Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek hogy jobb kiadni...

Szerintetek hogy jobb kiadni albérletet egyetemistáknak: bútorozva, vagy bútorozatlanul?

Figyelt kérdés
Ha a bútorok nem valami "korszerűek" akkor az inkább ront a lakáson? Mennyivel lehet többet kérni a bútorozottért?

2013. júl. 17. 05:54
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem bútorozottan, hiszen nekik azért jellemzően nincs se sok pénzük, se egy saját lakásra való berendezési tárgyuk. Én úgy gondolom, bútorozottat inkább kivesznek. (Persze lehet, hogy tévedek, de így tartom logikusnak.)
2013. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
92%
Bútorozva, saját példa: Most keresgélek albérleteket, és inkább a bútorosat fogok kivenni.
2013. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Bútorozottan. Sokkal több pénzt nem jó elkérni érte, mert akkor az fogja rontani a "képet" és ezért nem fogsz albérlőt találni.

Egy egyetemista általában még fiatal, sosem lakott külön, nincs otthon a szüleinél dupla mindenből. Ha csak egy szekrényt, egy ágyat, egy asztalt, egy széket kell venni, már az is jó ha belefér 150 ezer forintba, ami olyan plusz költség a suli kezdés mellett, amit nagyon kevesen tudnak felvállalni a mai világban.

Ha több egyetemista számára akarod kiadni, akkor pedig pláne jobb ha bútorozott, így nincs vita, hogy mi kié.

2013. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!
2013. júl. 17. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Én búrozottat vettem ki mikor albérletet kerestem. Nem voltam pénztelen vagy egy teljes bútorozásra nem futotta volna egyetemistaként.
2013. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Bútorozottan, még ha nem is a legkorszerűbb. Legalábbis én most is épp ilyet keresek és épp ilyenben is vagyunk, csak ez nem tetszik (sötét, nem szellőzik jól, stb. kéne másik na! Tied milyen kérdező és hol van? :)))


De nekem igazából mindegy: ha olyan olcsó az ár, akkor lehet tök üres is a lakás. Kiszámolom mennyibe kerülne egy mosógépet, hűtőt, egyebeket venni illetve mit lehet más módon (pl otthonról) megoldani, aztán mérlegelem, hogy az olcsóbb albérlet ár ezeket kompenzálja-e, tekintetbe véve a pénz jelen- és jövőértékét is.

2013. júl. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Bútorozottan. Anno diákként semmi bútorom nem volt, pláne nem mosógép, hűtő, mikró.... így csak bútorozott lakás érdekelt.

Most főbérlőként: mi nem kérünk többet, mert bútorozott a lakás.


Egyébként neked nem gond, hogy diáknak adod ki? Nekünk csak annyi bajunk van ezzel, hogy ők nyáron nincsenek ott, akkor újra lakót kell keresni, és pénzkiesés is.

2013. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha normálisak a diákok, akkor jó, és hosszabb időre írjuk a szerződést. Az jó nekem is és neki is. A szünetre egy minimális fenntartási díjat felszámolva neki nem kell költözni, nekem nem kell egy újat keresni, kockáztatva, hogy egy idiótát fogok ki...:)

Szerintem ez így normális. Vagy nem?

2013. júl. 19. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így tök korrekt, kérdező!!


Mondjuk mi pl állandóra keresünk jelenleg, télre-nyárra egyaránt, mert váltanánk a mostaniból.


"Anno diákként semmi bútorom nem volt, pláne nem mosógép, hűtő, mikró...."

Nekem sincs! De ha valaki azt mondja, hogy olcsóbban kiadja bútor nélkül akkor kiveszem úgy aztán megveszem magamnak a bútorokat. Érted, nekem aztán tök mindegy, hogy a tulajnak fizetek bérleti díjat, vagy mosógépet veszek ugyanabból a pénzből.

2013. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: köszi a választ, a fenntartási díj nem jutott eszembe, és mi nem fix időre kötjük a lakóval a szerződést Kezdők vagyunk, és eddig nagy szerencsénk volt a lakóinkkal, nem sűrűn cserélődtek és rendesen fizettek is.
2013. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!