Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki sátortetős...

Van itt olyan aki sátortetős kockaházát alakította át? Hogyan csinálhatok nagyobb teret? Mindössze 2 utcafronti szoba van, nagy konyha, kamra, wc, fürdő és középen a hosszú kihasználatlan folyosó.

Figyelt kérdés
hozzátoldani nem tudunk semerre sajna,ráépíteni sem igazán,a belső falak rendezésével próbálnánk teret nyerni. Főfalat mekkora mértékben lehet megbontani?

2013. febr. 25. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szinte minden kockaház ilyen.A miénk is .Biztosan át lehet alakítani csak meg kell nézetni hogy futnak a gerendák melyikek a tartófalak ezeket esetleg oszloppal helyettesíteni.Mindent meg lehet csinálni csak pénz kérdése és ez egy vagyon lenne. De a kérdésedre válaszolva ilyet még nem csináltam de tényleg rossz így nincs egy nappali ahol vendéget lehetne fogadni marad erre a célra a konyha.Pedig a ház maga nagy csak minden helység túl nagy.
2013. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tégy fel képet az alaprajzról (skicc is jó, csak valamennyire méretarányos legyen), és jelöld be hol vannak a főfalak, hol van a mosogató csaptelep (az ugye fix konyharész), hol a jelenlegi bejárat, melyik az utcafront, és melyik házfal telekhatár. Utána talán tudunk segíteni érdemben is.
2013. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is ilyenben lakunk. Ez egy 54 éves,96m2-s tipusház. A miénk ráadásul nagy előszobás(hosszú,kihasználatlan folyosó),mivel a hatvanas években apám "társadalmi helyzete" megkívánta a reprezentációkat,szinte minden hétvégén vendégek voltak,és az előszobában fértek el.

Mára beletörődtem,hogy "ez van",de egy 15m2-s helyiség,ami semmire sem jó,csak van körben 5 ajtó,ebből 2 kétszárnyú--nagy kihasználatlanság!

A fő(tűz)fallal kapcsolatban: Ezek nagyrészt úgy épültek,hogy a gerendák nem egyben vannak végig,hanem a főfalig érnek mind a két faltól(nem tudom,érthetően írtam-e),valamint csak a főfalat alapozták(meg körben is a falakat),a válaszfalaknak nincs olyan komoly alapjai.

Nekem 5 éve,mikor megörököltem, a statikus barátom mindenféle fal~átmozgatásról lebeszélt, még a főfal áttöréséről is(akartam egy ajtót),mert nagyon érdekes,de körben van betonkoszorú,de középen nincs,ahol a főfalon ugye egymás mellett vannak a gerendák.


Nem tudom,a tiéd mennyi idős,de nálunk egy 5 évtizedes ház,ami megállapodott,nem javasolták sem a falak áthelyezését,sem a főfal áttörését,mert az új részek máshogy mozognak,és év(tizedig)tele leszünk repedésekkel.

2013. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sziasztok. Köszi a válaszokat. Nem tudok tervrajzot mellékelni,de nagyjából annyit,hogy ez egy kb 9*9es kockaház,utca felé 2 szoba,másik oldalon a nagy konyha,a fürdő,a kamra. A két oldalt folyosó választja el,végén van a wc. A vastagabb fal a szoba-folyosó oldalán van 30centis,a konyha-folyosó oldalon 17centis fal. A vastagabb falnál akarunk egy boltívet,kb kétszer akkorát mint most ott az ajtó,de a boltív teteje ugyanott végződne mint most az ajtóé. A másik oldalon,a 17centis falnál szintén boltívet akarunk,a konyhaajtótól a fal végéig,kb 2méter,így akarunk teret növelni,hogy szélesítjük a bejáratokat,nem az egész falat verjük ki,felfelé nem akarunk kiütni semmit csak oldalra. A falak nagy része megmarad. Létezik hogy ennyitől ránkdölne a ház? Statikai vélemény kell? Az mennyibe kerül? Egyébként a padlás felöl nem betongerendák vannak,hanem fa ha jol tudom,a padlás pedig vályog alapú talán. Maga a ház tégla. A ház 1984-ben épült,előttünk lakók építtették. Nem tudom miért ilyen típusházat,akkoriban már voltak modernebbek is,de ez van. Jó állapotban van egyébként,csak tetőt cseréltünk rajta,meg kívül szigeteltük és új ablakok vannak,most akarnánk ezt a belső alakítást.
2013. febr. 26. 18:15
 5/5 anonim válasza:

Nekünk is egy ilyen 1965-ben épült 96 m2-es kockaházunk van, de mi belevágtunk a felújításba és a vége egy amerikai konyha+ nappali, gardrób szoba, elősuoba, + kis wc, illetve egy félszoba+ fsz és egy gyerekszoba + fsz lett. 7 millió volt úgy, hogy amit tudtunk magunk csináltunk. Csak a tetőt és a belső gipszkarton falakat valamint a nyílászárók cseréjét csinálta szakember, nameg a padlófűtést és a víz szerelését.

Hozzá kell tenni, hogy nem volt bevezetve a gáz, így kénytelenek voltunk egy kazánházat is mellé építeni, benne pufferes vegyes kazánnal.

De ezen kívül a szigeteléstől a festésik, sőt a járólapok lerakását is magunk csináltuk. 4 évbe került, de rengeteget spóroltunk és nem mondja meg senki, hogy nem szaki csinálta, pedig sem én sem a párom nem csinált ilyet előtte soha.


A végeredmény hihetetlen jó, mindenki azt mondja, belülről nem mondaná meg, hogy ez még mindig az a kockaház.

2013. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!