Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem éri meg új albérletet...

Nem éri meg új albérletet kialakítani?

Figyelt kérdés

Nem éri meg új albérletet kialakítani?


2 albérlet kialakításán gondolkodtam. 45 és 50m². Teljes búzotozott, új építés, komoly fűtés és szigetelés, külön mosdók. Alacsony rezsi. Külön bejárat. De kertrész nincs hozzá, esetleg 40m² mégis. Fél éven belül kész lenne mindkét rész.

Az utcán 2 autó parkolhat a ház előtt úgy, hogy nem lóg rá se az útra, se a járdára.

Belváros tömegközlekedéssel fél óra. Leginkább 1 fő részére de lehet 2 is.


Előtte azaz mostanáig végeztem egy kis igényfelmérést.

Rengeteg 120 ezres ajánlatot kaptam. De 130 felett egyet se.

Ugye konkrét árat nem írtam, csak egy igényfelmérés volt.

Tudom nem a nagykeresetűek keresnek albérleteket, így a realitásoknak megfelelően a bérlői keretekre voltam kíváncsi.


Viszont ebből kiindulva 120+120 ezerért bele se kezdek egy 20-30 milliós beruházásba.


Sőt tovább menve kinek érné meg, hogy egy 30 milliós telekre épít OKOSBA még 40 millióért és figyelheti hogy hoz évi 2,8 millió bevételt, alig 4%-ot a beruházása?


+Akkor gondolom még a 120 ezer mellé a plusz Áfa-t ne is mondjam senkinek.


márc. 26. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Belváros.. Melyik? Pest? Debrecen? Miskolc?

Mi van a közelben?

Egy kis infót írhattal volna mert igy ez nuku

2018-ban az oktogonon bereltem lakást 30nm +galeria 130+rezsi.

Ma ugyanaz 160+ rezsi.

Szóval adj plusz infót.

márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Inkább mérlegelj felújítod és albérletbe ki még nem adod el felújítva már lényegesebben drágában adható el.
márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

"Sőt tovább menve kinek érné meg, hogy egy 30 milliós telekre épít OKOSBA még 40 millióért és figyelheti hogy hoz évi 2,8 millió bevételt, alig 4%-ot a beruházása?"

A költségeket még nem is tetted ide, biztosítás, folyamatos karbantartás, adó, amiket neked kell fizetned a bérleti díjból.

Na, most akkor legalább látod miért nincsen annyi bérlakás építés mint amennyi kellene.

A beruházás költséges, a megtérülése nagyon hosszú és közben ott a rizikó faktor, hogy rossz bérlőket választasz akik nem fizetnek vagy tönkreteszik a lakásodat.

Amúgy nem most van a nagy kereslet hanem nyár végén, szeptember elején, amikor az egyetemisták keresnek maguknak lakást.

márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Igazából a 30 millás telekre 40 ért felhúzott 2 db lakásod az utolsó ecsetvonás után azonnal ér 80 millát, szóval az évi 2.8 millióból adó/ bizti/karbantartás után is megmarad 2milla haszon.

Egy ingatlan megtérülését ne úgy számold, mint az aliról rendelt kacatok újraértékesítését.

márc. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lilluci27 ***** válasza:
76%
40 millióért te nem fogsz ilyet epittetni
márc. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1# Budapest déli része.

3# Igen még ezen kívúl is rizikós, sőt nem állagjavavító szempont.

5# Egyáltalán nem. Csak nagyon okosba, ha én vagyok a kőműves. (Inkább 90m. Évi 3% "kamat".)


150 meg 160 ezres áraknál amit mások kiírnak hasomlókra ott meg látom, hogy aláírják az albérletet keresők, hogy ez mennyire sok, meg mit képzel ennyiért...

Valahol megértem a bérlőket, de a mai ingatlan árak melett ha ők építenének egy házat, akkor a 150 ezer egy 'félhavi törlesztőre se" lenne elég 25 évig.

márc. 27. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!