Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnénk igényelni egy...

Szeretnénk igényelni egy önkormányzati lakást. Mi szükséges hozzá? Hova kell menni? Mennyi idő alatt intéződik el?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a lakcímed szerinti illetékességű önkormányzathoz kell menj, itt van a legnagyobb esélyed, főleg, ha már régóta ott élsz. Lakásgazdálkodási osztály vagy szociális, nem mindenhol egységes az elnevezés.

nyomtatványt kell kitölteni, jövedelemigazolások, esetleges orvosi papírok

maga az ügyintézési idő 5 perc, de amíg lakáshoz jutsz, az akár évek is lehetnek, attól függ, hogy mennyi bérbeadó lakása van az adott önkormányzatnak

ha nem vagy kisebbség, nincs tartósan beteg gyermeked, van munkahelyed, akkor gyakorlatilag a sor végére kerülsz és mindig lesznek, akik rendelkeznek a fent felsorolt dolgok közül legalább az egyikkel és beelőznek

szóval ha csak kevesebbet szeretnél fizetni a lakhatásért, mint egy bérelt lakásnál, akkor esélytelen, ha hátrányos körülményekkel rendelkezel, akkor esélyes, de időpontot, hogy mennyi idő alatt juthatsz önkormányzati lakáshoz még az ügyintéző sem tud mondani

2013. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor ha a párommal családot szeretnénk alapítani,csak a lakás dolog akadályoz minket ebben és ezt ott elmondanám ez sem segítene a dolgon?Én dolgozom,a párom sajnos jelenleg nem.Nekem hallásproblémám van.

2013. máj. 14. 16:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

sokkal több esélyed van, ha van 3 gyereketek már, ázik a lakás, ahol éppen laktok, az egyik gyerek súlyos asztmás a penész miatt stb.

sok beadott kérelmet láttam, önkormányzatnál dolgozom, egy kisvárosban, ahol van felszabadult bérlakás, lehet esélyetek, de Budapesten gyakorlatilag esélytelen. Meg lesz már a gyermeketek, amikor önkormányzati bérlakás még mindig sehol... Sajnos ez a magyar valóság.

2013. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Magyarán ha össze vissza gyártósoron csinálunk gyereket és fedél szinte nincs a fejünk fölött akkor biztos kapunk valamit...egyszer valamikor...


Így meg semmi segítséget...

2013. máj. 14. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

röviden, tömören igen

jól látod

2013. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát ez szép... Csak az a durva,hogy munkanélküliek kapják nagyon sokan,mert van 3gyerekük,persze a bérleti díjat már elfelejtik fizetni és a rezsit...Annyira jó lenne,ha ezeket is azért néznék...


Mert mi fiatalok is vagyunk,sajnos nincs saját lakásunk és így nem merünk bevállalni 1-2gyereket...Mert hova?!


Esetleg más önkormányzatokhoz is mehetünk vagy csak az illetékeshez(kerületileg)

2013. máj. 14. 16:43
 7/12 doma1985 válasza:
100%
én egyedül nevelem 2 beteg gyermekemet. a nagyobbik 5 éves asztmával tartos beteg. a kisebbik masfél éves őt nem nyilvánitjak tartos betegnek pedig ő a betegebb. sziv, asztmas, hörgő és tüdőszükülete. emésztési problémái, szeme se jo, tejfeherje, tejcukor és gyümölcscukor érzékeny. én 8 hónap utan kaptam. itt Székesfehérváron ahol én lakok 60lakas áll üresen de nem adjak ki. pedig hónapok óta üres. mindegyik önkormányzati lakás.
2013. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Szép álom az önkormányzati lakás. Rászorulóként 3-4 évet vártunk, gyerekekkel az önkormányzati lakás pályázatokra, máig nem történt semmi. Normális önkormányzati lakást csak abban az esetben kapsz, ha megveszed a bérleti jogot(1-3milla), lefizeted az önkormányzati illetékest (4-500eFt) ha hajlandó rá, vagy rendelkezel olyan politikai kapcsolatokkal, hogy kéz alatt neked utalják a lakást. Ha mázlid van, "ingyen" olyan állapotú lakás lesz, hogy a felújítás(amire köteleznek) többe kerül mint a lakás...szóval jó az önkormányzati lakás, de ha valaki azt hiszi, hogy hátrányos helyzettel bead pár lapot/pályázatot és kap egy önkormányzati lakást nagyon téved és csalódni fog...
2014. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Üdv mindenkinek.

Más város önkormányzatánál miért nem lehet beadni igénylést.

Munkanélküli is vagyok egyedülálló is vagyok ez halmozottan hátrányos helyzet.

Nekemeléglennee egy kissebb méretű minigarzon is

2015. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

" Mert mi fiatalok is vagyunk,sajnos

nincs saját lakásunk és így nem

merünk bevállalni 1-2gyereket...Mert

hova?!"


Szerinted hányan vagyunk még hozzád hasonló helyzetben? Miért pont rajtad kéne segíteni ha ráadásul még gyerek sincs?

2015. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!