Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit szóltok a szétrobbanó...

Mit szóltok a szétrobbanó zuhanykabinokhoz, főleg ha éjszaka történik az eset?

Figyelt kérdés

Megszeretném osztani elég rossz tapasztalatunkat a Sanotechnik féle zuhanykabinról. Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben, hova lehetne fordulni?


Panaszunk a következő: Vásároltunk egy Sanotechnik félköríves zuhanykabint a Csömöri Bricostore-ból. Amit nagyon sokára, többszöri telefonálgatások után ki is szállítottak. Ezzel nem is lenne gond, de csak ezután kezdődtek igazán a bajok. Neki álltunk, hogy felszereljük a falra, úgy ahogy kell, odafigyeléssel, méregetéssel. Kész is lett, állt, minden apró alkatrész a helyén volt és ezek után egyből szét is robbant az egyik fala. Gondoltuk biztos valamit meghúzhattunk erősebben, és talán ez miatt történt. Rendeltünk egy új falat a Sanotechnik-től amit 2 napon belül ki is szállítottak 15.200 Ft-ért. Most már szakemberekre bíztuk az összeszerelést, féltük az ismételt robbanástól. Össze is szerelték 20.000 Ft-ért! Egy hónapja használtuk már a kabint, semmi gond nem volt. Azonban tegnap éjszaka (2012.05.13. 23:55) egy hatalmas nagy robbanásra ébredtünk. A kabin ismételten szétrobbant! Huzat nem volt, mindenki aludt, mozgás sehol nem volt, 19:00 körül volt használva legutóbb. CSAK FOGJA MAGÁT ÉS SZÉTROBBAN?! Így rájöttünk arra, hogy valószínű legelsőnek sem mi voltunk a hibásak hanem selejt az egész! Mi lett volna ha akkor történik ha éppen valaki fürdik?? ÉLETVESZÉLYES! Soha többet nem kell nekünk ilyen zuhanykabin, használni nem merjük! Lakásbiztosító nem fizet (bizonyítsuk be hogy szétrobbant, nem volt huzat, nem volt rossz idő), Sanotechnik meg azt mondja hogy lehet volt benne repedés! Hát köszönjük szépen! Csak bízunk az új termékben hogy minden rendben van vele, illetve biztos feltűnt volna a repedés, mivel még nem is színezett az üveg. Kérdem én ilyenkor mi a teendő?? BÁRKI MEGSÉRÜLHETETT VOLNA...


Egyébként sok ilyen esetről hallottam! (Érdekességként...pont szerelők voltak a szomszédba. Az egyik kapott egy telefont! Szét robbant a zunykabinuk! Hát érdekes!! ! Az új zuhanykabin! Ők bepróbálkoztak, hogy a szállításnál történt valami)



#robbanás #zuhanykabin #szétrobbant zuhanykabin
2012. máj. 14. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Fogyasztóvédelmi Hatóság!
2012. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Ez esetben elsődlegesen a gyártónak(Sanotechnik) van felelősségeaz ügyben de a forgalmazó(Bricostore) is köteles eljárni.

Ha mindkét helyen falakba ütközöl akkor a Fogyasztóvédelmi Hatósághoz kell fordulni és majd ők hivatalból eljárást intéznek és vizsgálatot indítanak(érdemes lenne a szomszédot is bevonni hiszen több esetnek nagyobb a bizonyító ereje).

Az már csak hab a tortán hogy ha a biztosító is elutasít őt is be kell jelenteni hiszen nekik pont az a kötelességük hogy efféle károkat megtérítsenek!Ha a huzat becsapja, nekidől valami,anyaghibás termék akkor vizsgálat nélkül azonnali kártérítésre vagy jogosult!

2012. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát igen, pedig itt nincs túl sok változó, ha a külső behatásoktól eltekintünk, marad az üveg, illetve ami tartja, vagy az ezotéria topik :D
2012. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyértelműen vissza kell kérned a pénzedet.


Az ilyen robbanás csak akkor jöhet létre, ha az üveg gyártási technológiája nem megfelelő, az anyag belső feszültsége túlzott mértékű, így kisebb behatásra is szétrobban. Elég neki a néhány hőtágulás, amíg használtátok, és vége. Ez nem normális!


Nem életveszélyes egyébként, mert a biztonsági üveg során éppen ez az előnyös, hogy nem nagyobb darabokra törik, hanem apró szilánkokra robban, ami max kisebb horzsolásokat okoz, de nem vágja szét az embert. Ez annak köszönhető, hogy a belső feszültségét növelik az anyagnak. De itt úgy néz ki, hogy valamit elrontottak!

2012. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem is értem, hogy minek van a biztosító....csak fizetjük és ha van valami akkor semmit nem tesz! A Sanotechnikkel beszéltünk! Ők azt mondták hogy majd kijön valaki és majd megnézni, hogy mi történt! Persze azóta sem hívtak! De nem is értem minek jön ki?? Mit akar megnézni?? :-D Azóta már feltakarítottuk a fürdőszobát, és ami még menthető volt leszedtük, ami az ajtaja volt!


...és azért elég sok pénzbe kerül ez az embernek ha mindig szétrobban ----> 15.200 Ft volt az üveg, a szerelés meg 20.000 Ft (nem merünk hozzáérni)


Egyébként elötte egy hidromasszázs kabinunk volt, ugye amit nem kell felszerelni a falra, van hátoldala is. Annak az ajtaja esett le folyamatosan, a zuhanypanelból folyt a víz. Alkatrészt nem lehetett hozzá kapni. Ezért nagy nehezen rászántuk magunkat (újabb kiadások) vegyünk egy egyszerűbbet, aminek nincs görgője (egy ajtós, amit nem tologatni kell, nyitni), és utol lehet érni a gyártót! Erre meg...basszus nem az ajtó esik le hanem az üveg robban szét! Fasza!

2012. máj. 15. 13:57
 6/15 anonim ***** válasza:
esetleg kipróbálhatnátok egy sima farostlemez lapot helyette xD
2012. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát kössz!! :-D Inkább fürdőkád! Azzal talán nincs semmi baj!
2012. máj. 15. 14:11
 8/15 A kérdező kommentje:

Sikerült ismét felvenni a kapcsolatot a Sanotechnikkel! Ők azt mondják mi vagyunk a hibásak! Az üvegekben nincs feszültség! Küldenek egy szerelőt aki persze nem ingyen összeszereli 3X, üveg sincs ingyen! Nekünk már nem kell, adják vissza a pénzt ---> Forduljunk a Békéltető Testülethez!


Most akkor következzen a Bricostore! Nah mit mond...

2012. máj. 15. 14:20
 9/15 A kérdező kommentje:
3X = harmadszorra
2012. máj. 15. 14:22
 10/15 anonim válasza:

Szia

Velem is hasonló dolog történt. Összeszereltem egy sanotechnik B8090WS típusú Baumaxban vásárolt zuhanykabint.

Már nem először szereltem zuhanykabint! Szerelés közben robbant szét a kezembe, éppen a záró mágnescsíkot nyomtam rá a szélére. Nem feszegettem, nem ütögettem. Mivel üvegre nincs garancia ezért meg kell venni 15.240 Ft (új kabin 29.000 volt) Szerintem nem az első eset volt, hogy robbant, az eladók is már figyelmeztettek, hogy óvatosan mert felrobbanhat.!!!

Tanács senki ne vegyen 4 mm-es üveggel szerelt SANOTECHNIK által forgalmazott zuhanykabint, mert könnyen törik. Inkább kicsit drágábban vastagabb üveggel szerelt kabint!!!

Otthon a 6 mm-es (íves nyíló) zuhanykabint jó párszor hozzá lett csapva a mosógép sarkához és még egyben van!!!

2012. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!