Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy és mennyibe kerül visszab...

Hogy és mennyibe kerül visszabetonozni egy lépcsőt? A lépcső 20 -20 centi magas 100 cm széles és 70 és 80 hosszú a két fok. Milyen betonnal lehet, és minél olcsóbban?

Figyelt kérdés

A kérdés a "hogy" az arra irányul, hogy ha mondjuk az alját sóderrel helyettesíteném mondjuk 10 centit hogy nem keljen annyi betont vennli az megfeel egy lépcsőnek avagy sem?

Vagy megoldható- e az hogy egyben esetleg két- négy darabban a súly miatt kibontom és le vések annyit belőle hogy mint akár a téglát összebetonozom simára, mondjuk 2-3 centivel lejjeb helyezem vissza és a tetejét egységesre cementesebb betonnal?


EZ A LÉPCSŐ nem "lebegő", tehát dombos a kert és a földön fekszik, csak a lejtő miatt kell hogy ne legyen olyan meredek a járda.


Mit engedhetek meg ilyen esetben? (azért lenne fontos, mert nincs rá 30 000 Ft- nél nagyobb keret rá, de a csőtörést mindenféleképpen meg kell akadályoznom mielőbb.



2013. ápr. 15. 18:49
 1/8 szokratesz ***** válasza:

kültéri betonnak az én javaslatom, hogy minimum 10 cm vastag kell hogy legyen. Lehet, sőt javasolt a sóderágy aláteríteni, betömörítve. Javasolt még vasbetonháló vagy egyébb hulladék szálas vas belerakása.ű

Egyébként 30 ezerből bőven megoldható ekkora beton készítése.

Mégha csak betont használsz akkor is kb. 0,3 m3 mnnyiségről beszélünk.

2013. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
most hogy így írod hogy 0,3 köbméter, utánaszámoltam és elszámoltam magam egy tizedessel:) rendben akkor az lesz, amit mondtál, csak én már azt hittem 3 köbméter ami meg 30 000 forint körül mozog:) legalábbis ahol én néztem az árakat. betonvasból hanyas? 05 ös elég? soder milyen vastagon, vagy ha 20 senti a beton akkor nem kell?
2013. ápr. 15. 23:37
 3/8 szokratesz ***** válasza:

betonvasból célszerűbb a 8-as vastagság inkább. A sóderágy kb 10cm terítéssel majd ezt tömörítve célszerű, mert a fagyos időben ez felveszi a mozgást, kevésbé fog az öntött beton elmozdulni vagy eltörni. Ha van utánfutód célszerűbb száraz (földnedves) készbetont venni, mint sódert meg cementet kevergetni. Ezzel amegoldással egységes lesz a beton minősége. Természetesen a kész betont át kell keverni egy kevés vizzel hogy könnyebben eldolgozható legyen. Arra figyelj, hogy 8 cm-nél vékonyabb ne legyen sehol a beton.


De apropó mindenképp betonozni akarsz? Mert leeht más megoldás is egyébként.

2013. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, attól függ mi az a másik megoldás? Érdekelne. Igazából tartós és olcsó legyen és járdának lesz tehát bírja a járkálást.
2013. ápr. 16. 17:11
 5/8 szokratesz ***** válasza:
Én csak arra gondoltam, ha ez egy önálló lépcső ez akét fok akkor lehet járdalappal is kiváltani. Nem kell beton meg betonkeverő. Egy kis kavicságy arra a járdalap és kész. Rövid idő alatt körbenövi a gyep aztán stabilan áll. De nem ismerem a helyszínt ez csak egy ötlet volt.
2013. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja értem mire gondolsz, nem ez nem megoldható, én egységesebbre akarom, és adott a méret, mert úgy néz ki a hely, hogy van egy betonplacc, bejárati ajtó résznek, aztán abból megkezdődik a lépcső, mindez persze majdnem közvetlen a kerítés mellett, az első lépcsőfokba van betonozva a levezető pvc cső ami körül ki kell szedni egy ásható méretett, sajnos egy fok kevés ezért kel kettőt, (mert ugye vizet kell szerelni, kell a hely és 1,5 mélyen van ahova le kell ásni), és nem két fokos az egész lépcső, folytatódik egy 90-es résszel és még egy teraszosabb 110 x 130 és 30 vastag résszel. Az egyik oldalt a kerítés van a másik oldalt meg közvetlen a ház, egybe akarom betonozni vissza a házzal ahogy eddig is volt.
2013. ápr. 16. 22:29
 7/8 szokratesz ***** válasza:
ok értem, ezért írtam, hogy nem ismerem a helyszínt ezért volt a javaslat.
2013. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a javaslatot, máshova jó lesz, mert tervezek egy elő teraszt is. de egyenlőre a lépcső és a csőtörés a fontos:) És köszönöm a választ.
2013. ápr. 17. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!