Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet esetén ez hogy történik?

Albérlet esetén ez hogy történik?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk és mi hibánkon kívül,elromlott a bojler. A megcsináltatásának az összege kit terhel ilyen esetben? Engem,mint bentlakót vagy a tulajdonost? vagy közös?

NINCS BÉRLETI SZERZŐDÉSÜNK,amibe le lenne ez írva!



2012. máj. 17. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
tulajdonost
2012. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben a tulajdonost.

De sajna mivel nincs szerződé, nem kötelezhetitek. Ha azt mondja, nem javíttatja meg, akkor nem lesz meleg vizetek és kész.

2012. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
A tulajdonost. Ha nincs bérleti szerződés, akkor mégis hogyan adózza le??
2012. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.válaszoló!

Én kerítettem elő a szerelőt és saját pénztárcámból fizettem ki tulajdonos jelenlétének hiányában.


3.válaszoló!

az jó kérdés,de ez legkevésbé sem érdekel most!

2012. máj. 17. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez az. Most az a helyzet, hogy ezt elmondod a tulajnak és ő vagy belemegy, hogy annyival kevesebb bért kapjon, vagy nem. Ez egy olyan helyzet, ahol jó lenne a szerződés, mert így ha azt mondja a tulaj, ő nem fizeti ki, akkor nem fizeti ki és ti semmit nem tehettek, maximum elköltöztök.

Épp ezért mindenképpen úgy vezesd fel neki, hogy hajlandó is legyen kifizetni.

2012. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos. Mert a tulajdonos a bérleti díjért cserébe szavatolja, hogy az ott-tartózkodásotok alatt a lakás működőképességét biztosítja. Ha elromlik a csap, mert már 10 éves volt, akkor az őt terheli. Ha a kádból úgy másztál ki, hogy a csapba kapaszkodtál és eltört, az téged terhel. Amúgy szerződést akkor is kell kötni, ha feketén albérleteztek. Egymás között akkor is kell valami papír erről. Ugyanis az, hogy ilyenkor probléma van, az polgári jogi kategória. Az, hogy ő ezt leadózza vagy sem, az más, ahhoz semmi közöd nincsen, az egy külön tárgyalás témája lenne, ha valaki beköpné. Így aztán felmerül bennem a kérdés, hogy raktatok-e le kauciót és azt valaha viszontlátjátok-e? Ha most elmennétek, akkor a kaucióból azt talán rögtön le is vonná és viszlát. Másrészt ha nincs papírotok róla, hogy a lakásában laktok, akkor még szemétkedhetne is, hogy milyen jogon vagytok ti ott? Betörtetek, kényszerítettétek rá? Jó, ez talán durva, de muszáj valami papír. Most ha olyan a helyzet, akkor esetleg a szerelési költség megfelezésében benne lennék, hogy ne legyen botrány, de inkább írj a neten valami ügyvédnek egy fórumban, hogy mit gondol erről. Szerintem egyértelműen a tulajdonos költsége ez.
2012. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!