Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mint albérlő, milyen igényeim...

Mint albérlő, milyen igényeim lehetnek a tulajdonos felé a lakás elavult berendezéseivel kapcsolatban? Egy régi és hibás tűzhelyet szeretnék kicseréltetni vele, mert szerintem erősen balesetveszélyes.

Figyelt kérdés
Adott egy albérlet, amit ismerős adott ki és 2 hónapja költöztünk be. Beköltözéskor megbeszéltük, hogy a régi villanytűzhely sütője nem működik és fel van púposodva a hátsó 2 főzőlap pereme. Nap mint nap főzök, s a minap vízforraláskor kissé kifutott és azt vettem észre, hogy gyönyörűen beszivárog a főzőlap pereménél. Lekapcsoltam az áramot és azt is gyönyörűen lehetett hallani, ahogy csöpög belül az elektronikára. Mit ne mondjak azóta kissé félve használom. Nemsokára jön a bérleti díjért, mint albérlő van jogom kérni tőle hogy cseréltesse ki vagy ilyenkor saját költségemre vegyek inkább egy tűzhelyet amit majd idővel viszek magammal?

2013. szept. 1. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Én tuti nem vennék tűzhelyet mert minek??? Lehet a következő helyen vagy a saját házamba a gáz előnyösebb lenne. Lehet a következőnél a beépített lenne jobb,lehet az lenne a jó aminek gáz a főző és villany a sütő része stb stb

Mond el neki a gondod,hogy vagy csináltassa meg vagy cserélje ki mert te ezt így nem mered használni....

2013. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen,szóljál neki,mert nem arról van csak szó,hogy régi és csúnya,hanem nem(jól) működik és életveszélyes.Nyáron én is hasonló dilemmában voltam, mert mindössze 3 hónapra béreltem a lakást, amiben palackos gáztűzhely volt, de annyira kormolt, hogy egy kávé lefőzésekor már vastag rétegben volt a kávéfőzőn a korom,amit lemosogatni sem volt egyszerű,mert leszállingózott róla mindenhová és minden zsíros kormos lett. Ez is életveszélyes dolog volt, mert ilyenkor a tökéletlen égés miatt robbanásveszély is van.Szóltam,megértette,kicserélte.Nem lett se szebb,se újabb,de legalább jól működött.
2013. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs a szerződésben akkor semmi követelésed nem lehet.
2013. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
ez életveszélyes. kérheted, h. cserélje ki, esetleg vásárolsz te másikat és lelakod az árát. a mi albérlőnk a konvektorra panaszkodott, vett egy újat és addig nem fizetett nekünk, amíg össze nem jött az ára.
2013. szept. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
ne vegyél. mondd, h életveszélyes a készülék, kötelessége lecseréltetni. ha esztétikai bajod lenne csupán, akkor jogosan hajtana el, de így nem.
2013. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
A bérbeadó kötelessége a lakás berendezéseit használatra alkalmas állapotban tartani. A karbantartás költsége a bérlőt, a csere és pótlás költsége a bérbeadót terheli.
2013. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Ismerősről lévén szó és nem akartam indokolatlanul 2 hónap után ezzel nyitni.

Nekem is a legszimpatikusabb megoldás az lenne, hogy ha én elintézem a cserét, amit később lelakok.

üdv

2013. szept. 2. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!