Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet kiadók hozzájárulna...

Albérletet kiadók hozzájárulnak az ideglenes lakcímkártya kiállításához?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legtöbben még most is számla nélkül adják ki a lakásukat. Gyerekekkel költöznénk egy másik városba, ideglenesen albérletbe. Az ovihoz és az orvoshoz kell az ideglenes lakcímkártya de félek attól hogy nem engednek bejelentkezni a lakásba majd a tulajok. Tapasztalatotok van ilyen téren? Válogatni a lakások között nem fogunk tudni, mert a városban alig van kiadó lakás.

2012. ápr. 7. 14:43
1 2
 1/19 anonim válasza:
64%
Ne haragudj, de én nem engedném, főleg kisgyerekes családnak nem. Ha esetleg majd nem akarnának elmenni, gondok lehetnek a lakcímkártya miatt.
2012. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
78%
nálunk szó nélkül hozzájárult, nem hiszem, hogy probléma lenne a legtöbb főbérlőnél.
2012. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
A lakcímbejelentés adminisztratív aktus, Rád és a hivatalra tartozik, teljesen értelmetlen, és törvényellenes gyakorlat, hogy az okmányirodák tulajdonosi hozzájárulást kérnek. Add be a kérelmed tulajdonosi hozzájárulás nélkül, és ha nem regisztrálnak az új lakcímen, adj be fellebbezést, fordulj a felettes hatósághoz. Kérdezd meg az ügyintézőt, hogy milyen törvény, rendelet alapján kér tulajdonosi hozzájárulást, és vezesd rá, hogy mekkora egy barom, hogy még ezt se tudja!
2012. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem akarnánk elmenni? Ez elég furcsa magyar beidegződés. Annyit fog keresni hogy bőven jut albérletre, az itthoni gyönyörű lakásunkat nem akarjuk elpazarolni most fillérekért..
2012. ápr. 7. 14:52
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem utasítottak vissza a hivatalban. Még elméleti síkon tartunk csak. Ennyi erővel bárki gondol egyet és bejelentkezhetne más házába, biztos kell valami aláírás. Nem is ettől félek. Gondolom legtöbben feketén adják ki a lakásukat és így könnyen utol érheti őket az APEH. Ideglenes lakcím pedig kell az ovi és orvos miatt.
2012. ápr. 7. 14:54
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Hidd el, igen sok család visszaél azzal, hogy nem tehetik ki őket a gyerek miatt. Nem véletlen vannak betojva tőlük a tulajdonosok, nekünk is megmondták kerek-perec, mivel nincs gyerekünk, mi lettünk a befutók.

Egyébként tulajdonosa válogatja, melyik engedi a bejelentkezést.

2012. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

A legtöbben már nem feketén adják ki, hiszen ha fekete, akkor nincs szerződés és nehezebb kirakni az ott lakó albérlőt, ha van szerződés nincs gond azzal kinek kell fizetnie a rezsit.

És nem szokott gond lenni a bejelentkezéssel sem.

2012. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk (kisgyerekkel) úgy zajlott, hogy a tulaj teljesen természetesnek vette, hogy ott legyen az ÁLLANDÓ lakcímünk, és gond nélkül aláírta a papírt. Ellenben a kedves néni a hivatalban megfogta, és a saját kis tollával odabiggyesztette a lap tetejére, hogy "hrsz", majd visszaadta, hogy írjam be ezt is. Így futhattunk még egy kört, meg a néni összes felmenője forgott a sírjában fél napig kb, de végül sikerült.

Fordított helyzetben egyébként én nem a lakcímbejelentéssel "keménykednék" a bérlők felé, bár tudom, sokan okkal vagy ok nélkül félnek ehhez hozzájárulni. Ha vki rosszat akar tenni, vagy illegálisan lakást foglalni pl az megteszi enélkül is.

2012. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy meg a sok adócsaló pénzéhes tulaj még ráadásul buta is, mert ha a bérlőkkel íratna egy befogadási nyilatkozatot, akkor nyugodtan bejelentkezhetnének és ő nyugodtan ki is dobhatná őket, ha nem fizetnek.
2012. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor kiadtam a lakásomat először,akkor 1 gyerekes anyukának adtam ki.Én sz óvoda miatt megengedtem hogy ideiglenes lakcímmel rendelkezzenek.Meglepetésemre az óvoda nem fogadta el.Ők állandó lakcímet kértek.

Így írtunk egy szerződést,hogy nem fizetés estén 30 napon belül el kell költöznie.Rongálás,és egyéb gondok esetén is.( ügyvéd által megfogalmazott,törvényes szerződést írtunk)Mivel aláírta,így nem volt kifogásom az állandó lakcím bejelentéssel sem..6 évig éltek ott,minden gond nélkül.Következő alkalommal is ezt a törvényes utat akartam végigjárni,de ott már nem tetszett az ügyvéd által írt szerződés az anyukának(2 gyerekkel jött volna) és nem írta alá.Így én sem kockáztattam,és nem is költözhetett..

2012. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!