Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sok lenne bérleti díjnak?

Baranka kérdése:

Sok lenne bérleti díjnak?

Figyelt kérdés
Ki szeretnénk adni a házunkat albérletbe. 90 négyzetméter. Két szoba, konyha, fürdő, spájz, nappali van benne. Az udvar kb 180 négyzetméter. Itt van egy szín melyet garázsként is lehet használni. Úgy 30 ezer forintot szeretnénk kérni havonta plusz a rezsit. Szerintetek ez sok lenne vagy kevés?

2012. szept. 14. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hol?

Mucsaházapusztán lehet sok.

Budapesten nagyon kevés.

Nagyobb városokban (Győr pl.) kicsit alacsonyabb, vagy pont átlag.

2012. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Sok mindentől függ:

-hol, melyik városban esetleg faluban van

-milyen a ház és a kert állapota

-bútorral vagy anélkül

-milyen a környék: közelben van-e jó bolt, tömegközlekedési csomópont

Budapesti viszonylatban, ha jó állapotban, és jó környéken van, még bútorozatlanul is kevés ez a díj.

2012. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hol, mi Budapesten majdnem kertvárosban téglaházban 30 négyzetméterért fizetünk 48-at.
2012. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hol?


Mert ha Pesten vagy környékén akkor nagyon nagyon olcsó!!!


Ha egy kisvárosban, akkor jól számítottatok. Én most megyek párommal Tatabányán albérletbe havi 40.000 ft-ért, lealkudva! A nő eredetileg 50.000-ért akarta kiadni. Itt nálunk egy átlagos albérlet 30-35 ezer forintba kerül.


Ha falun laksz, akkor szerintem reális/jó az ár.

2012. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vidék, Bács megye. Részben bútorozottan adnánk ki. Jó állapotban van a ház is és a kert is. A külső homlokzatot kell majd festeni de az sem olyan rossz állapotú. Van bolt is a közelben. A központól gyalog 1/4 órára van, szóval a távolság sem olyan vészes.
2012. szept. 14. 12:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés,de melyik Bács megyei településen van?
2012. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kevés, mert ha azt nézed, a lakók bizony leamortizálják, és miután kiköltöznek majd, fel kell némileg újítani, festeni.

Ha pedig hivatalosan csináljátok, akkor az adó elviszi a javát.


De akkor lennél okosabb, ha a környéketeken érdeklődnél, hogy milyne árban mennek az albérletek.

2012. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem kevésnek tűnik. Én egy panelért fizetek havi 40-et (plusz rezsi persze), megyeszékhely, egyetem közvetlen közelében, másfél szobás. Itt ez normál ár, mert jó helyen van a lakás. Kevésbé központi helyen 30 körül vannak az ugyanekkora lakások.

Viszont ha ez a ház valami kicsi településen van, ahol se iskolák, se munkahelyek, tehát a bérlőnek utaznia kell, ha dolgozik vagy tanul, akkor nem elképzelhető, hogy a havi 30 ezer reális ár. De szerintem nézz utána, hogy mások mennyiért hirdetik a házukat hasonló településeken.

2012. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, szóval akkor elképzelhető, hogy reális az ár :)
2012. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Településügyileg Kiskunhalason van.
2012. szept. 14. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!