Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlethez kaució adás-vételi...

Albérlethez kaució adás-vételi? (Lent)

Figyelt kérdés

Akkor amikor a 2 havi kaució át van adva a tulajnak, de még nincs lakás szerződés és mondjuk egy adás-vételi nyilatkozat van írva, hogy mondjuk pl “xy összeget átvettem xy bérlőtől a mai napon” az valós? 😃

Én sose vettem így ki lakást, mindig a szerződéssel együtt kellett lerakni az anyagi részét, egyben. :)


jan. 11. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Kauciót csak beköltözéskor az bérleti szerződés irásával egyidejűleg szabad átadni.
jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam és ezt is tapasztaltam mindig, de azért jól jött a megerősítés. :)
jan. 11. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell a beköltözésig várni. A fiamék általában a megegyezéskor, a szerződés aláírásakor adták át (korábban mi fizettük ezért tudom, ott voltam) és csak később költöztek be a megbeszélt időpontban.
jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"adás-vételi nyilatkozat"

Inkább átadás - átvételi

Amig nincs szerződés milyen jogon vesz át pénzt??

jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Senkiben ne bízz.

Az ilyeneket mint a 3-as szokták csúnyán átverni.

Amikor kezedben a kulcs, és költöztök, akkor add át a kauciót.

jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Viszont akkor ne csodálkozz ha az utolsó pillanatban jön egy szimpatikusabb bérlő és ő kapja a szerződést.

Többen futottak már lukra ezzel az utolsó pillanatban adom oda a kauciót dologgal. Aztán a megbeszélt időben nem jelenik meg a bérlő jelölt, nem elérhető és a következő héttől tehetjük vissza a hirdetést és fogadhatjuk újra a lakásnézegető turistákat.

jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 Valamennyi foglalót le lehet tenni.

De 2 havi kauciót én biztos nem tennék le.

Főleg hogy a legtöbb alberlő olyan kezdő, hogy még egy tulajdoni lapot és egy személyi igazolványt sem kér a lakást megmutató illetőtől.

jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!