Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet készíteni leveles...

Mit lehet készíteni leveles tésztából? Valami kész ételt tudsz mondani ami abból készül? (pl pékségbe kapható dolog) csak hogyha már esetleg kóstoltam, akkor tudjam, hogy milyen megsütve, milyen az íze

Figyelt kérdés
:)
2012. szept. 2. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

A legalapvetőbb a rétes: túrós, mákos, diós, almás stb.

De anyósom pl. abból készítette a fincsi krémest

Sőt, van, aki abból fincsi pogácsát is tud sütni!

2012. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jaa, azt hittem, hogy a leveles tészta és a rétes tészta az két külön fogalom, de ezek szerint akkor egy és ugyanaz.
2012. szept. 2. 14:41
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem igen!
2012. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem ugyanaz.

Leveles tésztából pl. pogácsát lehet sütni, vagy belecsavarni virslit, és úgy megsütni.

2012. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, a rétes tészta és a leveles tészta nem ugyanaz!!
2012. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ha leveles tésztád van, akkor rakhatsz bele virslit, lekvárt, mogyoróvajat, felvágottat, sajtot, vagy akármit amit megkivánsz.

még magában is finom, ha csak kisütöd, lekened a tetejét tojással, megszórod szezámmaggal.

2012. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Próbáld ki a fagyasztott leveles tésztából a rétest és hasonlókat. Ha nekem sikerül, akkor neked is fog!
2012. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amit én szoktam, pogácsa, sajtosrúd, virslisroló, sajtkrémes roló.

De láttam már tv műsorban, hogy vékonyra nyújtják, kis négytezekre vágják, és muffinformát bélelnek ki vele.

szépen elrendezik a szélét, és egy kis kosár/kehely lesz belőle, amikor megsül. ezt lehet tölteni édes és sós töltelékekkel, pl zöldségekkel, húskrémekkel, pudinggal/gyümölccsel stb.

2012. szept. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Ezt mondom, próbáld ki:

vékonyra nyújtod, megtöltöd és feltekered mint a rétest, sütést után felszeled, és kész!

2012. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi, valamit mindenképpen ki fogok próbálni, csak még azt nem tudom melyiket hamarabb, mert a pizzás csigát is kivánom és valami pudingos dolgot is :)
2012. szept. 3. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!