Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit érdemes nézni albérlet...

Mit érdemes nézni albérlet választásnál?

Figyelt kérdés

A párom 250 km-ről költözik az én városomba. Egyelőre még otthon van, a cégtől, ahol alkalmazni fogják két hetet kapott arra, hogy a szükséges papírokat beszerezze és költözzön. Utána munkába kell állnia.

Begyűjtöttünk pár telefonszámot én pedig gyűjtöm az ismerősöket, hátha rajtuk keresztül találunk valamit. Fiatalok vagyunk, én még itthon élek a szüleimmel, főiskolás vagyok. A páromnak ez az első munkahelye, eddig szintén otthon élt, illetve az én városomban kollégiumban.

Én szívesen nézek neki, de túl sok ötletem nincs. Persze kíváncsiak vagyunk a kaucióra, bérleti díjra és a rezsire, de ezen felül mi az, amire még érdemes rákérdezni? Mire kell figyelni?

Ha elmegyek megnézni egy lakást, ott mi történik, szintén mire érdemes figyelnem, rákérdeznem?



2013. szept. 22. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A bérleti díjon kívül kalkulálni kell a rezsiköltséggel, amin felül általában a közös költséget is fizetni kell.Én a gépészeti berendezések állapotát nézném meg jobban. Állítólag ma már energiatanúsítvány nélkül nem lehet lakást kiadni.Ha én bérelnék lakást, fontos volna nekem,hogy legyen normális hűtő,automata mosógép,a konyha és a fürdő tiszta legyen.Bútorok,ha van beépített szekrény,nekem nem kellenének,inkább vinnék én magam.Persze mindenkinek mások a szempontjai.
2013. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezen túl a közlekedés és ha van autó, akkor a parkolási lehetőség és biztonsága is fontos. A földszint nem jó, mert büdös és zajos, inkább az 1., 2. emeletek - ha nincs lift.

Érdemes megkérdezni és szerződésbe foglalni a kaució elvesztésének kritériumait. Ha egy karcolást sem okoztatok, akkor fél év után elég csúnya dolog a kauciót benyelni. Ez elég gyakran megesik.

2013. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!