Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhat a főbérlő az albérlet...

COOlwEEd kérdése:

Kirakhat a főbérlő az albérletből minden ok nélkül?

Figyelt kérdés
Beköltöztem egy albérletbe de semmilyen szerződést nem kötöttünk2. hónapja vagyok itt és az idős főbérlő néni azzal jön h ő mégsem akarja kiadni az albérletet. én viszont nem szeretnék költözni majd max tavasszal. Megteheti a néni h 2-3 hónap után mégsem adja ki nekem az albit csak úgy minden ok nélkül?

2013. okt. 3. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, megteheti, pláne hogy még szerződést sem kötöttetek. Méltatlankodás helyett inkább keress magadnak gyorsan másik albérletet, ahol ragaszkodj a szerződéshez!
2013. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, megteheti. Rohadt sok eszed van, hogy szerződés nélkül mentél.
2013. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Arra kíváncsi lennék, hogy fizettél éééé időre rendesen :))))))))))))))))) ?

Sajnos mára Én sem írok "nektek" papír ..... A sok csóró miatt ,,,, de ha valaki beköltözik, egy azonnali kilakoltatásit muszáj a jegyzőné aláírnia !! Ha nem tetszik nem kell kivenni XD O) :) !!!

2013. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Ki az a nektek és milyen papírt nem írsz utolsó??
2013. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

ha nincs, bérleti szerződés (közjegyzőnél, ill. ügyvéd előtt kötött, vagy min. 2 tanúval aláírt...) közöttetek, minden további nélkül!

sőt, önkényes lakásfoglalónak is feltüntethet, aki erőszakkal, az ő engedélye nélkül költözött, (őt megfélemlítve) be...

2013. okt. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erőszakkal nem rakhat ki, de aligha számíthatsz bármi jóra a részéről a továbbiakban.


Ha lenne határozatlan idejű bérleti szerződés, azt is felmondhatná legalább 3 hónapos felmondási idővel.


Így lakjál Magyarországon bérelt lakásban: bármikor, bármiért, vagy ok nélkül is utcára tehetnek.

2013. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán kirakhat, nincs szerződésed vele, semmi nincs a kezedben ami megvédene. Még felmondási időd sincs, hogy legalább azalatt kereshess új lakást. Állj neki most keresni, mert szerintem ennek nem lesz jó vége, csak rajta áll, hogy 2 hetet ad vagy 1 hónapot (vagy akár ennyit sem).
2013. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

kirakhat, de nem azonnali hatállyal!

1. ha, amikor beköltöztél, (2 hónapja) ideiglenesen bejelentkeztél a címre a lakcím nyilvántartóban (Okmányiroda -ideiglenes lakcímbejelentés)

vagy:

2. van a kezedben legalább a két hónap albérleti díj megfizetését igazoló nyugta. (a főbérlő sk. aláírásával!)


egyébként, sürgősen keress másik megfelelő albérletet, mert megindokolni nem köteles, hogy miért nem adja tovább ki neked. (elképzelhető, hogy megijedt, hogy valaki felnyomja a "jó"-szomszédok közül a NAV-nál, és rájött, hogy akkor, "többe kerül neki a leves, mint a hús..."

(mostanában igencsak harapnak az adóellenőrök, a feketén kiadott albérletekre!)

ha, meg későbbiekben úgy érzékeled, hogy másnak még is kiadja, nyugodtan (anonim) felnyomhatod Te is a NAV-nál...

2013. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mielőtt vádoljátok a kérdezőt, hogy miért nincs szerződése: nagyon sok főbérlő kerek-perec visszautasítja a szerződést. nem egy helyen laktam már, ahol annyira be volt fosva a főbérlő az adózástól, hogy nem akart szerződést, és mivel gyorsan kellett költözni, nem volt más választásom, beköltöztem így is. probléma nem volt belőle soha, de attól, hogy nincs szerződés, még vannak jogai a főbérlőnek, ha vannak tanúk arra, hogy ott laktál. sajnos kitenni kitehet, hacsak tényleg nem tudod igazolni, hogy fizettél neki (banki átutalás, vagy átvételi).
2013. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 8 :DDD Akkor minden nap járhatsz az nav-hoz .... :P
2014. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!