Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jobban megéri házat bérelni,...

Jobban megéri házat bérelni, mint lakást?

Figyelt kérdés

Főként a rezsire gondolok és a hosszútávú tervekre.


Őszintén szólva már jobban tetszik a házbérlés, a lakásokról csak a rosszat hallom: közös költség, amiért semmit sem kap az ember cserébe, 5-6-7 ezres szemétdíj, idióta szomszédok és házmester, ugat a kutya ...stb.


Amilyen lakás nekünk tetszik (Győr belváros) legalább 80ezer csak a bérleti díj, plusz a rezsi és az egyéb pénzosztogatás... Ennyiért már bőven látok házat is.


Állapotról annyit, hogy nem vagyok sóher, ha a tulaj beleegyezik, szívesen festem át, rendezem be. Szeretem, ha szép a környezetem. Igazam lehet abban, hogy ezt ház esetében előbb megengedi a tulaj, mint lakás esetében, vagy nem?


Szerintetek mi éri meg jobban?



2013. febr. 16. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyérteműen jobb a ház... igaz hogy ott télen több a fűtés ( persze ha nagyobb mint egy adott lakás, esetleg nagy a belmagasság) egy panelban viszont fizetheted nyáron is a fűtés számlát. Plusz a házhoz ugye kert is van.. szerintem jobban ki lehet jönni mint egy panelban.
2013. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a házra szavazok. Csend és nyugalom, kert és egyebek. A rezsi nyáron kevesebb, télen pedig nem minden esetben drágább, mint egy lakásé. A tulaj viszont telesen változó. Ha olyan, akkor háznál sem engedi meg, hogy fess, pakolj, ezért ezt mindenképp érdemes akkor tisztázni, mikor még csak megnézni mentek a házat. És azt is, hogy hosszútávra tervez-e albérlettel foglalkozni, vagy csak addig adja ki, amíg nincs a házra vevő.
2013. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző utolsó mondatával nagyon egyetértek, arra nem árt figyelni (mi beleestünk ilyenbe, de kénytelenek voltunk kivenni a házat, mert nem volt más lehetőségünk, s elég esélyes volt, hogy télen nem veszi meg hirtelen senki a rég árult házat. Nem jött be.)


Kutya és rossz szomszéd egyébként ház esetében is simán előfordulhat.


Nekünk nem volt kérdés, a házat és a kertet sokkal jobban szeretjük, szabadabb érzés, a motorokat is kellett valahol tárolni... Sok évig laktam bérelt lakásban, nem volt velük semmi gond, csak amivel egy lakás törvényszerűen jár. Nyilván van negatív példa rengeteg, de nem olyan vészes a helyzet, ha kellő körültekintéssel választasz.

2013. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kiad-lak ***** válasza:

Lehetnek nagy különbségek és ugyanakkor lehet hasonló is a rezsi. Háznál nincs közös költség pl. Szorozd fel egy évre, ennyivel több jut a fűtésre.

Lakásnál és háznál sem mindegy mennyire korszerű, szigetelt-e. Csak két konkrét ingatlant tudsz összehasonlítani. Általánosságban nincs helyes válasz.

Érdemes a téli számlákat megnézni minden esetben. Te is kb. annyit fogsz fizetni.

2013. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
Egy kis ház lehet gazdaságosabb(olcsóbb) mint egy nagy lakás,de mint mindenkit ezt is csak lakva ismerni meg...
2013. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!