Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kit terhel a felelősség (és a...

Kit terhel a felelősség (és a költségek) egy albérlet esetében, ha az alattunk lévő lakás beázik a fürdőszoba rossz szigetelése és a régi, rossz mosógép miatt?

Figyelt kérdés
A főbérlő arra utalgat, hogy nekünk fog ez sokba kerülni, ami nekem kissé sántít, mivel a mosógépet rendeltetés-szerűen használjuk és semmilyen véletlen vagy szándékos kárt nem okoztunk sem benne, sem pedig a szigetelésben. Sőt, a kád körbeszigetelését is mi csináltuk meg, valamint a korábban szétdurrant mosógépcső (ez esetben csupán egy öntözőcső) kicserélését sem vállalta, ehelyett annyit javasolt, vágjuk le a kilyukadt részt - ami ugye csak időleges félmegoldásnak bizonyult, mint a kérdésemből is kiderül.

2013. márc. 14. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A bérleti díjért cserébe a tulaj feladata lenne a kivételkori állapotnak megfelelő szinten tartania a bérleményt, így őt.
2013. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
A pontos részleteket nem tudtuk meg,hogy mi történt.Ezen szépen lehetne vitázni /pereskedni/ ,hogy ki a hibás. A bérbeadó a lakást adja bérbe ingósággal v nélküle.Ha annak használata során kárt okozol, akkor fizesse a tulaj.Csak azért mert nem új gépet adott neked használatra,mert neked az sincs! Te használtad ami nem/ kötelező / ,te okoztad a beázást ,akkor te vállalod a következményeket is.Akkor te szerinted mindenért a tulaj a felelős ,te csak a javakat élvezed .
2013. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
2-es vok most látom,hogy a kifolyócső lyukassága miatt ázót be az alattatok lévő. Nem tudom 1 lyukas kifolyó cső miatt átázik e a padló.Vagy csak erre fogjátok. Ezért nem szabad semmi nemű gépet a bérlő számára adni,mert ez a vége! Hogy ki vegye rá a 200ft-os tömlőt!!!!! :-))) Szégyelltem volna magam, megkérdezni a tulajt,hogy vegyen rá újat. Szó nélkül meg vettem volna. Ha már nincs sajátom.
2013. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

A Ti mosógépetek miatt ázik be a lakás?Ergó az folyik?

Akkor egyértelműen Titeket terhel a felelősség!:(

Sajnos,akkor is ha a tulaj mosógépéről van szó,azonban Ti használtátok.

A tulajt akkor terhelné a költség,ha olyan kár keletkeznek,amiért nem Ti vagytok a felelősek(még akkor is ha ez önhibátokon kívül történik):Tehát például egy másik lakás áztat el Titeket,vagy feltöri valaki a zárat stb.

2013. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha a mosógép kifolyócsöve folyik, akkor a kárt ti okoztátok. Ha mondjuk a padlóban menő szennyvízcső, akkor a tulajnak róható fel a karbantartás hiánya - ha időben jeleztétek a problémát.
2013. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Elgondolkodtató mind.

Az az igazság, hogy ilyen esetben mindkét fél hajlamos rá, hogy azt racionalizálja, amivel ő jár jól. Egyelőre még nem jeleztek kártérítési igényt ezzel kapcsolatban, csak gondoltam nem árt kikérni más, nem érintett felek véleményét.

2013. márc. 14. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ajánljátok fel a lent lakóknak hogy segítettek rendbe hozni a lakást ha szükséges, akkor jó fejek is vagytok, és elkerülhetőek a balhék.
2013. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia.Nem tudom számodra értelmeset fogok eírni,de mi amikor ide költöztünk az albérletbe,2 hétre rá úgy eláztattam az alattam lakókat,sajt hibámból,mert a mosógép csövét nem tettem be a kádba.Egyből futottam le,hogy nem eáznak...hát,dehogynem,pont elötte festettek szegények.Felhívtam a tulajt,hogy ilyenkor mi van.azt mondta ezt egymásközt kell lerendeznünk.Nem lett semmi.Van biztosításuk így ők fizettek nekik.Én meg figyeljek oda legközelebb.

Viszont nálatok nem ilyen felelőtlenség miatt történt.Et a tulajnak kéne megcsinálni,újat venni.Mint pl most nálunk.Tönkre ment a wc tartály.Mi megvettük megcsináltuk,de annyival kevesebbet utaltunk a tulajnak.

2013. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!