Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti szóltok a tulajnak, ha...

Ti szóltok a tulajnak, ha mondjuk egy hétvégére elmentek az albérletből?

Figyelt kérdés
4 napot a szüleimnél töltöttem, és így üresen maradt az albérletem. A tulaj pedig keresett, és persze nem talált otthon. Azt máig sem tudom, hogy mit akart, mert végül nem árulta el, csak jól megkaptam a magamét, hogy hogyan jut eszembe anélkül elmenni, hogy neki szólnék, hiszen bármi baj adódhat, és ő nem tudja, hogy nem vagyok elérhető, pedig egy házban lakunk.
2013. júl. 30. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy házban laktok, illene szólni, de ha nem akkor minek.

Én külön lakásban vagyok a tulajjal annyi hogy 1 lépcsőház csak 3 emelettel feljebb lakok. Én nem szólok neki erről ha több napra elmegyek, tudja úgy is nagyon jól hogy csak aludni járok haza, telefonszámom tudja, kulcs van neki is. Nagy értéket úgysem tartok otthon, ha baja van és nem talál otthon felhív, vagy bemegy.

2013. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
volt bérbeadott lakásom, soha fel nem merült bennem h ilyenekkel hívogassanak h hova megy a család..telefonszámod gondolom tudja a tulaj, hívjon ha baja van. amúgy a szerződésben írtál alá bármi olyat ami előírja a tájékoztatást?
2013. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk a pincében van kialakítva egy egyszobás lakás+fürdő+konyha, azt adtuk bérbe. Nagyon jó a viszonyunk, nekünk mindig szólnak, ha elmennek valahova.



Szerencsére a "te tulajod" nem dobott ki, igyekezz javítani a viszonyotokon és akkor neked is jó lesz meg neki is, és máskor szólj, ha elmész. (bár igaza van, sztem akkor sem kellett volna így felfújni az egészet)

2013. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva fel sem merült bennem, hogy szóljak. A szerződésben erre vonatkozóan nincs semmi, és nem is kérte, hogy jelezzem, ha elmegyek. Egy helyen lakunk, illetve az ő házához épített kisebb, külön lakást bérlem.
2013. júl. 30. 13:55
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
A szüleimnél van az udvaron kialakítva kisebb ház amit bérbe adnak,ha több napra elmegy a bérlő akkor szokott szólni mindig,sőt ha az éjszakát nem ott tölti akkor is...de senki nem mondta neki,hogy ezt jelezze.
2013. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy szólok, mi köze hozzá de tényleg? Jó a viszony, havi egyszer idejön ellenőrizni és a pénzért, vagy ide se jön csak átutaljuk neki a pénzt oszt annyi.
2013. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Mint bérbeadó mondhatom, hogy meg is lepődnék, ha a bérlőm szólna, hogy elutazik nyaralni. Vlsz csak annyit bírnék kinyögni, hogy érezze jól magát. Mit érdekel? Menjen csak persze, ha valami gond van, majd felhívom.
2013. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Az elérhetőségeidet meg kell adni, hogy ha "baj adódik", vagy bármi ügye van veled, akkor kapcsolatba tudjon veled lépni. De nem alkalmazott vagy, hanem ÜGYFÉL. Nem állíthat be akkor, amikor kedve van, és nem feladatod a lakás folyamatos őrzéséről gondoskodni. (A karbantartásáról = takarítás, stb. viszont igen.)

Ha olyan baj van, ami miatt muszáj bemenni a lakásba, pl. csőtörés, úgyis be fog menni, akkor viszont köteles értesíteni.

2013. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudja a telefonszámomat, bármikor hívhat. Mint kiderült, nem is akart semmi fontosat mondani, csak felbosszantotta, hogy nem voltam otthon. Szerinte elemi udvariasság, hogy szólok, ha egy fél napnál hosszabb időre elmegyek. Ezután majd figyelek, hogy el ne felejtsem. :)
2013. aug. 4. 20:07
 10/14 anonim válasza:
szerintem semmi köze hozzá hová mész,és nemvagy köteles bejelenteni.te fizetsz az albérletért,de elszámolni vele a dolgaidról hogy hova mész mit csinálsz,és meddig ahhoz nincs joga.
2013. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!