Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 2 szoba...

Mennyibe kerül egy 2 szoba konyha fürdőszoba ház felépítése?

Figyelt kérdés
Nem akarunk nagy házat, csak két szoba egy 4x4-es egy 5x4 est egy 3x2 fürdő szobát zuhanyzóval és egy 3x3 konyhát. Meg persze egy kis teraszt. Most akarjuk majd megvenni hozzá a földet, az érdekelne hogy az egész úgy ahogy van villannyal vízzel gázzal engedélyekkel, terv rajzzal együtt kb mennyibe fog kerülni?

#költség #Házépítési
2012. dec. 16. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Pont ilyet építettünk, nekünk egy konyha, egy mini fürdő-wc, egy mini spájz, egy nagy szoba, ami lehetne két kicsi, de mi egy nagyot akartunk, és egy folyosó. Mindent számolok, mert egy csupasz földtől kezdtünk (a föld már adott volt, azt nem kellett venni), így mindennel együtt 6millió 250ezer lett kábé, de most nem néztem utána fillérre pontosan. Ebben az alap konyhabútor van benne és a fürdő, a szobát már ezen kívül rendeztük, a víz-villany-gáz benne van! Azt hittük, beledöglünk, de meglett pár év alatt, hitel nélkül, de kutya nehéz volt, szóval kössétek fel a gatyát :S
2012. dec. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a pici terasz nekünk most épül hozzá, ezt elfelejtettem mondani, az már nem olyan drága, ha okosan megoldod :) Sok szerencsét!!!
2012. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, egy átlagos ház felépítése meglévő telekre kb. 250 ezer Ft négyzetméterenként. De ettől nyilván egész nagy eltérések lehetnek attól függően, hogy például milyen a telek, milyen alap kell alá, kivel dolgoztatsz, hol van maga a ház, milyen minőségű anyagokat építtetsz be, stb. De irányadónak a 250 szerintem jó, illetve számoljatok rá még egy-két milliót a biztonság kedvéért.
2012. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan 50 m2 koruli, altalaban 100-120 ezres negyzetmeter arat szoktak szamolni. Olyan 5 milliobol kijottok, ha nagyon megnezitek mi hol a legolcsobb es ezt azt magatoknak csinaltok. A szakikra nagyon vigyazzatok, probaljatok megbizhatot keresni, mert a teglanak surun laba kel es a tobbi... Sok sikert, nem lesz konnyu a burokracia labirintusabol es a szakemberek erdojebol kitalalni.
2012. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4esek igaza van, a munkások, ha vannak, vigyázni, körbekérdezni, nem csak hogy ki milyen áron dolgozik, hanem a minőséget is kérdezni, mennyire szeretnek inni... és vigyázni az anyagra, de nagyon!!! Mi az alapokat magunk ástuk, utána jöttek a munkások, közepes minőség, közepes pénzért, lehetett volna szebben is rakni a falat, mert aztán a vakolás elvitt sokat. Minden munkástól árajánlatot kérni, aztán a körmükre nézni, órabérre ne vedd fel őket, hanem teljesítményest keress, azok azon lesznek, hogy meglegyen a meló, nem fogják számolni a felhőket. Első voltam.
2012. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A családban van kőművel és villany szerelő is. A fűrdőszobát is családon belül csináljuk majd.
2012. dec. 16. 15:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Butoraink vannak így azokat se kell venni.
2012. dec. 16. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor megússzátok 5 millából is, ha ügyesek vagytok. A cserép minősége fontos, mert az olcsó tud mállani, azt jól nézzétek meg, érdeklődjetek körül. Első voltam megint :P
2012. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi kb ilyet építettünk, igaz ügyeltünk a minőségre és van egy garázs (a mai napig nincs még garázsajtó...:() így volt 10 milla.
2012. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
M
2014. márc. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!