Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 2017 februárjában közjegyző...

2017 februárjában közjegyző általi lakásbérleti szerződésünk van határozatlan időre.A főbérlő 2024 jan5 felmondta a bérletet 2024 márc31ig. Találtunk egy ingatlant Feb1.el Közölte ki kell fizetem a 2hónap bérleti díjat a kaukció nem jár vissza.?

Figyelt kérdés

jan. 13. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Ki kell fizetni, mert a kaucio nem arra van, hogy lelakd, akkor nem lenne ertelme. De a vegen a kozos lakasatadas utan ha nincs kar vagy hiba, az visszajar. Szerencsetek van, hogy hivatalos az egesz.
jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szerinte kaukcio nem jár vissza mert tönkretettük az ingatlant. Állítása szerint a konyhaszekrények túl vannak pakolva ami tönkreteszi a polcokat igy teljes cserét igényel, (minden változtatás a hivatalos megbízottjával egyeztetve amit most neki és nekünk is letagad) elbontottuk a rothadó fákból készült tákolmányokat, a Kerítést lecsiszoltuk átfestettük, mint ahogy a szoba falakat gletteltük és festettük tavaly. Klímát szereltettünk be szintén engedéllyel 3 éve, azóta évente 3szor jött itt a padon pakolni és látta, kérdezte és tudott is róla ő engedélyezte, most állítása szerint nem látta nem tudta. A kertet füvesítettük minden évben mert a föld olyan hogy nem marad meg. Ezek mind egyeztetve lettek előtte. Mivel külföldön él ezért volt a megbízott ő engedte vagy nem amit kértünk. A főbérlő előzetes engedélyével. Most utólag minden engedélyről írásban kér meghatalmazást mind2 féltől az ő aláírásával, mert állítása szerint ő ezeket nem engedte meg( ami mivel telefonon lett megbeszélve ugyanis nem tud olyat aláírni ha nincs itt) ill kéri mindent úgy állítsunk vissza ahogy volt. Ilyen esetben mire vagyok én mint Bérlő és ő mint Bérbeadó jogosult? Értem itt a kaukció és a márc végéig történő bérleti díj kérését ( Januári már rég kifizetve) Beszéltem már a közjegyzővel és ügyvéddel is mind 2 fél mást mond, ezért nemtudom mi az ami "igaz" Köszönöm ha vki érdemleges választ tud adni
jan. 13. 18:59
 3/19 A kérdező kommentje:
1/2 anonim - Itt nem a lelakás, nem is azt akartuk, 2 hónap bérletit kér még (márc31ig) ill a kaukciót sem akarja visszaadni. Mint most megtudtam azt tervezi hogy a kulcsokat sem veszi át mert nem tud hazajönni és amig nem kerül átadásra a bérletit ugyis fizetnem kell majd. Bocsi csak a kérdéshez nem enged ekkora szöveget kiírni igy csak kommentekbe tudom.
jan. 13. 19:10
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Érdemes lenne egy ingyenes jogsegélyszolgálatnál megkérdezni egy ügyvédtől. Mivel a lakhatáshoz való jog alapjog és a tulajdonos mondta fel a szerződést, nem életszerű,hogy az utolsó percben kelljen keresnetek lakást. Nálunk is volt ilyen, eladtuk a lakást, mi kb. 5 hónappal előtte szóltunk, egy hónap alatt találtak lakást, nem volt kérdéses, hogy nem fizetnek tovább és a kauciót is visszakapták.


A legrosszabb esetben bukjátok a kauciót és befejezném a bérleti díj fizetését, nem hiszem, hogy bárki is javasolná neki a bíróságra járkálást.

jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4/4 anonim - Mi is igy értelmezzük, 60 nap arra van hogy addig keresni tudjunk, a közjegyző szerint nem, ez az időszak mind 2 fél részéről kötelezően betartandó megszegni nem lehet. Mikor kérdeztem akkor ha találok gondolja a következő lakásnál a tulaj vár ránk 2 hónapot, mert itt kötelező maradnunk vagy hogy gondolja? azt válaszolta ez nem a jelenlegi főbérlő gondja neki nem keletkezhet kára abból, hogy én elhagyom hamarabb az ingatlant. A kakuciót lelakhatom, de mivel emelet tavaly áprilisban (tegyem hozzá irreálisan sokat és nem szabályszerűen mégsem vitatkoztunk e miatt) annak a különbözetét kötelességem kiegészíteni. Ami szerintem baromság- Rendes felmondással megyünk el a főbérlő részéről felmondva igy az egész nem életszerű.
jan. 13. 22:02
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi szerepel a szerződésben, mennyi a felmondási idő - 60 nap?

2024-03-31 2024-01-05 ez 86 nap

Akár te is felmondhatsz szerintem MÉG A MAI napon 60 napos felmondással... De akkor március 15-el menned kell...


Villanyóra, gáz, távhő, vízóra elszámolása hogyan - mikor történik?

Vagy rezsit nem fizettetek, mert a bérleti díj tartalmazza?


A szerződésben rögzítve van hogy eredeti állapotban kell visszaadni?!


"azt tervezi hogy a kulcsokat sem veszi át"

A szerződés lejártakor vagytok kötelesek legkésőbb elszámolni egymással. (Vagy megbízottjával.)


A kaució az óvadék, biztosítékként működik. Az csak akkor lakható le. Ha mindegyik fél rábólint...


A klímát viszont vinnetek kell! Ha nincs írásos megállapodás róla.

jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6 anonim - a szerződésben 60 nap áll. azért adott ennyi időt mert kiszámolta neki ennyi pénzre még szüksége van és a szabadsága márc 31 től van kiadva. ( ezeket most tudom meg mástól) Mi Február 1től már költözünk. ezt telefonon és írásban is közöltük mivel külföldön tartózkodik (átadta a felmondás és másnap elindult külföldre) A számlákat mi fizetjük ami sose volt probléma mindig minden időben rendezve volt és értelem szerűen aznap mikor kiköltözöm az óraállások szerint rendezem amit még nekem kell. Ez igy normális. Szerződés szerint eredeti állapot de 7 év alatt az engedélyével történt felújítás amit most letagad. A megbízott által történt a tulajal előre egyeztetett amit most mindkét félnek letagad. A klímát magát visszük a vezetéket nem szeretnénk, igy felajánlottuk hogy ne kelljen neki költeni erre ha akarja itt hagyjuk ( megírta hogy nem fogja kifizetni! ) csakhogy ezt nem kérte senki azt ajánlottuk itthagyjuk, mert most drága lenne ha ezt szeretne. A kulcsokat nem tudja átvenni a megbízott sem ő is elutazott 1 hónapra.
jan. 14. 09:21
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

"Mikor kérdeztem akkor ha találok gondolja a következő lakásnál a tulaj vár ránk 2 hónapot"


Mért várna annyit? Hogy jön ez ki?

Ha van közjegyzőitek, akkor emlékszel, hogy az előző beköltözésnél is beletelt min. 2 hétbe az első lakásnézéstől a beköltözésig.

Most is lesz ennyi.

Költözésre is kell idő.

Az új lakást ki kell venni legalább 2 héttel márc. 31. előtt, hogy márc. 31-ig birtokba tudd adni a régit.

De vajon mért márc. 31 az időpont, ha 60 nap a felmondási idő?

Felmondhatsz te is MA, és akkor márc. 14. a határidő.

jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8 anonim- mint most megtudtam azért lett Márc 31 mert onnan van szabadságon akkor tud jönni átvenni a kulcsokat és ugy számolta hogy arra az időre még fizetve van a bérleti díj ami neki még kell. A kérdésedre - sehogy nem jön ki semmi ez a gondom. Mi már jeleztük Feb1 el elköltözünk. A másik lakás már ki van fizetve. Tudomásul vette de a fentebb leírtakhoz ragaszkodik.
jan. 14. 11:05
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát valaki közvetítővel átadjátok a lakást.

Febr. 1. és 60 nap a felmondás?

Akkor ha dec. 1-jén írásban felmondtátok, akkor lehet febr. 1-gyel lezárni ott a bérlést.

jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!