Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződés nélkül...

Bérleti szerződés nélkül otthagyni a lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy mit tehetünk ekkor: Másfél éve itt lakunk, de a szerződésünk lejárt nyáron, a tulaj pedig nem akar szerződést kötni, sőt egyre inkább "nagy a szája", bejárkál,mikor nem vagyunk itthon, a hangnem az megbocsáthatatlan, ahogy velünk beszél,követelőzik,stb. Rendet tartottunk, vigyáztunk a lakással, soha nem volt késés a fizetéssel sem, sőt még ki is festettük neki a lakást, mikor beköltöztünk. Most találtunk egy lakást, ahova költözhetnénk. Ha minden ki van fizetve nekik,sőt még egy havi kauciójuk is van,akkor csak simán le kell lépni, és kész? Szólni neki, hogy eljöttünk? Mert szerződés nincs, és az anyagi dolgok rendezve vannak az utolsó fillérig.

Köszönöm a segítségeteket!



#lakás #albérlet #főbérlő #bérlő #szerződés-nélkül
2012. dec. 27. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen, akkor kb ennyi... de azért próbáljátok hó végére időzíteni, hogy tiszta legyen a helyzet.

Szóljatok neki előre, minden közmű órát előre olvassatok le! Bár ezt többnyire a kaució fedezi, sőt, simán lehet, hogy jár is belőle nektek vissza.

2012. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tuti nem fogy visszaadni egy fillért sem, sajnos rájöttünk, hogy addig volt kedves, amíg voltak jogaink. A szerződés óta nagyon megváltozott..Most költöznénk a napokban...:) Szóval hóvége lenne..De ilyeneket megcsinált, hogy volt pl. őszi dekorációnk (a párom csinálta), és elkezdte lefitymálni, hogy mekkora F*s, és hogy ilyen baromságokra időt költeni,meg mi az,hogy halloween tök dísz is van rajta, amerikai mocsok,és elszégyellhetjük magunkat, hogy ilyet kirakunk.. Ahelyett,hogy örült volna, hogy eltakarjuk vele a penészedő falat... Meg elromlott a kazán, majdnem berobbant az egész lakás, a szerelő azt mondta, hogy életveszélyes volt... (Mert nem volt takarítva már vagy 5 éve- mielőtt ideköltöztünk) És 10 ezer forint volt a javítás. Mi két egyetemista vagyunk, igaz, keményen dolgozunk a suli mellett, de akkor sincs ilyenekre feleslegesen pénzünk. Mondta, hogy kifizeti/levonja a rezsiből. Azóta is vonja... Meg bejöttek, mikor nem voltunk itthon, és felvették a fűtést, mert "hideg van", és mi csak 4 nap múlva jöttünk vissza, addig meg bömbölt a gáz. Majdnem negyven ezer forintos gázszámla volt abban a hónapban, mert nincs szigetelve a ház...(Mikor nem ők laknak itt, mi így próbáltunk meg spórolni a fűtéssel, hogy ki tudjuk fizetni, ezért 15-16 fokban lakunk).

Szóval szerintem így is gerincesek vagyunk, hogy nem halmozunk fel tartozást, meg semmit, mindent kifizettünk 22-én, azóta meg nem voltunk itt,mert hazamentünk a családhoz.Ma jöttünk vissza,és már most pakolnánk..

De ugye nem lehet bajunk belőle? Tényleg kifizettünk mindent, sőt a kauciónkat is lenyúlták, azt megmondták,hogy az az övék. (Meg nyáron azt is kifizettették, ami nem mi voltunk, de lényegtelen. Az a fontos, hogy mehetünk egy élhetőbb helyre? :) Nyugodt lélekkel? )

2012. dec. 27. 09:20
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez az egész viselkedése szerintem sem normális.

Lépnetek kell, de úgy, hogy vele együtt olvassátok le az órákat, beszéljétek meg vele, hogy együtt mikor járjátok körbe a szolgáltatókat, és fizeti ki ő (a kaucióból) a számlát. Papír legyen arról, hogy mit hogyan hagytatok ott.


Van egy olyan érzésem, hogy olyasmit forgat a fejében, hogy esetleg drasztikus akarja elsejétől emelni a lakbért, és ha nem fizettek, rosszhiszemű lakók vagytok, mivel lejárt szerződéssel vagytok a lakásban. Ez alapján pedig, ha nem fogadjátok el az esetleg megemelt lakbér összegét, akár hatóság segítségével is kirakhat benneteket a saját lakásából.

Persze ez csak a legvégső, legrosszabb eset, azért mondom, én is költöznék a helyetekben, és már most megbeszélném vele, hogyan, mikor, mi módon adjátok neki vissza a kulcsokat.

2012. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mi eléggé félünk tőle, szóval úgy terveztük, hogy kiköltözünk,és szólunk neki, hogy elmegyünk, és a kulcsot leadjuk a szomszédnak, mivel nem fog most bejönni, ha nincs dolga. Az órákat 22-én látta, azóta meg nem voltunk itt..

Most 22-én is az volt, hogy először azt mondták, hogy 17-én jönnek. Majd 18-án. Elkéstünk miattuk a vizsgáról,(Vagyis a párom,mert én elmentem,mert mondta,hogy kettőnknek nincs értelme várni) mert azt mondták, hogy várjuk meg őket. Ha hívjuk őket, nem veszik fel. Csak majd este szóltak, hogy hát mégse jönnek. És ezt 5 napig játszották, itt álltunk vigyázzban, később tudtunk hazamenni a családhoz. De az órákat látták, szerződés nincs.. Így olyan,mintha itt se lettünk volna, vagy mi? Ilyen emberek még vannak?:S

2012. dec. 27. 09:39
 5/17 anonim ***** válasza:

" akár hatóság segítségével is kirakhat benneteket a saját lakásából. "


Na ez az ami manapság nem megy.

2012. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát innen kirakni nem fog!:) Csak annyi a lényeg. Szerződés nincs, tartozás nincs (az a pici gáz,amit ma használtam,vagy víz kézmosáshoz,benne van az ötven ezres kaucióba), mehetünk!?:)
2012. dec. 27. 09:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Simán mehettek... ha mindaz igaz, amit leírtatok, akkor tükörbe tudtok nézni..


Viszont a kulcsot mindenképp a tulajnak kellene odaadnotok, semmiképp ne a szomszédnak! Ne adjatok támadási felületet!


Ha nem éritek el telefonon, menjetek el hozzá! Ha semmiképp nem éritek el, akkor írjatok neki egy ajánlott levelet, amiben megadjátok, hova adtátok le a kulcsot. Ha lehet, szomszéd helyett inkább közös képviselőnek, aki veletek együtt nézze le, és rögzítse az óraállásokat, és terepszemlézze, hogy rendben van a lakás.


Lehet, én vagyok paranoiás, de így be tudjátok magatokat védeni egy esetleges későbbi, indokolatlan követelőzéssel szemben.

2012. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Rendben van, akkor így cselekszünk!Sajnos nagyon messze laknak,és csak akkor szeretnek erre jönni, ha nem vagyunk itthon, hogy turkálhassanak nagy bőszen!:)
2012. dec. 27. 09:58
 9/17 kovpet ***** válasza:

"Mondta, hogy kifizeti/levonja a rezsiből. Azóta is vonja..."


Ezt nem értem. Ti fizettek, nem? Akkor fizettetek volna kevesebbet akkor, amikor a következő adag pénz mozgott.

Meg amúgy is kicsit furcsa az egész. Mitől féltek? Valami maffiózó a tulaj?

2012. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elkérte, azt mondta,hogy ak övetkezőből, mindig azt mondta, hogy majd, következőőő hónap.. És mi meg nem mertünk ellenszegülni. Két ötvenes felnőtt,mi meg húszéves, félig még kölykök vagyunk... Most legyek vele tiszteletlen?

Nem maffiózó, csak engem arra tanítottak,h tiszteljem azért az idősebbeket, de nála most telt be a pohár...

2012. dec. 27. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!