Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol csendes a környék Budapesten?

Hol csendes a környék Budapesten?

Figyelt kérdés
Kérdésem azokhoz szól, akik csendes környéken laknak Budapesten. Lakásban vagy házban laktok, szerintetek melyik a jobb, miért pont ott laktok, mikor döntöttetek úgy, hogy oda költöztök? Ötleteket várok, mert előtte a 8. kerületben laktam lakásban, a szomszédok miatt jöttem el, most panelban lakom (barátnőmnél, nem én vettem ki), de úgy érzem cseberből-vederbe kerültem. Ha újra elköltözöm, az hosszú távra szól majd. Ezért is kérdezlek benneteket. Olyanok kíméljenek, akik azt írnák, hogy "Pestnek nincs csendes része" vagy "ilyen mindenhol előfordul", ez a halálom. Természetesen így is el lehet intézni, ahogy azt a volt közös képviselőm tette, de szerintem törekedjünk a legjobbra, ha már embernek születtünk. Tényleg bosszant a jelenlegi helyzetem, nem szoktam ezt meg és változtatni fogok. Ötleteket kérek tehát, hol csendesebb a város, hol laknak "normális" emberek. Köszönöm!

2013. jún. 30. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

bocs h jövök a frázisokkal, de mindenhol vannak hülyék :)

komolyra fordítva a szót: olyan lakhelyet kell keresni, ahol a hülyék száma nem haladja meg zavaró mértékben a normálisakét.


ha nem csak pestben, hanem budában is gondolkodsz, akkor javaslom a 11. kerületet. vannak nagyon kellemes, szinte falusi csendet kínáló részei, bár gondolom sejted, hogy ennek ára is van. nem mind1, h mennyit tudsz költeni lakbérre. illetve, h neked mi az a decibelmennyiség ami még a kellemesen ép idegekkel elviselhető kategória.


ahol én élek, az egy nagyon jól megközelíthető, kulturált környék, javarészt értelmes, emberi együttélésre képes, és igényt tartó emberekkel. sötétbőrűeket eddig csak átutazóban láttam, max a Spar előtt árulják a műszálas kombinét, de nem zaklatós stílusban. :)

lakásban élek, a lakóközösség csendes, értelmes emberekből áll, nem zajonganak éjjel-nappal ok nélkül.


az ideköltözésem oka az volt, h itt kaptam lakást a szüleimtől. előtte egy ennél is csendesebb, ámde világvége szintű helyen éltem, ahol kb. szökőévente fordul meg az az egy nyomorult járat a BKV szponzorálásában. szinte menekültem onnan, már annyira elegem volt az órákig tartó utazgatásból, a relatíve infrastruktúrahiányból.


ha neked a csend és a kedvezőbb lakbér-árfolyamok játszanak szerepet, akkor Bp. külső kerületeit javaslom, viszont akkor számolj azzal, h sok időt kell töltened a BKV járatain.

valamit valamiért, ahogy jóanyám mondogatta szépemlékű tinikoromban :)


na, de írj még igényeket, milyen lakásban, milyen jellegű környéken tudnád elképzelni az életedet, milyen preferenciáid vannak, hol dolgozol/tanulsz (helyileg)? így könnyebb mondani bármit is, hiszen az 1 dolog, h nekem mi jön be, más lehet h fejvesztve menekülne innen. :P


bár most is csak néhány autó suhanása töri meg a lombsusogás neszeit, és reggelente olyan madárkoncert van, h öröm hallgatni :)


privátra üzenetre is válaszolok, ha az a verzió szimpatikusabb :)

2013. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na ez hozzászólás kérem szépen!! :)Bár csak mindenki így viselkedne itt! :) Nagyon jól esett a válaszod. Később írok privátban! :)
2013. jún. 30. 12:30
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Én a 18. kerületbe születtem, de nem bántam meg, a repülőtértől eltekintve nagyon csendes, de ha jók a nyílászárók hozzá lehet szokni (én észre sem veszem), nyugalmas, kertvárosi rész, vannak olcsó panelek is, én kertesben lakom, de itt mindenki jófej szerencsére. BKV-val 40-45 perc alatt ott vagyok a Nyugatinál, ezt nem mondanám zavaróan soknak, motorral pedig minden egy köpésre van. Az infrastruktúra megfelelő. Ha nagyon számít az ár, én a Lakatos lakótelepet nézném, ott már a repülőket egyáltalán nem hallani, Köki nagyon jól megközelíthető, a Nyugati még közelebb van, egyedüli hátrány, hogy a legtöbb panelház távfűtéses. Ha nem zavar a panel a 10. kerületnek is vannak szép részei (pl újhegyen még kis tó is van, a közlekedés nagyon jó) viszont az egész egy nagy paneldzsungel. Sok sikert a költözéshez!
2013. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!