Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem fizet az albérlőm. Papírt...

Nem fizet az albérlőm. Papírt sem irtunk semmiről . Sőt be fenyegetett, mit csinálhatok, mert félek ha kirakom nagyobb kárt csinál az ingatlanban?

Figyelt kérdés
Elvehetem pl a cd, vagy Tv-jét az albérleti pénz fejében , s ha ki fizeti vissza adom ? mert akkor ő is feljelenthet lopásért ?

2013. márc. 18. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem vehetsz el,ehhez nincs jogosultságog .

Ilyen miatt még te kerülnél bajba .Ilyen esetben ha azt mondaná az albérlőd ,hogy elloptad tőle ,és feljelent,

mivel bizonyitanád nem igy volt.Önkényesen eltulajdonítani

más tulajdonát,lopásnak minősül .Tereld hivatalos útra,és majd akkor kirakják .Nem mondom hogy rakjad ki a holmiját,mert igy is Te járhatsz rosszabbul .

2013. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Velem is előfordult. Én a következőt tettem, mikor már két havival lógott akkor eldöntöttem lelakta a kauciót. reggel odamentem, és mondtam délután költözés lesz háromra itt az autó akár tetszik akár nem, délutánra leszerveztem egy teherautót, és egy hétre béreltem egy raktárat két bátyámmal, és nyolc haverral odamentünk cuccosát fel a kocsira és gó a raktárba.a raktár kulcsait odaadtam és szóltam egy hétre ki van fizetve soha többet viszlát mehet amerre akar. Persze nem engedtem senkit bejelentkezni mert akkor nem teheted így ki mert a bérlőt védi inkább a törvény hiába nem fizet....Ha nincs bejelentkezve akkor bejelentheted mint illegális lakásfoglalót és kiteszik a rendőrök, főleg ha az albérleti díjat kézbe adta és nincs nyoma simán letagadhatod. Nem fer de az sem fer hogy nem fizet és még ő fenyegetőzik.
2013. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ha nincs bejelentve jelentsd fel te
2013. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. jól csinálta.Nekem is volt ilyen gondom .Nálam még a közüzemi számlákat sem fizették ők maguk léptek le egy éjszaka tudták hogy nem lesz víz villany.Én gyorsan kifizettem a tartozásokat hogy ne kössenek ki semmit(kb 8 éve két nap alatt 90 ezret kellett kifizetnem) soha többet nem adtam ki a házat.
2013. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kiad-lak ***** válasza:

Bíróság előtt nem áll meg a színlelt szívességi lakáshasználat. Ugyanaz a szitu, mintha rendes szerződése lenne. Ha "akciózol" téged fognak rabosítani, ha megsérted a birtokvédelmi jogát.


1. Nem tudtad, hogy mindez elkerülhető

2. Tudtad de sajnáltál rá 30 ezret.


Egy jó bérlő kicsenget legalább egy millát, mielőtt tovább áll. Egy "ügyes" aki kihasznál, az ugyanennyi kárt okoz kb.


Utólag nem tudok segíteni, de ha legközelebb 100 % -os megoldás kell, az megoldható.


Nem az a megoldás, hogy többet nem adom ki.

2013. márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azonnali zárcsere, és kilakoltatás!!!

Több százezer forintos közmű tartozást is felhalmozhat!

A legcélszerűbb, ha a zárcserére már sok erős férfival érkezel akik gyorsan kiteszik a cuccaikat és őket is! Ne halogasd a dolgot! Nagyon ráfázhatsz!

2013. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Tény, jogilag erősen kifogásolható, hogy bemész a lakásba, de az sem járja, hogy nem fizet a lakó. Ha nincs papírod, a bírósági út nem lesz járható. Szerintem is marad az, hogy bemész a lakásba, és pár nagyobb fickóval kipakoltatod a cuccait a bérlőnek. Esetleg ha a te neveden vannak a közmű számlák kikapcsoltathatod a villanyt (a fűtés most ugye nem fontos), a vizet... legalább nem csinál nagyobb számlát és vlsz így elhúz. Én egyébként ezt már hamar megléptem volna, aztán ha esetleg ez sem segít 2 hét és mennek a srácok pakolni.
2013. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!