akkor erről ő nem kap semmiféle értesítést, mert nem akarok vele balhét, de az a 3 nap is már jócskán lejárt (amúgy ilyenkor van büntetés a késedelemért?).

2015. ápr. 19. 12:46
 4/22 anonim ***** válasza:
#2 Ha nincs két tanúval ellátott szerződése, azt NEM fogadják el az okmányirodában!
2015. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem kapsz semmilyen büntetést, még akkor sem, ha egyáltalán nem is jelentkeznél be!

Két választásod van: Vagy két tanúval aláíratjátok a szerződést a tulajjal együtt, s azt beviszed az önkormányzathoz, ahol vagy bejelentenek csak a szerződés alapján, vagy nem (ilyenre is volt már precedens). Vagy aláírja a tulaj a lakcímbejelentő lapot, és minden gond nélkül bejelentkezhetsz.

2015. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

"#2 Ha nincs két tanúval ellátott szerződése, azt NEM fogadják el az okmányirodában!"


linkelnéd azt a jogszabályi hivatkozást, ami alapján nem fogadhatja el ;)

2015. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"27/A. §206 (1)207 A szállásadó bármely járási hivatalnál személyesen vagy a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény szerinti elektronikus kapcsolattartás útján nyilatkozhat arról, hogy a lakcímbejelentéshez szükséges hozzájárulását olyan módon adja meg, hogy208


a) a lakcímbejelentéskor a bejelentkezővel együtt személyesen jelenik meg, vagy


b)209 a lakcímbejelentéshez a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény szerinti elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen járul hozzá.


(2) Ha a szállásadó nem él az (1) bekezdés szerinti nyilatkozattételi jogával, akkor a bejelentéshez szükséges, a 26. § (4) bekezdése szerinti hozzájárulást a lakcímjelentő lap aláírásával adja meg.


(3)210 Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani."


[link]


Gondolom nem kell definiálnom a bizonyító erejű magánokirat, illetve közokirat fogalmát!

2015. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért megteszem:


"Magánokirat


A közokiraton kívül minden okirat magánokirat. A magánokiratokat a bizonyító erő szempontjából két csoportra oszthatjuk.

Teljes bizonyító erejű magánokirat


Úgynevezett teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül az az okirat,


- amelyet a kiállító saját kezűleg írt és aláírt;


- amelyen két tanú az okiraton aláírásával igazolja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot előttük írta alá, vagy aláírását előttük saját kezű aláírásának ismerte el [ilyenkor az okiraton a tanúk lakóhelyét (címét) is fel kell tüntetni];


- amelyen a kiállító aláírását vagy kézjegyét bíróság vagy közjegyző hitelesítette;


- amelyet a gazdálkodó szervezet az üzleti körében állított ki, s amelyet szabályszerűen aláírtak;"


[link]

2015. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet, hogyha nem a tulaj, hanem a fia az akivel a szerződést kötöttem, habár a tulaj is jelen volt? Mert a bérleti szerződésen csak a fia szerepel, csak ő írta alá.

Egyébként fejlemény, hogy pont ma hívott fel és megemlítettem neki a tanúkkal való hitelesíttetést, azt mondta jogilag így is rendben van a szerződés, de ha akarom, persze, legközelebb hozza magával az ő példányát és mindkettőt aláírattatjuk tanúkkal =)

Amúgy mindenkinek nagyon köszönöm a gyors válaszokat.

2015. ápr. 19. 16:16
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha a tulaj fiának papíron van megbízása, hogy kiadhatja az ingatlant, vagy esetleg haszonélvezője a lakásnak, akkor teljesen legális a szerződés. Ha viszont nincs semmilyen jogusultsága, akkor semmis a papír, hiába is vinnéd be az önkormányzathoz, ott lecsekkolják a földhivatali nyilvántarásban, ki a tulaj, illetve ha van, haszonélvező az ingatlanban.
2015. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!