Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen közjegyzöi papír kell...

Milyen közjegyzöi papír kell neki?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem a főbérlőmmel akihez 11.én költözünk be. Azt mondta ügyvédhez délelőtt megyünk aláírni a papírokat azt ő intézzi. De mi menjünk el közjegyzőhöz. Nem értem miért kell menni? Mit kell vele iratnom és mikor, ügyvéd előtt?
jan. 3. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha a bérleti szerződést mi kötjük meg mégis mi a csudát kell az ügyvédnél aláírnom?
jan. 3. 14:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl. at ügyvédnél aláírt szerzödés egyértelmü, szabályos, másrészt lehetnek benne kietelek, amik biztosítják a tulajodnost (NEM föbérlö, az más!), hogy szükség esetén ki tud lakoltatni, ha nem fizetsz.

Amit meg nem értesz - hogy mi kellene a közjegyzötöl - azt kérdezd meg a tulajdonostól, gondolom, feltételezi, hogy tudod, mi kellene.

jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

"De ha a bérleti szerződést mi kötjük meg mégis mi a csudát kell az ügyvédnél aláírnom?"


A bérleti szerzödést! Csak az ügyvéd elött szabályos, hiteles, nem megtámadható.

jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

a közjegyző előtt aláírt szerződés garantálja a bérbeadónak azt, hogy ha te nem fizeted a bérleti díjat vagy elúszol a rezsivel, akkor nem lesz hónapokig tartó huzavona, bíróság és egyebek, mire nagy nehezen ki tud költöztetni téged az ingatlanból, hanem egyből végrehajthatóvá válik a tartozás behajtása. Ergo saját magát védi vele.

Ha te tisztességes bérlő vagy (és miért ne lennél az), akkor semmi hátrányod nem származhat egy ilyen szerződésből.

jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ő kéne rendesen elmondja neked, de szerintem kiköltözési záradékot szeretne és ráadásul azt, hogy te fizesd. Melós lesz 40 000 Ft alatt találni...

Ehhez viszont kell az aláírt szerződés.

jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
3: Amit az elején írsz, AZ van a közjegyzőnél. Az ügyvédnek nincs erre jogköre.
jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi adatom semmiről. Értem én hogy nekem kell kötni de a közjegyző iroda 3 féle dokumentumot mondottt hogy válasszak nem tudom melyik kell. Kérdeztem de azt mondta ők tudják hát mégse
jan. 3. 14:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondd meg a bérbeadónak, hogy nem elég az infó, amit adott, nem tudod, miről van szó.
jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor felhívod a bérbeadót és megkérded, hogy pontosítson, melyikre gondolt. Azért ez nem agysebészet.
jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!