Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosként van jogom azt...

Tulajdonosként van jogom azt mondani, hogy nem engedem és kész?

Figyelt kérdés
Szitu adott: egy helyen lakik a tulajdonos és a bérlője, külön szobában. A bérlőt meglátogatná a tesója és annak a barátnője. Van joga a tulajnak azt mondani, hogy a barátnő nem jöhet és kész (egy kis r*banc kb.)? Szerződésben az lett rögzítve, hogy szólni kell a tulajnak, ha fel akar hozni valakit? Van simán joga megtagadni, hogy a csajt nem engedi?

2013. szept. 5. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel ez áll a szerződésben, sajna joga van.

Persze valószínűleg nem sokáig lesz így bérlője.

De miért zavar téged a lány? Most elvárod, hogy a bérlőd papi szüzességet fogadjon, vagy mi?

2013. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

igen van. Ezért jobb bérelni egy teljes ingatlant, mint csak egy szobát.

Ha a teljes ingatlant bérelné akkor nem szólhatnál bele, viszont kötelezheted arra, hogy felelőséget vállaljon a többiekért.


Te vagy birtokon belül.

2013. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem a bérlő barátnője, hanem a tesója barátnője...
2013. szept. 5. 16:09
 4/9 anonim válasza:
100%
jogod van de nem tartom korrektnek ha jol értem nem ott akar lakni csak látogatoba megy
2013. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
72%
nincs jogod ha nincs rögzitve a szerzödésben,a neten találhato szerzödésminták többségében csak annyi van hogy odaköltöztetni nincs joga de a látogatást ott alvást szerintem nincs jogod megtiltani
2013. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Én szvsz engedékeny lennék a bérlőmmel szemben...


Elvégre pénzt fizet neked amiért nem kell megdolgoznod.

2013. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok a szavakon lovagolni, de ha a szerződésben az van rögzítve, hogy szólnia kell erről a tulajdonosnak, akkor ő szólt erről, és te nem tudod ezt megtagadni.

Ha az lenne a szerződésben, hogy a Te engedélyed szükségeltetik ehhez, akkor lehetne megtagadni a kérést.

Így a tájékoztatást időben megkaptad, nem reklamálhatsz, ha megérkezik a barát barátnője, hogy Te nem tudtál róla, és bár szerettél volna egész hétvégén alsógatyában közlekedni a házban, de jól kitoltak veled és most fel kell öltöznöd... Tájékoztattak a helyzetről időben, hogy alkalmazkodni tudj hozzá.

2013. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy előre kikötöd a szerződésben, hogy nincs vendégfogadás egyáltalán, vagy nem kötöd ki, de akkor nem parázol a vendég miatt. Ha minden alkalommal egyedileg mérlegeled, hogy jöhet-e a vendég vagy nem, csak konfliktust gerjesztesz. Aki ennyire nem tud együtt élni másokkal, miért él másokkal?
2013. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatod, igen, de ebből bajok lesznek. Én hagytam ott fősulisként albérletet, mert senki sem jöhetett fel hozzám. Előre ki kell kötni inkább, hogy senki sem jöhet fel, vagy jöhet, de mittudomén 16-18 óráig vagy este 8-ig. Ez a szólni kell a tulajnak, igen homályos megállapodás, totál nem egyértelmű nekem. Barátnőmnek volt ilyen házinénije, minden egyes alkalom előtt megkérdezte, felmehet-e a barátja. Néni mondta, hogy igen. Aztán a 10. alkalom után meg, hogy költözzön el a csaj, mert sokat volt fent a barát. Amit pedig a néni engedett, ugye. Jobb az ilyet tisztázni konkrétan.

A saját házadba meg azt engedsz be, akit akarsz.

2013. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!