Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért "luxus" a légkondi?

Miért "luxus" a légkondi?

Figyelt kérdés
Nem tudom értelmezni, hogy ha az teljesen alapvető mindenkinek, hogy a fűtés létfontosságú egy lakásban/házban, akkor az miért nem, hogy a hűtés is? Miért néznek úgy az emberre, mintha valami luxuscikket akarna, ha megemlíti, hogy fontos neki egy klímaberendezés? Amilyen nyarak vannak (és még amilyenek lesznek), ezek már elviselhetetlenek légkondi nélkül. Más országokban 40-50 éve is alap dolog volt, hát még ma, itt meg..

jan. 29. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Azért luxus mert drága. Ha magasabb árkategóriában keresnél albit, lenne
jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alap.

Gondolom van ahol nem az.

jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vkinek az. De vkinek még a mosogatógép is. Ilyenek.
jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy közepes árkategóriás klíma szereléssel együtt olcsóbb mint egy felső kategóriás tavalyi teló, ami nem alma.

Szóval valaki az egyikre valaki meg a másikra költ.

jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Ez van. Akik még a XX. sz-ban nőttünk fel azt se tudtuk sokáig, hogy a légkondit eszik vagy isszák. Sok ezer generáció nőtt fel légkondi nélkül nálunk melegebb éghajlatú országokban is, szóval nem értem, miért csodálkozol ezen. Persze csuda jó dolog, nem vitatom, de nem létszükséglet, és sokan úgy gondolkodnak még mindig, hogy ami nem az az luxus.
jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
nem az
jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lilluci27 ***** válasza:
24%
Akkor bérelt olyan országba ahol alap ed meg is oldottad a problémádat
jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha légkondis alberletet akarsz, akkor keress havi pár tizessel drágábban. Sok ilyen van, de egy lakásba minimum 2 beltéri kell, ha 2 szoba + konyha, akkor már 3. Ha normális minőséget akarsz, annak kb 500e darabja beszerelve (magadnak nem is szerelheted, nem adják oda a boltban). Aztán évente tisztítás, jobb esetben csak egyszer, de ha a bérlő minden nap rántothúsos olajpárával teríti be a lakast, az öblítőbe áztatott ruháit azzal szárítja, meg illóolajozik, füstölőzik, légfrissítőt fújkál akkor pár év alatt kuka az egész gép.
jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A légkondicionáló berendezések hazánkban nem túl régóta kezdtek elterjedni, még ma is elenyésző számban vannak. Ezért luxus. Volt idő pl. amikor a vegyestüzelésű kazánok is luxusnak számítottak, mert a többség vaskályhával, olajkályhával, esetleg cserépkályhával fűtött. Aztán később elterjedt a gázfűtés, manapság pedig a klíma, hőszivattyús rendszerek, napelemek.

Szóval ez mindig az adott korszaktól függ, hogy mi luxus. Volt idő, amikor a tranzisztoros rádió, televízió volt luxus...

A lakóépületek hűtési igénye egyébként az éghajlat melegedésével és az építési stílus megváltozásával is összefügg. Régen vastag falakkal dolgoztak, sok esetben vájoggal, ezek az épületek nem is igénylik a hűtést. A parasztházakra jellemző tornácos kialakítás kitakarta a felesleges benapozást.

A mai építési stílusra jellemző a vékony falak, nagy ablakfelületek, nagy terek, gyakran lapostető. Egy ilyen építésű ház teljesen védtelen az időjárással szemben, ezért kell rá az a sok hungarocell... Gyakori, hogy az új házak épületgépészetét elsősorban hűtésre tervezik, mert annyira védetlen a napsugárzás elől.

Egy mai újépítésű lakóparkban ha bemész egy lépcsőházba mondjuk május végén, akkor megdöglesz a melegtől. Ha meg bemégy egy 80 éves körfolyosós (ún. keretes beépítésű) ház lépcsőházába, ott meg majdnemhogy fázni fogsz.

Vagyis épülettípustól is függ a hűtési igény.

jan. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem luxus. Amikor akár 2-3 honapig van 35+ fok nyáron. Új építésúben vagy panelben "meg lehet halni" klíma nélül. Meg sem néztem olyan lakást ami nem klímás, amikor albit kerestem. Pdig nem vagyok mai fiatal 41 évesen. A nyugidjas anyukám is szereltett már klímát mert nem bírta elviselni a nyarakat a panelben.
jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!