Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Élni és élni hagyni?

Élni és élni hagyni?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy;


- A te házad, a te várad és annyiért adod ki, amennyiért akarod.

(még ha örökölted is és nem csináltál érte semmit.)

De...


- Tudom, hogy az ingatlan kiadása befektetés, egy üzlet.


- Értem én, hogy joggal félted, hogy lelakja a bérlő, de ha félted, miért adod ki? 🤔


- Vannak rossz bérlők és rossz tulajdonosok is.☝️


- Miért kell emelni a lakbér árát, hiszen az ingatlan árak állandóan emelkednek?! 🤔


-Sok tulajdonos miért nem adózik az amúgy sem olcsó albérlet ár bevételből?

(Van közöm hozzá, hiszen az én pénzem) , és ha a tulaj elvárja, hogy az albérletért elkért akár 250.000 forintért meg sem említsék, hogy ő drágán adja ki a lakását, akkor kutya kötelessége az állam felé adóznia.


-A bérlő a kevés fizetéséből tudja nélkülözni azt a 150-250.000 forintot havonta, akkor a tulajdonos ne tegye zsebre a bérlő pénzét, hogy mindd az övé maradjon! 😡


-Miért szarjátok le, hogy nincs arányban a fizetés az általatok kitalált albérlet árakkal?


-Miért mindig a piacra fogjátok az albérlet ár emeléseket?


-Miért mindig arra hivatkoztok, hogy annyiért adjátok ki a lakást, amennyiért kiveszik?

(Persze,hogy kiveszik, mert nem tudnak mit tenni.

Kiveszi annak az árán, hogy alig marad pénze a bérlőnek élelmiszerre, vagy lemond valamiről, mert lakni kell valahol.


-A drága albérlet mellett lehetetlenség sporolnia a bérlőnek ;

1. Kaucióra.

2. Saját magának, hogy anyagi biztonságban legyen.

3. A nyaralásra, vagy akár egy Magyarországi belföldi kirándulásra

És emellett mégis elvárjátok, hogy 2-3 havi kauciót szemrebbenés nélkül átadjon a bérlő a kezetekbe.


-Sokatok miért nem akarja azt, hogy a bérlő utalja nektek a albérlet pénzt a számlátokra?


- Sokatok miért nem akar szerződést kötni a bérlővel?


-Sokatok miért öntörvényű és úgy gondolja,hogy a bérlő tudta nélkül bármikor bemehet a lakásba ha a bérlő nincs otthon?


-Miért ugyanannyi összegért adtok ki egy üres, vagy egy bútorozott lakást?


-Egy üres lakásba, ahova a bérlő a saját bútorait viszi, miért nem engedtek kisállatot vinni?


-Miért nem akartok gyermekes családnak, egyedülállónak kiadni lakást?

(Tudom, nem lehet kitenni)


- A 70-es évek, kopott bútoraival berendezett lakásért, miért kértek 250.000 forintot havonta? 🤔

(Főleg egy olyan lakásért, amiben dohszag is van)


-Egy pici 18-28 nm-es lyukért milyen jogon kértek 150-200.000 forintot?


-Egy, szobáért miért kértek el 100-130.000 forintot?

(Amúgy is ki a fene akar a tulajjal egy lakásban élni?

Van magánéletem, meg intim szférám ami csak rám tartozik)


-És a végére ;

Vonatkoztassunk el attól, hogy ti nem vagytok rászorulva, hogy albérletet vegyetek ki,de 1. Ki tudnátok fizetni havonta 250.000 forintot az albérletre?

2. Össze tudnátok gyűjteni 2-3 havi kauciót az albérleti ár kiadása mellett?

3.Tudnátok menni nyaralni, vagy kirándulni?

4.Tudnátokk spórolni a drága albérlet mellett arra, hogy anyagi biztonságban legyetek?


(Ne az legyen a válasz, hogy ha nem tetszik, hogy nem marad pénze a bérlőnek, keressen olyan munkát, ahol több a fizetés!

Ne az legyen a válasz, hogy ha nem tetszik az albérlet ár, vegyen a bérlő magának saját ingatlant!

Nem tzdhstjstok milyen okból bérel lakást valaki.

Nem ti jártok az ő cipőjében, így ne ítélkezzetek)


Miért nem lehet valahol középen találkozni az albérlet áraknak és a fizetéseknek?

Mert már ott tartunk, hogy, annyiért adtok ki ti tulajdonosok egy lakást, amennyi egy havi fizetés.

És igen, nem mindenki keres havonta 5-8.000.000 forintot?


Nem ingyen kell odaadni az ingatlant a bérlőnek és nem is pár tízezer forintért havonta, de lássátok be, hogy irreálisan magas áron adjátok ki albérletbe a ingatlanotokat.


(Én is bérlő vagyok, de már lehetetlenség megélni a drága albérlet mellett, hiába van másodállás is, pedig nem dohányzom, nem kávézok, nem fogyasztok alkoholt, nem járok szórakozni, kikapcsolódni, amik vinnék a pénzt)



#Örök vita kérdés.
dec. 1. 07:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Az én kecóm, annyiért adom ki amennyiért akarom, olyan feltételekkel amilyennel akarom, annak akinek akarom és ha nem tetszik tessék mást keresni. Nehogy már érdekeljen, hogy mennyit keres akinek kellene és adjam olcsóbban, ha van olyan is aki többet adna érte. Röviden.
dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Én pont adóztan, pont az ilyen féltékeny bérlők miatt.

És szerződés is volt .

De már meguntam a hisztit, úgyhogy eladtam.

dec. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is adok ki lakást. Minden bérlővel kötöttem szerződést, adózok a bérletidíj után.


Én pl.: figyelembe veszem, hogy mennyit keres a leendő bérlő. Ha a bérleti díj meghaladja a fizetése 50 százalékát, akkor nem adom ki neki a lakást.


Nem járok be csak úgy a lakásba.


Mindegyik bérlőt bejelentettem a lakásba.


Mindig bútorozottan adtam ki, kisállatot is lehet tartani.


Két bérlő között mindig van festés, bútorcsere (ha szükséges)


Gyerekkel azért nem költözhető, mert maximum 2 embernek kényelmes a lakás (nem érdekel, hogy 5-en is elférnek 1 szobában), azt sem akarom, hogy a többi lakó nekem panaszkodjon a bérlő gyerekei miatt.


Én is laktam albérletben. Nehezen, de tudtam félretenni.

dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Alternatív opció: eladom, és beteszem pl állampapírba az árát. Nyilván, ha kiadom, akkor azt várom el, hogy az amortizációt és az ingatlanárak várható alakulását is figyelembevéve hasonlóan fialjon, mint ahogy pl állampapírban kamatozna.

Ez nem kapzsiság, hanem a pénzügyi tudatosság legalapabb szintje.

dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
95%

Tényleg pofátlan mód elszálltak mind az ingatlan, mint az albérlet árak (kiváltképp a fővárosban, bár máshol se olcsó), de ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni. 250ezres albérlet viszont még most is max valami elit környéken tudok elképzelni.

Egyébként azt hogy a tulaj is félti a lakását, azt meg tudom érteni. Elég sok sztorit hallottam már bérlőkről akik nem akartak fizetni/kiköltözni, majd vittek minden vihetőt mikor leléptek..

dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
3%
#4: Off: a pénzügyi tudatosság legalapabb szintje, hogy nem adsz el egy kiadható lakást, hogy vegyél az árából magyar állampapírt. Egyáltalán nem veszel magyar állampapírt.
dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol és mit bérelsz, de egyedülállóként valóban luxus a 150-250 ezres lakásbérlés. Két keresetből már azért ki lehetne fizetni.

Amúgy teljesen szélsőségesen állítod be, de nézzük akkor: ha valaki nem örökölt, hanem pl. hitelt törleszt (az önrészt kemény munkával teremtette elő), maga is bérel máshol, szerződik, adózik, új bútorokkal adja ki a lakást, az a te értékrended szerint már jogosan kér piaci árat? Mert mi pl. így vagyunk. Nem rég adtunk ki egy lakást piaci áron, egy nap alatt kb. harmincan jelentkeztek. Miért kellett volna olcsóbban adni? És te amúgy tudod, hogy a bérbeadó mire fordítja a pénzt? Nagyon egyoldalúan nézed a dolgokat! De javaslom, legközelebb a boltban is veszekedj, hogy drága az élelmiszer, de ami még fontosabb, kérj magasabb fizetést! Gondolom, az már nem megy, csak névtelenül fröcsögni, hogy mások miatt élsz rosszul!

dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Egyik oldalon sem vagyok érintett a kédsében, csak leírom a véleményemet:


"A te házad, a te várad és annyiért adod ki, amennyiért akarod."

Akkor miért írtál ki róla egy ilyen hosszú kérdést?


"Értem én, hogy joggal félted, hogy lelakja a bérlő, de ha félted, miért adod ki?"

Mert kell a pénz.


"Miért kell emelni a lakbér árát, hiszen az ingatlan árak állandóan emelkednek?!"

Ha kétszerannyi pénzért veszek államkötvényt, arra kétszerannyi kamatot kapok. Miért meglepő, hogy valaki egy magasabb értékű házat magasabb bérleti díjon ad ki?

Másrészt pedig, nem csak az ingatlan ára számít. A bérbeadó (már hogy a normális, a hiénákat most hagyjuk) azért nem keveset költ az ingatlanra. Ha elromlik a kazán, vagy beázik a tető, vagy bármi, azt ő javíttatja meg. Ezeknek az anyag- és munkadíjai is jelentősen emelkedtek.


"Sok tulajdonos miért nem adózik az amúgy sem olcsó albérlet ár bevételből?"

Mert tetű adócsaló hiénák. Nyilván nem mind, de sajnos nem kevesen vannak.


"Miért szarjátok le, hogy nincs arányban a fizetés az általatok kitalált albérlet árakkal?"

Mit értünk az alatt, hogy "a fizetés"? Milyen fizetés?


"Miért mindig a piacra fogjátok az albérlet ár emeléseket?"

Mert a bérbeadó nem a máltai szeretetszolgálat.


"Miért mindig arra hivatkoztok, hogy annyiért adjátok ki a lakást, amennyiért kiveszik?"

Mert ez az igazság.


"-A drága albérlet mellett lehetetlenség sporolnia a bérlőnek ;

1. Kaucióra."

Nem is kell rá spórolni. Kaúciót EGYSZER fizetsz életedben, utána mindig visszakapod, ha nem verted szét a házat. (Igen, vannak hiéna bérbeadók akik mondvacsinált okkal benyelik, én is tudom.)


"És emellett mégis elvárjátok, hogy 2-3 havi kauciót szemrebbenés nélkül átadjon a bérlő a kezetekbe."

Azért ne túlozzunk, 1-2 havi kaúció az általános. 3 havival nagyon ritkán találkoztam.


"-Sokatok miért nem akarja azt, hogy a bérlő utalja nektek a albérlet pénzt a számlátokra?

- Sokatok miért nem akar szerződést kötni a bérlővel?"

Mert tetű adócsaló hiénák.


"Sokatok miért öntörvényű és úgy gondolja,hogy a bérlő tudta nélkül bármikor bemehet a lakásba ha a bérlő nincs otthon?"

Vagy tényleg ennyire tudatlanok, vagy simán tahók akik lesz@rják.


"Egy pici 18-28 nm-es lyukért milyen jogon kértek 150-200.000 forintot?"

Ahol egy garzon 200 ezer, ott nem a lakást fizeted meg, hanem a lokációt. Kazincbarcikán például egy felújított 2 szobás lakás sem kerül ennyibe.


"Ki tudnátok fizetni havonta 250.000 forintot az albérletre?"

Nem. Viszont egyedül élve nem is mennék 250-ért albérletbe. Ez budapest normálisabb részein egy 2 szobás lakás ára. Két budapesti átlagfizetésből pedig simán kigazdálkodható.


"Tudnátok menni nyaralni, vagy kirándulni?"

Tudnék. Nyilván nem ugyan olyan nyaralásra jutna mintha nem kéne fizetni albérletet, lentebb kéne adni az igényekből.

dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megfordítanám a kérdést. Ti bérlők, miért vesztek ki "ilyen drágán" lakást?

Miért veszitek ki szerződés nélkül? Miért nem vigyáztok a bérelt lakásra, miért lakjátok le? Miért érdekel téged, hogy ki mi után adózik, vagy nem adózik? És még sorolhatnám...

Merthogy azt szépen kihagytad a listádból, hogy a piac nem egy tényezős. A tulajondosok bármennyit elkérhetnének a lakásaikért, ha nem lenne aki kiveszi, akkor csökkentenének az áron. Amíg van, addig meg ez van.

dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol érint téged, más mit csinál az üzleti kapcsolataiban.


Ez olyan, mintha idegen férjeket vonnál azért felelősségre, amit a te férjed csinált veled.


Nekem az jön le, hogy túlköltekezel, olyan dolgot veszel, amit nem engedhetnél meg magadnak, majd emiatt másra haragszol.

dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!