Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi a reális havi bérleti...

Mennyi a reális havi bérleti díj egy átlagos egyszobás téglaépítésű lakásért Budapesten?

Figyelt kérdés
Sajnos tele van az internet olcsó kamuhirdetésekkel, és nem tudom eldönteni, hogy mekkora az az összeg, amire azt mondhatja az ember, hogy reális, miközben balek sem akar lenni, hogy aranyáron béreljen lakást.
2013. szept. 5. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon változóak az árak. Nagyon nem mindegy az elhelyezkedés. Pl. nem mindegy, hogy Mátyásföld, Békásmegyer, Soroksár vagy belváros. Az "extrák" is emelik az árakat (ami szerintem alap kéne hogy legyen). Pl. jó közlekedés, óvoda, iskola, posta, orvos sétával se legyen nagyon messze.

Én Mátyásföldön laktam 8 évig téglaépítésűben. 4 évig a földszinten, 1 szobás kb. 40 nm-es lakást béreltem havi 40-ért (az ár nem változott közben), majd 4-5 évig 2. emeletem 3 szobást, kb. 60 nm+erkélyeset havi 50-ért.


Most, kertesházban lakunk, igaz nem Bp-n, de Volánnal kb. fél óra alatt bent vagyok. 90 nm-es, szigetelt, kombicirkó, új nyílászárók, nagy kert havi 55 ezer. A rezsi itt kb. annyi, talán kicsit kevesebb, mint Bp-n volt.


Az én taktikám: pofátlanul alkudozok. Pl. ezt a házat is 65-ért akarták kiadni. Megnéztük az ingatlanossal a házat, a tulaj is itt volt. Elbeszélgettünk, stb. elköszöntük, hogy azért aludnánk rá néhányat. Másnap felhívtuk az ingatlanost, hogyha a tulajnak megfelel a havi 55, akkor kivesszük. És sikerült. De ennek azért annyi előzménye volt, hogy el akarták adni a házat, de irreálisan sokat akartak érte, nem volt érdeklődő.

2013. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez függ az állapottól, elhelyezkedéstől, és még jónéhány dologtól.
2013. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40 körül
2013. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40-60 kozott attol fuggoen hol akarod kivenni. Nem mindegy 8.ker vagy XVI vagy II.kerulet
2013. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
egy szobás lakás? tehát egy egész lakást bérelnél nem pedig szobát? hát az ugy drága minimum 50-80 ezer plusz rezsi persze függ a környéktöl is
2013. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát nyilván egyszobás lakásból érdekes lenne csak a szobát bérelni.


De igen teljes lakást keresek, mert nem szeretnék senkivel sem együtt élni.


Tehát akkor mégis csak reális ár az 50 ezer... Abban a hitben éltem mondjuk eddig, hogy 80 alatt csak kamuhirdetések vannak.

2013. szept. 5. 22:40
 7/7 anonim válasza:
50 reális de a 80as nyilván jobb keco
2013. szept. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!