Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha szétégettem egy konektort...

Ha szétégettem egy konektort a nem megfelelő használat miatt, és a tulajdonos villanyszerelő, akkor milyen alapon számláz ki szerelési díjat mikor ő javitja meg aját lakásában? Azt még megértem, ha anyag díjat ki számlázna, de neki ez ingyen van! 33N

Figyelt kérdés
mármint a szerelés. nem tartom fernek h fizessem ki, vagy le akarja vonni a kaucióból!
máj. 11. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Mindegy, hogy ez a szakmája. Raboltad az idejét.
máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Mert attól, hogy véletlen villanyszerelö, ugyanannyibe kerül a javítás.

Ha úgy döntött volna - és erre mindein joga meglett volna - , hogy hív valakit, aki megszereli, az még többe került volna.

Habár, ha ennyire ostoba meg szemtelen vagy, megérdemelted volna, hogy megtegye.

Egyébként teljesne hivatalosan, ha te tetted tönkre, akkor a te költelességed lett volna megszereltetni, örülhetsz, hogy szivességböl átvállalta és nem neked kellett valakit keresni a munkára.

Másrészt amíg te használod a lakását, addig az nem a sajátjának számít jogi szempontból (használati oldalról!)!

máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

Jogi szempontból rohadtul marad a sajátja, legalábbis a tulajdoni lapon.

Más meg nincs.


" pótlással és cserével kapcsolatos költségek a bérbeadót terhelik."

Ez a törvény.


Szóval egy konnektort, hogy lehet elrontani?

Mert egy villanyszerelő ne magyarázza már be, hogy ha úgy húzod ki a konnektorból a dugót, hogy nem fogod a foglalatot, az nem rendeltetési használat.


Plusz ugye, saját magának nem számlázhat, de ha a bérlőnek számlázhatna, akkor millió kiskapu lenne különböző felújítások esetén.

máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

Most olvasom.

Mi az, hogy szétégetted? Vizet fröcsköltél bele?

Mert, ha csak simán beledugtál egy száraz dugót, az 100% azért ég szét, mert hibásan volt összeszerelve, kontakthibásan, és akkor adta meg magát.

Részletesebben, a sok hőtágulás miatt elengedett a csavar és nem érintkezett rendesen a vezeték a konnektorban.


Ezt minden villanyszerelő tudja, csak meg akar lopni.

máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%

Ha már nekem mint bérlőnek kell kifizetni,akkor már válasszam én a szakembert.DE ott van a kaució is.Ilyenre van kitalálva,vonja le abból.

Csak számla képes szerelő adhat számlát.Ha nem ez is 1 csalás.

máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Mennyit pénzről van szó?


"Ezt minden villanyszerelő tudja, csak meg akar lopni."

Hát azért na... ha egy laptop töltőt dugdosol bele az nem fog kimelegedni sok-sok éven keresztül. Viszont ha egy konnektorból hosszabbítóval megy a mikro, mosógép, hajvasaló, hősugárzó és a többi, akkor záros határidőn belül gatyára lehet vágni azt a szerencsétlen konnektort. Hölcs ismerősnél pont emiatt kellett konnektort cserélnem nemrég. Kis híjján leégette a házát.

máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Mert az ő ideje sincs ingyen.

Nem tudom mi a szakmád, de te kinek szoktál ingyen dolgozni?

máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Tehát dolgozzon neked ingyen? Milyen jogon?
máj. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Pont azért vannak szabványok a vezetékvastagságban és biztosítékok, hogy ne a háziasszonynak kelljen tudnia, leég-e a ház, ha bedugja.

Egyébként ez a hőtágulás 20 éves folyamat eredménye, tehát valószínű még régi vezetékek vannak a falban. Fehér alumínium a vezeték belseje.


Ha éjszaka történik, meg is halhattál volna.

Szerintem még perelhetnéd is hogy életveszélyes lakást adott ki.

máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Hogy tudtad nem megfelelően használni? Ha a te hibád, akkor jogos. Ha régi volt a vezeték, akkor nem jogos.
máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!