Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan szerezzünk meg egy...

Hogyan szerezzünk meg egy albérletet, hogyha sok a jelentkező rá?

Figyelt kérdés

Budán keresnék egy kiadó lakást 40-70000-es árkategóriában (közös költséggel együtt), rendszeresen jelennek meg hirdetések, de eddig bárhol is próbálkoztam nagyon sok jelentkező volt, és a "gép" soha sem engemet sorsolt ki, mint bérleti jog elnyerőjét.


Mit tehetnék, hogy növeljem az esélyeimet? Visszahúzódó, káros szenvedélyektől mentes, egyedülálló, jól kereső, 24 éves férfi vagyok. Ha számít.


Másodlagos kérdés: Budai oldalon ne is reménykedjek, hogy 70 alatt találok lakást?



2013. szept. 29. 22:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és még egy infó: jelenleg csak szobát bérlek, ezt akarnám fejleszteni lakásbérlésre, hogy ne kelljen megosztanom lakást mással.
2013. szept. 29. 22:26
 2/8 lali az állat ***** válasza:

24 éves, egyedülálló, fiatal csákónak nem szívesen adnak ki lakást. próbáld meg a munkáltatóddal megbeszélni, vegye ki neked.

találsz 70 körül lakást:


[link]

2013. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk a munkáltatót nem keverném bele ebbe...
2013. szept. 30. 01:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj miért ne adnának ki férfinak, csak keresni kell. Nem kell sem anyuci, sem munkáltató hozzá...

A keresés viszont tapasztalatból tudom, hogy nem egyszerű. Minden nap többször is nézni kell a hirdetéseket és rögtön hívni ami friss. De ha bele teszed az energiát akkor előbb vagy utóbb sikerül! Az ritka, hogy valaki megmutatja 8-10 bérlő jelöltnek aki aztán mind szeretné és a tulaj nagy kegyesen választ közülük. :-) Szóval inkább az a helyzet hogy gyorsnak kell lenni, mert általában az első kicsit is szimpatikus jelentkező viszi a lakást.

2013. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Az ritka, hogy valaki megmutatja 8-10 bérlő jelöltnek aki aztán mind szeretné és a tulaj nagy kegyesen választ közülük."


Hát pedig ez volt eddig a helyzet, többször is...


Tipikus mintázat: vidéki a tulajdonos és szombaton jön fel, és szeretnék mindenkinek megmutatni a lakást, aztán majd este eldöntik, hogy ki a szimpatikus... Ezt így előre megmondják telefonon vagy e-mailben. Aztán mire odajutok van rá kb. 40-50 jelentkező, esélytelen.


Egy másik kérdésnél is panaszkodnak, hogy a szobák 90%-a csak nőknek, hölgyeknek, pároknak, egyetemistáknak, diáklánynak kiadó, csak hogy idézzem, amit eddig találtam...


Istenigazából hálát adhatok az Úrnak, hogy vidékről felköltözéskor egyáltalán találtam egy rossz szobát. Azt is csak azért, mert a tulajnak jelzálog hitele van, és gyorsan kellett találnia új bérlőt, hogy ne menjen rá a gatyája...

2013. szept. 30. 08:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Fura, mi ilyenbe nem futottunk bele egyáltalán. Most augusztusban kerestünk és kb. két hét alatt találtunk is, de ilyen nem volt. Csalóval találkoztunk (fizess ennyit-annyit mielőtt egyáltalán megnézheted - na persze ugyse azt amit hirdet, de van "nagyon hasonló" - szóval röviden: csaló)

Aztán sok olyan volt, hogy mondták hogy épp elvitték vagy azt, hogy bocsi, holnapra már bejelentkezett valaki megnézni, ha neki nem kell akkor szól. Rendes volt, írt sms-t hogy nekem sajnos, neki szerencsére de elvitték az albérletet. Szóval én mindig csak abba futottam bele, hogy valakik már elvitték illetve egyszer volt olyan, hogy telefonban kifejtette ő nem szeretné párnak kiadni. Nem igazán tudta megmondani miért, valami gyerekektől félt, de zavaros volt, mert nekünk nincs is gyerek még tervben sem és ha lenne sincs a tulajnak se több se kevesebb joga bármihez is, szóval nem értettem. Aztán végül csak találtunk egy másfél szobásat elfogadható áron, 45-ért. Igaz, nem ahol te keresel, hanem nagyjából a város másik fele, Pesten. :)


Szóval én azt mondom kitartás, ne add fel, hívj fel sokat. Sok rossz között egyszer lesz egy megfelelő is!

2013. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és ha tényleg van ilyen helyzet amit írsz és ami miatt a kérdést írtad akkor konkrét ötlet az adott helyzetben, hogy felajánlasz picit több kauciót. Már ha tényleg ilyen versenyeztetés van. Megfelelő biztosíték mellett bárkinek ki lehet adni egy lakást. Vagy akár úgy, hogy azt többletet csak fél évre adod oda, aztán ha hónapok alatt látja, hogy minden okés, akkor folyamatosan beszámítja a bérleti díjba vagy ilyesmi.
2013. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Eltelt azóta kb. 2 hét és hát azt kell, hogy mondjam, hogy az első válaszadónak igazat kell adnom. Legalább 20 hirdetésre jelentkeztem, és elegendő minta összegyűlt, hogy reprezentatív legyen.


A tulajdonosok úgy félnek az egyedülálló férfiaktól, mint a tűztől. Az a sztereotípia ugyanis, hogy nő rendszeresen takarít, míg a férfi dorbézol és házibulizik állandóan.


Budapesten albérletben egyedül lakó ismerőseimet megkérdeztem, hogy hogyan sikerült albérletet találniuk, hát ők is ugyanezt végigjárták...


Az, hogy sok jelentkező van, az hazugság. Nyilván a tulajdonos nem meri a szemedbe azt mondani, hogy bocsika, de csak lány vagy pár jöhet, mert akkor mehetnél panaszkodni az EBH-hoz. Így viszont nincs bizonyítékod.


Akik végül találtak albérletet, azok történetei kb. így foglalhatók össze:


- Nővéremmel/anyámmal/munkatárssal szövetkezve mint párként jelentkeztünk, de sikerült rábeszélni a tulajdonost, hogy a saját nevemre legyen íratva.

- Aránytalanul nagy bérleti díjat fizetnek: 8. kerületi, forgalmas útra néző, kb. 30 négyzetméteres lyukért 80000-et...

- Protekcióval került be, pl. haver vagy ismerős lakott ott előzőleg.

- Szobát bérel az illető, és a lakótárs kiköltözése után sikerült rávennie a tulajt, hogy adja ki neki az egész lakást.


És annak is tudom az okát, hogy miért sikerült ezt a szobát megtalálnom: a lakótárs férfi és szimplán nem akarnak férfit nővel összerakni egy lakásban. Ennyi.

2013. okt. 12. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!