Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben lakunk, a tulajdon...

Albérletben lakunk, a tulajdonos a tudtunk nélkül bejár néha a lakásba, ráadásul nyomot is hagy maga után. El akarunk menni minél hamarabb de nem kötöttünk szerződést. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Szóval nem kötöttünk szerződést. Rendesen fizetjük a számlákat, az albérleti díjat.

Az ünnepekre hazajött a családhoz látogatóba és bement a lakásba úgy, hogy nem is szólt és otthon sem voltunk.

Korábban elvitte a mosógépét is, mire hazaértünk a kád tele volt hamuzva, mert a lakásban dohányzott és a hálószobában is bent volt.


E hó közepén ki akarunk költözni, mert ez már a pofátlanságon is túlmegy, amit tesznek.

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy ha az albérleti díj felét + a számlákat kifizetjük és ha ebbe nem egyeznek bele akkor milyen jogi lépéseket tehetek! (Tisztában vagyok azzal, hogy a szerződés hiányában sem jogaim sem kötelezettségeim nincsenek, de azért valami mégis.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 7. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Fizesd csak ki nyugodtan a felét. A főbérlő se nagyon ugrálhat szerződés nélkül, mert rászállna a NAV. Legfeljebb vitázni fogtok. Ebből csak neki lehet baja, mert ő nem fizeti az albérlet összegéből befolyó adót.
2013. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Akkor mi tart vissza ,hogy elmenjél.Fizesd ki még ami jár,aztán kalap-kabát .Én sem tűrném el,hogy bejárjanak a

tudtom nélkül .A mosógép az övé,miért ne vihette volna el .

Ha nem egyezik bele hogy kifizesd ami jár neki,akkor fusson a pénze után majd.veszteség őt éri.Én hónap végén távoznék,és nem kell számolnom a napokat,mennyit fizessek.

2013. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Mivel nem volt szerzödésetek így ti most jogtalan ingatlan használo vagytok, vagy is kilakoltathatna titeket bármikor.


Èn össze pakolnám a cuucaimat, majd amikor üres a lakás oda hívnám és az arra esö idöre a részt amit ott laktunk kifizetném, és elbúcsuznék töle.


Innentöl kezdve azt csinál amit akar, mert semmi nyoma nincsen, hogy ott voltatok-e, törvényesen ti soha nem laktatok ott.


Elötte azért nem mondanám meg neki, ne hogy elvigyen a tudtotok nélkül a ti cuccaitokból, vagy más bunkóságot tegyen.

2013. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jogi lépéseket nem tudsz tenni, mert a bérbeadás a törvény szerint csak írásban érvényes, és mivel nincs érvényes szerződésed, azt sem tudod bizonyítani, hogy milyen feltételekkel vetted ki a lakást. Például a bérbeadó állíthatná azt, hogy nem kizárólagos használatba adta a lakást, ezért ő bejárhat, és ennek ellenkezőjét neked kellene bizonyítanod, ami nem lenne egyszerű.


Ha lenne írásos szerződésed, még fel is jelenthetnéd, mert amit csinált, az magánlaksértés. A mosógépet sem vihette volna el, ha része a bérbeadott lakásnak.


Szerintem fizess annyit, amennyit jónak látsz (én egy vasat sem adnék), és lépj le. Jogilag a bérbeadó is tehetetlen.

2013. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az albérleteket járom már közel 20 éve, de...

Az első lépés a beköltözés után a zárcsere!

2013. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kiad-lak ***** válasza:

Több sebből vérző történet. Le kell lépni.

Nem csak azt nem tudod igazolni milyen feltételekkel vetted ki, azt sem, hogy egyáltalán bérlő vagy ott és mit keresel a lakásban.

Még egy kérdés: A bérbe adó az a személy aki jogosult az ingatlan hasznait szedni? Meggyőződtél róla?

Pl. volt már olyan, hogy külföldön lévő tulaj lakását adta ki egy csaló. stb.

Sokan félvállról veszik a bérlést - kiadást pedig nagyon meg lehet szívni mindkét oldalon.

2013. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!