Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyszobás lakást hogyan lehet...

Egyszobás lakást hogyan lehet úgy berendezni, hogy az alvás és a nappali tevékenységek tere valamennyire elkülönüljön (falusi házból költöznék, de nagyobbat berelni nincs lehetőségem)?

Figyelt kérdés
dec. 28. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
A nappali alapból fölösleges rongyrázás, ha elég nagy a konyha ott is lehet lenni. Több ülőhely a szobába, ha befér kanapé vagy fotel.
dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a lakás alaprajza?

Nem mindegy hogy apró konyha van egy viszonylag nagyobb szobával, vagy normál konyha van egy kisebb szobával.

Barátnőmnek apró konyhás egyszobás lakása volt, de összességében nem kicsi. A szobát egy térelválasztó polccal két részre osztotta - csináltatta. Mindkét oldalról jól nézett ki és csak részben volt átlátható, de nem volt teljesen zárt, így nem rontotta a képet, nem nyomta össze a szobát.

A távolabbi sarokban volt a franciaágy, azt határolta el a térelválasztó polc a szoba többi részétől. Az ablak mellett volt a szekrénye az ágy mellett a falnál. A konyhához közelebb volt egy étkező asztal, a maradék részen meg egy kanapé és a tévé. A pici konyhában nem volt asztalka vagy ülőhely sem.

Nagyon jól berendezte azt a lakást, vendégfogadáskor sem látszott teljesen az ágy, nem volt olyan, mintha a hálószobában lennénk. Amikor barátja lett akkor ketten is nagyon jól elfértek ott egy ideig. Amikor összeházasodtak és gyereket akartak akkor mentek csak nagyobb lakásba.

dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Második válaszoló külön köszönöm szépen a részletes válaszod!

Én a két “végletet” ismerem azt hiszem, kolis voltam 8 évig, illetve nagy falusi házban nőttem fel. A szülői háznak egyébként nagyon nem gazdaságos a térkihasználása hiába nagy (90 nm-en nekem mint negyedikként érkezőmek nem jutott igazán külön szoba, a nappaliban aludtam, a többi cuccom a szüleim szobájában volt), 15 éves voltam, mikor a tetőtérben meg tudtak anyumék csinálni egy szobát nekem (a többi padlas)

dec. 28. 23:09
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Azt nem írtad le milyen az egyszobás lakás amit be akarsz rendezni.
dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi a visszajelzést! Pici a konyha, és nagyobb a szoba. 36 nm.
dec. 28. 23:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint az egész lakás 36 nm, az előbb nem voltam egyértelmű
dec. 28. 23:34
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

#36nm-es lakást már nagyon jól be lehet rendezni. Az első lakásunk pont ekkora volt, de abban volt egy külön hálószoba. Épp scak befért a 160cm-es ágy, mellette az egyik oldalon volt 30-40cm sáv a falnál. 2 ajtó is nyílt bele, az egyik a kis közlekedőből épp az ágy végében, a másik szemben, a nappaliból. Tökéletesen elég volt ahhoz, hogy legyen külön hálónk és így vendéget is tudtunk fogadni ottalvásra is. Aztán amikor az első gyerek megszületett, ide az ajtóhoz a kis szobába még a babaágy is befért.

A konyhához közelebb tegyél egy étkező asztalt - nem kell nagynak lennie, A legjobb egy 2-4-személyes de kihúzható asztal, összecsukható székekkel, akkor általánosságban kevés helyet vesz el, de ha szükséges akkor többen is köré tudtok ülni.

Az ablakhoz tedd be az ágyat és vegyél elé egy térelválasztó polcot vagy szekrényt. Felül mindenképpen legyen nyitott, nem árt ha középen sem zárt, hogy átengedje a fényt. Ilyesmiket:

[link]

[link]

[link]

Ez takarja az ágyat, de nem nyomja össze a szobát. A maradék részbe meg tegyél amit szeretnél!

De csinálhatsz galériás ágyat is és a galéria alá mehet a kanapé, ülve úgy sem kell nagy magasság.

[link]

[link]

[link]

dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha van rá lehetőség, és elég nagy a belmagasság, akkor egy galériát lehetne építeni, és oda tenni az ágyat.
dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Albérletbe azért ne építsél galériát, felesleges pénzkidobás. :)

Lehet térelválasztó polcokat venni, pl. az ikea kallax sorozata, vagy ahhoz hasonló, aminek nincs hátfala, lehet rá ajtót, fiókot kapni, de szellősen is lehet pakolni. Ez egy kicsit megtöri a teret és tudod úgy rendezni, hogy mondjuk az ágyadba ne lehessen belátni, az alsó 2-3 sor zárt legyen, ellenben felfelé már szellősebb. Jól kihasználható tároló felületet kapsz, de mégsem otromba hatás. Én ilyesmivel próbálkoznék, ha elfér logikusan minden.

Ha nem, akkor valamilyen kihúzható kanapéágyat vennék, így időben különíthető el a szoba két funkciója, nem térben.

dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az ötleteket-tanácsokat-linkeket! :) Nagyon hasznosak és nagyon nagy segítség nekem!

Én ezekről a térelválasztó polcokról pl nem is hallottam még ezelőtt. A belinkeltek közül az első nagyon tetszik.


Galérián nem mernék aludni sajnos, mert nagyon tériszonyom van 😅, de ilyesmiket sem láttam még ezelőtt. Jó tudni erről is, hogy van.

dec. 29. 12:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!