Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet adómentesen...

Hogyan lehet adómentesen kiadni a lakásomat?

Figyelt kérdés

Én elköltözöm a szülői házba de a felújítás alatt álló lakásomat szeretném kiadni albérlőknek.

- Van olyan összeg mely eléréséig adómentes?

- Hallottam egy csekkes megoldásról, ez mi? Honvédségnél dolgozó emberke érdeklődik a lakás iránt és ő ajánlotta.

- Magán vállalkozás is érdeklődik aki a dolgozóit szeretné itt elszállásolni.

- Egyetemisták is érdeklődtek majd akik igazolásommal kapnának támogatást. Ez milyen igazolás?



febr. 25. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha lenullázod a jövedelmet költségekkel.
febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Full feketén, falból esetleg írsz egy szívességi lakhatási nyilatkozatot, de akkor tényleg kell legyen egy kis saját hatalmad, ha valami gikszer lenne, mert a törvény nem áll melletted.
febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha önkormányzatnak adod ki, akkor is adómentes.
febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor az adómentesség amit hallottam kamu?

Feketén nem akarom kiadni mert szeretnék jogi védelmet az albérlővel szemben.

Esetleg ha valamilyen alapítványnak adom ki akkor is adómentes?

Lakásom felújítása közben kiderült egy betegség a családban, ezért most minden pénzre szükségem lesz. A felújítást már nem hagyhatom abba.

febr. 25. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor az adómentesség amit hallottam kamu?"

Hát mit hallottál erről?

febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden jövedelem után adózni kell, ha tetszik, ha nem.

Még ha valaki a sok munkával megszerzett jövedelme után nem akarna adózni, megérteném, de a passzív jövedelem mellé kicsit nagy elvárás ez. Pénz az jöjjön, de adózni ne kelljen, ez így irreális.

Kiadod a lakást, a lakbér után, ha adózol is, akkor is marad még belőle aránylag szép összeg.

Bocsánat, ha bántó voltam. Én sem támogatom, hogy az állam mindenkit lehúzzon, de sajnos ez van.

febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Bánná a fene, ha a maradékból el lehetne tengődni, és még az utak se darálnák a lengéscsillapítót!
febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet adómentesen kiadni a lakásomat?"


Az ingatlan bérbeadásáért kapott bevételből levonhatod a bérbeadással szorosan összefüggő kiadásaidat, ha hitelt érdemlően igazolni tudod azokat (bérbeadó nevére szóló számla, stb.).


Ha a bevételed és a vele szemben elszámolható kiadásaid megegyeznek, akkor nulla lesz az adóköteles jövedelmed, tehát nem lesz adófizetési kötelezettséged a bérbeadás után. Ez a nagyon ritka és nem is életszerű, hogy valaki azért adjon ki bérbe lakást, hogy semmi haszna ne legyen belőle. :)

febr. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!