Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha szétégettem egy konektort...

Ha szétégettem egy konektort a nem megfelelő használat miatt, és a tulajdonos villanyszerelő, akkor milyen alapon számláz ki szerelési díjat mikor ő javitja meg aját lakásában? Azt még megértem, ha anyag díjat ki számlázna, de neki ez ingyen van! 33N

Figyelt kérdés
mármint a szerelés. nem tartom fernek h fizessem ki, vagy le akarja vonni a kaucióból!
máj. 11. 20:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, lehet meg is mondom neki hogy be is perelhetném akár, mert az életemet veszélyeztette!


Egyébként nem volt elég konektor a konyhában, amiről nem én tehetek!!!!! ezért kivittem zsinoron hálóból és amikor leverdeste a kapcsolót a mikro és a levegős sütő meg a rizs főző én annyit tettem csak hogy mindig visszanyomtam és használtam tovább.


Csak azt vettem észre hogy szaga kezdet lenni és elkezdett sisteregni nem is a kornektor hanem a villanyóra!!!


Honnan kellett volna tudnom hogy az a konektor nem arra való? Én nem vagyok villanyszerelő

máj. 12. 21:25
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan pereld be mert tényleg az életedet veszélyezteti a tulaj. Az miatt is feljelentheted hogy nyithatóak az ablakok és te kieshetsz rajtuk de a fürdőkádba is belefulladhatsz ha teli engeded vízzel (miért nincs jelölve hogy mennyi víz nem veszélyes még).

Konnektort tök egyszerű megnézni hogy mennyi fogyasztót bír el. Végy egy 20 centis, min. 2 milis réz vagy alu vezetéket, fejtsd le róla azt a műanyag bevonatot. Hajlítsd meg U-alakban és a két végét dugd a konnektorba. Ha bele olvad a tenyeredbe akkor bírja :)

máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Okoska, a biztosíték leold, azért van, hogy ne lehessen túlterhelni.

Vagy a biztosíték rossz, vagy a vezeték tűz esetén.

máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször leverted a biztosítékot így, és nem jelezted, hogy gond van, akkor a te hibád, hogy nagyobb kárt okoztál. Ehhez azért nem kell szerelőnek lenni, hogy ha valami nem működik, nem erőlteted tovább, hanem előbb megjavíttatod, cseréled. Pl. ha látod, hogy a bicikliden nem működik a fék, akkor sem mész le csakazértis a hegyről vele és töröd össze magad, hanem belátod, hogy ezt most veszélyes használni. Akkor is, ha nem vagy bicikliszerelő. Vagy ha csőtörés van, akkor elzárod a vizet és nem csak hetek múlva jelzed, amikor már potyog a vakolat. Ilyesmikhez nem kell szakképzettség, csak logika és belátás.
máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
5: Azt mondta, kiszámlázta.
máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
Mi már milliószor levertük a biztosítékot 40 év alatt, de még sose kellett cserélni emiatt vezetéket és nem is gyulladt még ki semmi.
máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!