Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megkaptam életem első teljes...

Megkaptam életem első teljes munkaidős állását Budapesten, nettó 192. 000 Huf-ot kapok. Az albérletet+rezsit nem számolva mennyiből jönnék ki egy hónapban? Tudnék-e esetleg félretenni?

Ilyenekre gondolok hogy élelmiszervásárlás, ruhavásárlás, mozi, néha étterem vagy. Nem vagyok nagy bulizós, olyan kéthavonta szoktam csak. Autóm nincs. BKV-val járok, mivel azt fizeti a cég. Nálam a szórakozás inkább kocsmázást meg ingyenes szabadtéri programokat +mozi, színházat jelent. Az albérletem már megvan a XIV. ker-ben. 40+rezsi(28m2-es lakás egyedi gázfűtéssel)
2011. máj. 1. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Bőven! Mi két gyerek mellett kapunk ugyanennyit ketten a férjemmel, és mi sem halunk éhen. Igaz, mi se bulizunk, de nem is teszünk félre :-(
2011. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is bőven. Kajára, ruhára, szórakozásra szerintem olyan 60-70 körül fog elmenni havonta ha nem is spórolsz mindenen, de nem is szórod a pénzt.
2011. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fain kis állás!

Szabad érdeklődni milyen munkakörben kaptad?

2011. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy nagy reklámügynökségnél vagyok grafikus.
2011. máj. 1. 18:01
 5/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Attól függ mik a céljaid, mennyire szeretnéd ezeket elérni és hogyan szeretnéd véghez vinni. Az, hogy félreraksz-e vagy sem csak rajtad múlik!
2011. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Az eddigi szokásaidon, önfegyelmeden, céltudatosságodon sok múlik.

Ha nagyon görcsösen vered fogadhoz a garast, akkor könnyen előfordulhat, hogy lesz egy gumieffektus, vagyis egyszer csak rád tör egy vásárlási láz. Ha nincs semmi célod, akkor elszórod a pénzt.

Azt javaslom, hogy vezess egy füzetet, és írd bele a bevételeidet, kiadásaidat (mikor mire mennyit), majd elemezd a szokásodat. Később az ez alapján nyert tapasztalatokat alaposan fel tudod használni. (mik a túlzott kiadások, mik a minimálisak, és mi az arany középút)

A pénzed alapján szépen félre tudsz tenni, főleg, ha van egy kitűzött célod, amire gondolva szívesebben lemondasz bizonyos dolgokról.

(következő fizetés napján "pénzügyi hó végén" színessel a kiadásba írd be a megmaradt pénzt, ami a megtakarítást képezi.

Ha hasznosnak tartjátok a válaszom, megköszönöm a felpontozást. ;)

2012. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bőven tudsz félretenni.

Én bruttóban kapok ennyit, a nettóm 120 körül van. Igaz, hogy elég spórolós vagyok alapból, de így is tudok rendesen félretenni.

2012. jún. 19. 14:02