Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Maradnátok egy nívós albérletb...

Maradnátok egy nívós albérletben, ha lenne pénzetek sajátra, de befektetve többet hoz, mint a bérleti díj?

Figyelt kérdés
Lelkileg rossz, hogy nem saját, de mobilisak vagyunk és befektetve többet hoz, mint a bérleti díj. Mi a vélemény?

nov. 28. 04:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a különbség? Ha kicsi, akkor a sajátomban élnék.
nov. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
130-150 ezer
nov. 28. 04:57
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
#2: Simán, maradnék, nem vagyok a magam ellensége. Ingyen lakok és még pénz is jön?
nov. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én csaladi okok miatt pont ezt csinálom. 🤣🤣 Idős videki szülők egyre nagyobb odafigyelesre szorulnak, ezért hazaköltöztem vidékre - albérletbe. A saját pesti lakasom meg ki van adva. Munkahelyet a home office-nak köszönhetòen nem kellett valtani.
nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi különbségért maradnék.
nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

45 millióból építkeztem 2 éve. Áttanulmányozva az árakat kb 30%-ot emelkedtek itt az új építésű házak m2 árai, és a telek árak is követték.

Azaz, most ugyan ez a ház ~58 millióból épülne fel.

Ez 2 év alatt ~13 millió, ami évi 6,5 milliós növekedés, tehát havi 541000 ft!

Januáról jön a csok plusz ami várhatóan még feljebb rugdossa az árakat. Ha ez mégsem történne meg, akkor is várható 5-8% os áremelkedés. Csak öt százalékkal számolva 58*0,05 = 2,9 millió, ami havi ~241000 ft!


Ha most vennél egy új házat, biztosan többért adnád el már 1 év után, mint az évi 1,8 milliós nyereséged. Vételi és eladási ár különbözetéből kell csak adót fizetni, ami 5 év után már 0ft.

Hátránya, ezt a pénzt nem tudod havonta elkölteni.

nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van sajátom, de elég proli kerület. Rohadtul bánom, hogy nem vettem ki haveromék Budai lakását. 200 ezer lett volna, 3 szobás, garázzsal, az erkélyről a parlament látszik... Ha a sajátom kiadom 130-140 ezerért akkor baráti áron élhettem volna egy relatív burzsuj környezetben.
nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!