Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Könnyű vagy nehéz otthonról...

Könnyű vagy nehéz otthonról külföldi, vagy egy külföldinek itteni albérletet szereznie?

Figyelt kérdés
Szóval összefoglalva: egy másik országba fogsz menni hosszabb időre pl: tanulni, és ugyebár laknod kell valahol. Hogyan lehet ezt megoldani távolról? Hogyan szokás ezt intézni? Nagyon macerás vagy csak annyira amennyire egyébként is szokott lenni az albérletkeresés? Pl: mondjuk egy diák megy erasmusra, szóval tudja hogy hol és mikortól fogja az adott félévet kint tölteni, hogy gondoskodik előre a szállásáról? Vagy ha valaki egyszerűen kimegy másik országba élni, az hogy intézi?

2012. nov. 14. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami az egyetlen értelmes megoldás, hogy elöre interneten keresget cimeket, telefonon érdeklödni, és utána odautazik személyesen megnézni a lakásokat (közben diákszállások, panzióban vagy haonló helyen lakik), és csak úgy dönt, hogy látta is a lakást. Mellékesen a föbérlö sem fog ismeretlennek kiadni lakást, illetve aki kiadja, azzal nem szabad kezdeni, mert csak ráfizetsz.


Arra fel kell készülni, hogy egy úttal valószinüleg nem sikerül találni megfelelö helyet, több kiutazás szükséges.


Arra számits, hogy a legtöbb föbérlö ha meghallja, hogy magyar vagy, azonnal közli, hogy szóba sem jöhet a dolog, mert annyira rossz hirük van külföldön.

2012. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem nekem kell a lakás (még nem, de azért majd én is szeretnék külföldre menni, szóval ilyen szempontból se rossz, ha tisztában vagyok a dolgokkal). Cserediák segítő leszek, és az egyik amiben kell segítenem az az albérlet keresés. Leginkább az üzleti része nem világos nekem, nem hiszem hogy ezt látatlanban el lehetne intézni, szóval úgy vagyok vele, hogy ezt csak úgy lehet elintézni, mint ahogy te is írtad, hogy az illető kijön és megnézi, maga köti a szerződést, én csak tolácsolok neki. De bevallom, engem az aggaszt, hogy ha mégse jön ki, és az interneten keresztül kell neki megírnom a lehetőségeket, és így rajtam keresztül akar albérletet bérelni (szerződés kötés, meg ilyenek) azt elintézni szerintem nem lehet, csak belebonyolódnánk, azt neki kell személyesen csinálnia. Ez utóbbi így leírva őrülten hangzik, de én sajnos képes vagyok ilyenek miatt rágódni.
2012. nov. 16. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy más helyett nem irunk alá semmit - mert hiába neki vennéd ki az albérletet, ha a te aláirásod van a szertödésen, akkor te vagy köteles fizetni meg az esetleges károkat megtériteni.


Segiteni annyit tudsz, hogy kikeresel több lakást, az infokat elküldöd neki, ö vagy azonnal kiválasztja, hogy melyiket akarja, eljön és megköti a szerzödést, vagy elöször jön, végignézi, amelyikek érdeklik, utána választ és aláirja, amenyiket akarja. Neked csak az keresgetésben van szereped, dönteni, aláirni a másiknak kell.

2012. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:))!
2012. nov. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!