Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek! Hol ajánlotok...

Budapestiek! Hol ajánlotok albérletet?

Figyelt kérdés
Nyilván nem úgy ugrálok, ahogy más fütyül, de a véleményekre kíváncsi vagyok! Ti hol laktok? Jól érzitek ott magatokat? Budapest mely részét ajánlanátok?
2012. máj. 31. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, ki vagy. Hány éves, mit fogsz csinálni, kivel költözöl, mennyit éjszakázol, mennyi pénzed van, stb.


Budát én nem kedvelem, Pest szerintem jobb a metrók miatt. Ha pörgősebb vagy, akkor a belvárosban, a körúton belül, vagy max. 1-2 buszmegállónyira kifele érdemes lakást kivenni. Így minden ott van egy köpésre. Én imádtam benn lakni, egy-egy buli után egyszerűen hazasétáltam max. 20 perc alatt, nem kellett kavargó gyomorral éjszakai buszra szállni. Nem vett el sok időt a közlekedés, 15 perc alatt a legtöbb helyre odaértem. Cserébe viszont nem túl nyugis környék, nagy a forgalom, sokszor vannak útlezárások filmezés, rendezvények miatt, no és drága is. Körülbelül az 5., 6., 7. kerület, a 8., 9. kerület belső része tartozik ide.

Ennél egy fokkal nyugisabb, ha egy körrel kijjebb költözöl: ugyan még lakásban laksz, de van zöldterület. Valamivel olcsóbb, de innen már fél-egy órát utazol a munkahelyedre, az éjszakai közlekedés is macerásabb, buszhoz vagy kötve. Én most ilyen övezetben lakom, nem rossz csak vacak, hogy nincs udvar. Kb. a 13., 14. kerület, a 10. kerület belső, és a 8., 9. kerület külső része ez.

A külső gyűrű a legvonzóbb számomra, itt már családi házak vannak (egy-két nagy lakóteleppel tarkítva), valamivel talán olcsóbb, és sokkal-sokkal nyugisabb. Vannak olyan részek, ahol olyan, mintha egyáltalán nem is Budapesten lennél, hanem egy kisvárosban. Ezekkel a területekkel csak az a gond, hogy innen már tényleg rengeteget kell utazni, 1-1.5 órát, ha bkv sztrájk van, akkor te is megbénulsz. Viszont cserébe udvaros lehet, kutyád, stb. A 16. kerület kissé drágább, a többi, 10-22. kerület valamivel elfogadhatóbb árú.


Szerintem ha egyedülálló fiatal vagy, akkor a belvárosba költözz, párban vagy max. egy kisbabával a középső övezetbe, családdal pedig ha lehet, csakis a kertvárosba :)

2012. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg pénzkérdés. Ha van pénzed és fontos a tömegközlekedés, illetve a különböző üzletek, szórakozóhelyek elérése, akkor a 6-7 kerületbe költözz. Ha inkább a környezet, akkor kertvárosba.
2012. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen első, ez elég részletes volt!:) Igazából véleményekre lennék kiváncsi, a többit bízzátok csak ide!:D Arra lennék kiváncsi, hogy ki hol érzi és miért jól magát.:)
2012. máj. 31. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, akkor leírom a saját tapasztalataim. Elég sok kerületben laktam :)


A 6. kerületet imádtam, de éjszaka hatalmas volt a forgalom az ablak alatt. Belvárosban csakis udvari lakást vennék, ha még egyszer beköltöznék.

A 16. kerületet is szerettem, de nem sokáig laktam kint. Iszonyú sokáig tartott, mire beértem minden nap, de amúgy jó hely volt, tényleg nyugis, az utcánkban alig ment el egy óra alatt egy autó.

A 13. kerületet nem annyira szerettem, bár pont nem a legjobb részét fogtam ki. Mondjuk egy dunai panorámás lakás nem lett volna rossz :)

A 8. kerületet szerettem, két helye is laktam ott. Sok rosszat hallottam róla, de pozitív csalódás volt. Bár azért annyira nem ragadott meg.

A 11. kerületért annyira nem rajongtam, mert nem szeretem Budát, és minden, ahova jártam, messze volt. De objektíven nézve el kell ismernem, hogy nem olyan rossz hely.

Most a 14. kerületben lakom. Szeretem, mert nincs olyan nagyon messze mindentől, és szép környék. Esetemben azt hiszem, ez a tökéletes választás :)

2012. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

XI. kerületben lakom és szeretem, mert:

- nem zajos

- van zöldterület

- van szórakozási, bevásárlási lehetőség

- emellett jó a közlekedés, 15 perc alatt a belvárosban vagyok

- sok újépítésű lakás közül lehet válogatni, de van felújított panel, nagypolgári lakás is. ilyen értelemben elég színes


kérdés: most hol laksz? milyen okból, céllal költözöl a városba? mennyi pénzed van az albérletre, mekkora lakásra gondoltál?

2012. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát!:) Most fogok felköltözni, de laktam már Budapesten, az V. kerületben, de a XV-ben is. Nagyjából egyezik a véleményünk, legalábbis nekem is úgy vettem észre, ahogy ti is.:) Max. 60 ezret tudok rászánni albira, és sokat segítettetek, mert valóban olyan helyre szeretnék költözni, ahol azért van zöld is, de könnyű eljutni a belvárosba, így vagy Városliget környékére, vagy XI. kerületre gondoltam.:) Eddig még ennyi elképzelésem sem volt!:D Persze örülnék a belvárosnak is, csak akkor valami csendes helyre, ami szerintem csak udvarra néző lakásnál lenne lehetséges. Na meg ha lenne akkora mákom, hogy olcsón kikapjak egy tűrhető(ezalatt bútorozott, gépesített, nem nagyon lepukkadtra gondolok.:) ) kategóriát.:)
2012. jún. 1. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!