Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha magánszemélyként és egyben...

Ha magánszemélyként és egyben egyéni vállalkozóként is szeretném használni az albérletet az hogy valósítható meg?

Figyelt kérdés
Üdv! A kérdésem a következő. Ha kiszeretnék bérelni egy albérletet, de nem csak ott lakás végett, hanem szolgáltatói tevékenység céljából is (pld fodrászat, kozmetika, masszázs stb), akkor az hogy lehetséges? Annak már után olvastam, hogy céghelyet bejelenti macerás lehet a tulajnak a saját ingatlanjára, de arra ott van megoldásként erre a céges székhellyel foglalkozó helyek. Ha ez eleve nem játszik, akkor ha jól értelmezem annyi a teendő, hogy szerződés kötés pillanatában bele kell írni azt is, hogy üzleti tevékenységet folytatnák ott és ha az önkormányzat és a társasházi szervezeti és működési szabályzat engedi, akkor mehet is a dolog?

#albérlet egyéni vállalkozás cég kiadás tulajdonos albérlő szolgáltatói tevékenység üzleti kiadás #székhely kereslet kínálat bérleti díj bérlés lakhatás lakás ház társasház közösköltség költség #önkormányzat fennhatóság élet megélhetés élés önnfentartás
márc. 26. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Szekhelynek megadhatod pl anyudek hazat is... ha szolgaltato vagy akkor a szekhely mellett telephelyet is bejelenthetsz, sztem az kevesbe maceras. Persze jobb, ha megkerdezel errol egy konyvelot.
márc. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Inkább ne vállalkozz!
márc. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem üzlethelyiségnek kellene lennie ehhez, csak ott meg lakás célra nem tudom, hogy egyben kiadható-e. Tehát ez nem csak a te szempontodból kérdés, de a bérbeadóéból is, pláne ha ilyen egészségügyi/szépségipari tevékenység, aminél lehetnek higiéniai előírások, mint külön mosdó.
márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!