Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tata vagy Tatabányán szeretnén...

Lamakid333 kérdése:

Tata vagy Tatabányán szeretnénk önkormányzati lakást. Hogyan lehet megszerezni, mennyi időbe kerül, milyen feltételek vannak, illetve hogy valakinek van már ebben tapasztalata?

Figyelt kérdés
Hamarosan jön az első babánk, és az albérlet sokba kerülne, mivel egyedül tartom el a családot. Ezért gondolkodtunk önkormányzati lakásban. Technikus vagyok, a szakmámban helyezkedtem el, és másfél éve dolgozom Tatabányán. Én Pécs, párom Miskolc-ról származik.

2013. aug. 29. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor utoljára kérdeztem, (kb. 4 éve) akkor ilyesmi volt a követelmény Tatabányán:

- Ne legyen a neveden ingatlan

- legalább 5 éve tatabányai lakos

- meghatározott kereset, az összegre már nem emlékszem de valahogy 100 nettó körül volt. Meg volt határozva az egy főre jutó kereset, a minimum és a maximum is, emi eléggé leszűkíti a pályázók körét.

- 3 hónapnál nem régebbi jövedelem igazolás.


Ha a fentieknek megfelel valaki, akkor minden hónapban kiírnak lakásokat, amire épp lehet pályázni. Van hónap, amikor egy lakás sincs kitéve, van , hogy több is és pályázhatsz mindre. Aztán ezt minden hónapban meg kell ismételni, mert valamiféle sorrend (és protekció) alapján választanak ki. Egy ismerősőm, protekció nélkü 2 évet pályázott és akkor sikerült egy kis garzont kertvárosban megnyerniük. Elsőbbséget élveznek az egyedülálló- gyermeket nevelő szülők. Érdemes bemenni az önkormányzathoz és személyesen rákérdezni, hogy jelenleg mi a szabály.

Régeben volt licitlakás is, amit valamivel könnyebb volt elérni. Ahhoz kellett némi tőke. Mondjuk fél milla. Kiírtak egy lakást, és az vitte, aki a legtöbbet ajánlotta. A felajánlott összegért cserébe, pedig kevés bérleti díjjal terhelt lakásban lakhattál 5 évig. Mondjuk 500 ezret befizettél és utána 5 évig havi 8 ezer volt az albidíj + a rezsi.

Hogy most hogy lehet, nem tudom. Én nem estem bele a pályázók körébe..

Tatán nem vagyok képben, de azt tudom, hogy itt is kritérium , hogy tatai lakos legyél.

2013. aug. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
8-Éve pályázunk de nem kaptunk ló....t sem.Tatabányán is a cigányok vannak előnyben.
2013. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!