Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet mennyiből lehet...

Albérletet mennyiből lehet kihozni 3 főre?

Figyelt kérdés
Találtunk egy 65nmes családi házat, 2006-os építésűt,havi 45000 Ft+rezsiért. Nem voltunk még albérletbe,így nem nagyon tudom,mennyi lenne a rezsink. Hárman vagyunk, Két felnőtt és egy kicsi gyerek (2 éves). Apa dolgozik, a nap nagy részében csak én és a gyerkőc tartózkodnánk otthon, főzni alapvetően két naponta főzök, mert elég két napig a kaja amit csinálok. Mosás egy héten háromszor van vagy négyszer van,attól függ, egy adag a gyereknek, kettő v három nekünk. A mosógépünk A+os, a hűtőnk is. Az izzókat energiatakarékosra akarjuk cserélni. S nem mellékesen, a tv nálunk csak este megy két, max három órát a közös filmnézés alatt,meg max egy órát napközben. Laptopot használunk,fürdeni negyed kád vízben fürdünk mindig, én és a gyerek, apa meg este zuhanyzik,mert itthon is dolgozik még munka után. Ruházatot vásárolni nem a nike-ba és társaiba járunk,hanem átlag ruhákat hordunk. Szerintetek mennyi lehet akkor a rezsink havi szinten ezeket figyelembe véve? (A szemét díjat tudjuk,ott ahova költözni akarunk negyed évente 2500 Ft.) Víz, villany,gáz (télen nekünk jó a 20 fok, nem szeretjük a nagy meleget)csatorna?

2012. jún. 18. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok felesleges infót kaptunk (a ruházkodási szokásnak semmi köze a rezsihez), de mondjuk a leglényegesebbet nem. Mindezt hol? A fűtés a lakás hőszigetelése milyen (termoablak...), szennyvízzel mi történik, az vizet honnan szerzitek, milyen a fűtés típusa...

Kezdő bérlőknek pár dolgot tudnotok kell!

A tulajdonos az üzemeltető, tehát ha valami elromlik, kötelessége saját költéségén kijavíttatni azokat (még egy kiégett villanykörtét, betört ablakot, csöpögő csapot, stb. is.

A tulajdonosnak nincs joga az engedélyetek nélkül bemenni a házba. Ellenőrizheti, a kéglit, de csak előzetes egyeztetés alapján. Különben birtokháborítást követ el.

Mindkettő félnek jobb, ha a szerződésbe beleírjátok a gáz villany, hideg, meleg vízóraállásokat, stb., hogy később ne lehessen vita tárgya.

A szelektív hulladékgyűjtést akkor is javaslom.

2012. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, elég volt az első válaszát elolvasni. Fontos tisztázni, hogy a rezsit miképpen fizeted. Fogyasztás után (havi óraállás ellenőrzés és az alapján), vagy te adod fel a csekket.

Valóban lényeges infó, hogy hol, ház állapota, stb.

2012. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!