Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók! Elfogadnátok azt a...

Bérbeadók! Elfogadnátok azt a kérést, hogy azokra a napokra, amíg nincs megcsináltatva télen a fűtés a lakásban nem fizet a bérlőtök lakbért nektek?

Figyelt kérdés
Gázszivárgás van a konvektornál. A tulajdonossal holnap fogok tudni beszélni a javításról. Jogos kérés lenne részemről, hogy azokra a napokra nem fizetek lakbért, amíg a fűtést meg nem javítja? Addig nem tudok télen az ingatlanban lakni.

jan. 15. 23:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok bérbeadó, de szerintem jogos. Ha januárban egy lakásban nem működik a fűtés, az a lakás nem alkalmas ott-lakásra.
jan. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés kérdése! De miből gondolod, hogy napokig tart majd a javítás? Nálunk amikor ilyen volt, pikk-pakk másnap jött a szerelő (de volt hogy még este is) és ki lett javítva a hiba!
jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
44%
A lakásban téli hideg hónapokban nincsen fűtés és nem biztosított a minimum 18 C fokos hőmérséklet. Amennyiben jeleztük a bérbeadónak ezt a hibát írásban, de ő nem hajlandó tenni az ügy érdekében semmit 15 napig, akkor ez esetben a bérlemény lakhatásra alkalmatlan állapotú. Ha a bérbeadó nem próbálja meg megjavíttatni a fűtési berendezést (gázkazán, gázkonvektor) mihamarabb, akkor a rendkívüli felmondás kivitelezhető bérlő számára.
jan. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%
Elfogadnám, viszont a szerződést nem hoszabbitanám meg...😆
jan. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

Nem, nem tartanám jogosnak még bérlőként sem.

A lakásban van lehetőség alternatív fűtésre, kötelező úgy kialakítani a lakásokat építéskor. Ez általában a gázfűtés mellett az elektromos fűtést jelenti.

A tulajdonostól azt kérheted, hogy biztosítson neked hősugárzót amit fűtésre használhatsz amíg nem megy a gáz. Ez a kötelessége és nem csodát tenni, hogy soha ne hibásodjon meg semmi ami akadályoz téged. Amikor a lakótelepeken a karbantartás miatt nincs melegvíz egy hétig akkor sincs olyan, hogy addig nem fizet a bérlő. Addig ott van az, hogy külön kell melegíteni a vizet.

Ha hosszabb ideig nem megy majd a fűtés akkor meg nem a bérleti díjat kell visszafogni hanem el kell költözni.

Mi lesz a következő? Egy vihar utáni áramszünetnél majd kiírod, hogy miért nem csihol áramot a tulajdonos a két kezével neked és nem fizetsz addig bérleti díjat amíg meg nem csinálja a felsővezetéket?

jan. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Honnan gondolod, hogy gázszivárgás van a konvektornál? Gázszivárgás hoghogy neked ráér holnapig?
jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Gázszerelőm van, ami jelzett. A konvektor kikapcsolódásával meg tudtam a jelzést szüntetni szellőztetés után, ebből gondolom, hogy szivárgás van. Perpillanat nincs alternatív fűtés.
jan. 16. 08:15
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Én nem érezném jogosnak. Mondjuk én azonnal felajánlanám, hogy viszek egy hősugárzót átmenetileg arra a 2 napra, amíg a szerelő oda nem ér, vagy emlékeztetném, hogy a klíma fűteni is tud. :)

De egy gázszivárgással én sem értem miért vársz holnapig. Nekem az is tök oké lenne, ha keresnél egy szerelőt, aki azonnal kimegy, kifizetném természetesen.

Nekem ez ilyen sz*rrágás, mert én korrektnek tartom magam és ezt várnám cserébe is. Ilyen formán ezer másik dologra is rá lehet húzni, hogy az ingatlan használhatatlan, ami miatt nem akar a bérlő fizetni. Elromlott a zuhanyrózsa, a konyhai csaptelep, a wc tartály, dugulás van valahol, blabla...

jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Lilluci27 ***** válasza:
90%
Nem fogadnám el
jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Itt a felsoroltak közül, hogy miért ne akarnék fizetni több meg is történt, dugulás a lefolyóban, nem működött egy hónapig a bojler, mire a tulaj ki tudta cserélni, és mindig fizettem rendesen. De szarrágó a tulaj. Pl. amikor mind a ketten jelen voltunk a bojler cserénél, akkor a szerelő eltört egy zuhanycsövet, nem fizette ki nekem az árát. És nem feleltek meg neki mindig az én szereléseim. Így úgy vagyok vele, hogy előbb megmutatom neki, hogy mi a gond, hogy elhiggye, hogy nem csak fölösben problémázok, és tényleg kell szerelő. És most intézze el ő, hogy megfeleljen neki a munka.
jan. 16. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!