Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha lejár a határozott idejű...

Ha lejár a határozott idejű szerződésem és újabb lakásbérleti szerződést akarok kötni (tehát nem szeretnék költözni), akkor az újonnan megírt bérleti szerződést követően ismét kell fizetnem 2 havi kauciót vagy azt csak az első szerződésnél kellett?

Figyelt kérdés

febr. 8. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell.

Az arra van a tulajnál, ha valami kárt csinálsz, abból fedezik.

febr. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tulajdonos is akar veled szerződni?

Nincs a szerződésedben olyan rész, hogy a mostani átalakul határozatlan szerződéssé?

febr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell új szerződést kötni szerintem, nincs benne egy olyan pont, hogyha lejár és nem mondod fel akkor hosszabbodik? Nem kell újra kauciót fizetned, hisz az elején már kifizetted, megy tovább a szerződésed és ennyi.
febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kaució vagy óvadék az esetleges károk, elmaradások stb. fedezetéül szolgál, ezért ha egyszer már átadtad, akkor a hosszabbításkor nem szükséges újra átadni.

A szerződésben lehet olyan pont, hogy rá kell egy kicsit fizetni, amikor az éves infláció miatti díjemelésről megkapod az első számlát. Hiszen ha pl. kettő havi bérleti díjjal megegyező összegű az óvadék, akkor így jön ki.

A hosszabbítást én úgy szoktam, hogy az egy éves határozott idejű szerződés lejárta előtt egy hónappal nyilatkozik a kedves bérlő, hogy szeretne-e maradni változatlan feltételek (vagy az ő általa kért változtatások) mellett. Ezt írásban megküldi, ekkor mérlegel az tulajdonos, hogy minden rendben ment-e, és annak függvényében szintén egy írásos válaszban a szerz. xy. pontjára hivatkozva közli, hogy jóvá van hagyva, a szerz. átváltozik határozatlan idejűvé.

febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!