Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy képezhetném magam jó...

Hogy képezhetném magam jó főbérlővé?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnék kiadni.


Mire figyeljek, hogy ne tudjanak megtéveszteni?


Van valami info a neten, ami gyakorlati tanácsokat adna, kezdő főbérlőknek ?


Köszönöm



2013. júl. 30. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Keress egy jó szerződést ami mindkettőtöket korrekten védi és nem ellenkezik a törvényi szabályozással. Jól nézd meg kinek adod ki és menj el havonta ellenőrizni, eleinte mindenképp, később ha látszik, hogy semmi gond 2-3 havonta is elég. Kérj kauciót, többnyire 2 hónapot szoktak. Én most kiadó lakást keresek és teljesen komolytalannak tartom aki nem kér vagy csak egy hónapot kér. Nem is foglalkozom az ilyen hirdetesekkel.


Ha netán Budapesten és olcsón van kiadó lakásod, érdekel. :-)

2013. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kiad-lak ***** válasza:

Jó szerződés kell, igen.

DE NE KERESS, mint ahogy 1-es írja. Ha te keresel egy tutinak mondott szerződést, akkor elkúrtad, mint az emberek 99 %-a. Ki vagy szolgáltatva a bérlődnek.

Ekkor nem rajtad múlik, hogy mi lesz. Úgy is járhatsz, mint legutóbb Veszprémben egy tulaj, aki 3 ÉV után kapta vissza a lakását lelakva.

2. Ügyvédhez se menj a tuti szerződésért!!!


A szerződésednek a jogi státusza számít. Magánokiratba foglalod, akkor gond esetén irány a bíróság. Várható károd másfél milla és legtöbbször nem behajtható.


Ha viszont KÖZOKIRATba foglalod, na akkor kikerülted a bíróságot és helyből kidobható a renitens albérlőd. Persze ennek is vannak szabályai.

2013. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"DE NE KERESS"


Hát jó. Ne keressen akkor. Üljön ölbe tett kézzel és majd valaki a kezébe adja keresés nélkül. :-)

Amúgy akinek gondja volt az valószínűleg nem nézte meg rendesen, hogy kinek adja ki.

2013. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyenlőre úgy tervezem ,hogy feltöltős villany és gázórát szeretetek be ,amit átutalással vagy feltöltőkártyával lehet feltölteni pl.: Relay, akár Inmedio üzletekben is

.

[link]


Így legalább a bérlő is elleőrizheti mennyit fogyaszt ,hiszen maga döni el, hogy mennyivel tölti fel.


Ha jól tudom van vízórában is ilyen,de olyat még nem láttam szeméylesen , ellenben a másik ketttővel már találkoztam ,mert egyik társasházi lakásban ilyenek vannak.


A közös költséget hozzám utalja majd én meg tovább utalom a közös képviselőnek.


Amitől tartottam ,és olvasgattam az a bíróság, hogy a rendőr sem tud mit tenni pereskedés stb..


Ezek elkerülése vagy legalább csökkentése végett döntöttem a feltöltős villany/gáz és remélem víz is .


És én úgy gondolom ,hogy ha már kiadok valamit azt szeretném korrekt ,vállaható feltételek mellett kiadni.


Ennek a Közokiratnak utánna is nézek, ha jól selytem jegyzővel kell hitelesíteni.

2013. júl. 31. 10:49
 5/7 A kérdező kommentje:
sejtem
2013. júl. 31. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Feltöltős villany, gáz??

Uhh, paranoia megvan, látom. :-)


No mindegy, cserébe legalább olcsóbban tudod csak kiadni az albit, sebaj, valami előnye ennek is van. :)

2013. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A feltöltős gáz és villany nem paranoia, te bisztos tapasztalt főbérlő vagy.


Ha olvasnál cikkeket látnád ,hog egyre jobban terjed nem csak a szociálisan rászorultaknál.


Ezért olcsóbban a lakást?


Klíma is lesz benne ,50 colos led TV, vadi új minden, azért adjam olcsóbban mert a bérlő maga döntheti el hogy mennyivel tölti fel?


Nem értem a logikát.

2013. aug. 1. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!